Gebelikte 19 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

Uzman SühaN

Administrator
Gebelikte 19 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri
Gebeliğin 19.haftası ve yüzünüzde bir takım belli belirsiz lekeler ortaya çıkabilir. Kir gibi duran bu lekeler gebelik süresince bazı hormonların seviyesindeki artıştan kaynaklanır. Kullanılan doğum kontrol hapları da bu lekelenmelere neden olabilir.


Rahminizin büyümesiyle onu destekleyen yuvarlak bağ dokusu da esneyecektir. Fakat yeterli esnekliği kazanmamış bağ dokusu karnın alt kısmında sağda veya solda hissedilebilir. Ani hareketlerde eğilme, kalkma ve doğrulmada hissedilebilir. Dinlenmek size iyi gelecektir. Beliniz biraz kalınlaştığından bebeğinizi sıkacak kıyafetlerinizi doğum sonrası için kaldırabilirsiniz. 19.haftadan sonra aynaya her baktığınızda kendinizi patatese benzetebilirsiniz.Sevgili anne adaylarımız bebeğinizdeki değişimleri takip etmek için Hafta Hafta Gebelik kategorimizi de incelemenizi öneriyoruz.
19 hafta gebelik.jpg


Doğuma kadar yeni görüntünüze alışın.

Gebelikte 19.hafta Bebekteki Değişim:

Bebeğiniz 19. Gebelik haftasında yaklaşık 14 cm uzunluğunda 250 gr ağırlığındadır.

Bebeğiniz dışarıdan gelen sesleri duyabilir seslere tepki verebilir. Meraklı minik kendini tanımak için eliyle her şeye dokunur. Kendi çapın da komiklikler yapabilir.

Vernixcaseosa diye adlandırılan tüm vücudunu saran bir mukoza onu hem korur hem de besler. Verniksi bu madde olmasaydı içinde yüzdüğü amniyotik sıvı bebeğinizi turşuya çevirecekti.

19.Hafta Gebelik Önerileri:

Bebeğinizle konuşmak onunla iletişime geçmek hem onun hem de sizin hoşunuza gidecektir. Zira size cevap veremediği için sizi dinlemeye mecburdur. Bu durumun, keyfini çıkarın, doğumdan sonra ağzı açılan mink size konuşmak için şans tanımayacaktır. Daha geniş kıyafetler alabilirsiniz artık düğmeyi kapatmamak veya fermuarı tam çekmemek durumu kurtarmaz. Tabi ki kıyafetlerin pahallı ve az çeşitli olması biraz canınızı sıkabilir. Kendinize özgü farklı giyim alternatifleri yaratabilirsiniz.
 
Üst