Gebelikte 28 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

Uzman SühaN

Administrator
Gebelikte 28 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri
Gebelikte 28.hafta itibariyle hamileliğinizin son üç aylık dilimine girmiş bulunuyorsunuz. Faaliyetlerinizi yerine getirebiliyorsunuz akşam el ve bileklerinizde şişme görebilirsiniz sabaha kadar bu şişlikler kaybolacaktır. Bazı kadınlar hamilelikleri boyunca mide bulantısı yaşarlar mide bulantısı yaşayan kadınların hamileliği hem kadın hem de eş için oldukça zor bir durumdur.Evde pişirdiğiniz yemeği yemeye bilirsiniz bazı kadınlar buna çözüm olarak yemeğin pişme saatlerinde koku alıp bulantı yaşamamak ve yemek yiyebilmek için evde bulunmamayı tercih ederler yemek konusunda eşinizden yardım almanızı öneriyoruz. Bulantınız sürekli devam ediyor ve bunun önüne geçemiyorsanız vücudunuzdaki su kaybını gidermek için tedavi olmanız gerekebilir.Sevgili anne adayları bebeğinizin gelişimini yakından takip için Hafta hafta gebelik kategorimizi de incelemenizi öneriyoruz.
28 hafta gebelik.jpg

Bebek doğmadan önce ve doğumdan sonraki zamanınızın büyük bir bölümünü oturarak geçireceğiniz için sizi rahatlatacak bir koltuk edinmenizi öneriyoruz yeni doğan bebeklerin beslenmeleri zaman alır bunu oturarak yapacağınız için sizi yormayacak rahat bir puf koltuklardan edinebilirsiniz.

Gebelikte 28. hafta itibariyle bebeğinizin her zamankinden daha büyük ve güçlüdür. Büyümesi ve gelişmesi için tüm gücü sizin yediklerinizden ve ona olan sevginizden alıyor. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bebekler anne karnındayken annenin yaşadıklarından bire bir etkileniyor.

Anne sigara içilen bir ortamda kalırsa bebekte aynı ortamda kalmış gibi olur, anne alkol alırsa aldığı alkol bebeğe de zarar veriyor yani anlayacağınız hamileyken ki yaşam kaliteniz bebeğinize yansıyor ve onun ruhsal yapısını şekillendiriyor, Bebeğiniz gelişimini sizin yediklerinizden sağladığını düşünürsek sağlıklı, doğal besinler tüketmeye özen göstermenizi öneriyoruz.

Gebelikte 28.Hafta Annedeki Değişim

Hamileliğin 28. haftası itibariyle yaklaşık olarak 7,8-11 kilogram almış olabilirsiniz.

Gebeliğin 28. haftası genelde kadınlarda karın bölgesinde hamilelik çatlakları oluşur, çatlaklar kırmızı renklidir ve fark edilebilir derinliktedir yaklaşık 1 yıl sonra beyaz renge bürünür ve pek fark edilmez.

Hamileliğin bu döneminde doktorunuzun birçok kan testi yapma olasılığı oldukça yüksektir.

Gebelikte 28. hafta itibariyle yere düşen bire şeyi almak için çömelmek veya ayağa kalkmak giderek güçleşmiştir. Bu haftada göğüslerinizde, anne sütü sayılan fakat daha farklı olan, açık renkte saydam veya sarımsı antikor oranı yüksek bir sıvı üretilir. Bu sıvı göğüslerinizin süt üretmek için hazırlık yaptığı anlamına gelir.
 
Üst