gebe
 1. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  14.212
  Beğenilen Mesajlar:
  2.179
  Ödül Puanları:
  113

  Gebelikte 29 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Konu, 'Hafta Hafta Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

  Hafta hafta gebelik serüveninin 29. haftasındasınız sizin ve minik kuşunuzun neler yaşayacağını merak ediyorsanız yazımızı okuyun ve hamileliğin keyfini çıkarmaya çalışın. Göbeğinizin büyüklüğü birazcık keyfinizi kaçırmış olabilir göbeğinizin büyüklüğünü görmezden gelmeye çalışın. Göbeğiniz sizin iki adım önünüzden giderek size yol gösterecektir.

  Ayaklarınızın ağrımasından sıkıldınız, sık sık idrara çıkmakta pek zevkli değil, eşinizle sık tartışabilir onu çekilmeyecek bir tip olarak algılayabilir ona dünyayı dar edebilirsiniz. Hamilesiniz yaptıklarınızdan ötürü siz suçlu değilsiniz tüm suçlu değişen hormon dengesi.Sevgili anne adayları bebeğinizin gelişimini yakın dan takip etmek için Hafta hafta gebelik kategorimizi inceleyebilirsiniz.
  < Konu Resmi..>


  Ağırlığınızdan ötürü sırtınız ağrıyabilir bu nedenle yürüyüşünüz değişecek penguenler gibi yürümeye başlayabilirsiniz. Bu dönemde eşiniz size tuhaf lakaplar takabilir üzülmeyin doğumdan sonra kozlarınızı paylaşırsınız.


  Gebelikte 29.Hafta Annedeki Değişim

  Gebelikte 29. hafta toplam kilo alımınız 8,5-11,5 kg olabilir bu doğaldır. Bacaklarınız kollarınız ve parmaklarınız vücudunuzdaki fazla kan hacmi nedeniyle büyük görünür. Kendinizi çok sıcak hissedebilir, sürekli terleyebilirsiniz. Göğüs uçları koyulaşmaya devam edecek. Göğüsler süt üretmeye hazır hale gelmeye hazırlanıyor göğsünüz giderek ağırlaşmakta ve yoğunlaşmaktadır Eğilirken zorlanacaksınız.

  Erken doğum yapabileceğiniz konusunda endişeli olabilirsiniz. Süreci kafanıza takmayın olabildiğince doğal takılın.

  Sizi zorlayacak girişimler yapmayın ev veya iş değiştirmeyin.

  Çirkin olduğunuzu düşünmeyin içinizdeki sizin güzelliğinizi alıyor. Gülümsemeleriyle ve öpücükleriyle size geri verecek.

  Sinirli gergin değişken olabilirsiniz. Eşinizin vay haline…

  Gebelikte 29.Hafta Bebekteki Değişim

  Gebelikte 29. hafta minik kelebeğiniz yaklaşık olarak 1 kg 250-400 gram ağırlığındadır. Boyu 38 santimetreye kadar uzamış olabilir. 26. ve 30. gebelik haftalarını kapsayan süreçte minik bebek içinizde top oynamaya ip atlamaya devam ederek size varlığını hatırlatacaktır.

  Akciğerlerindeki alveol ve bronş yapısı giderek gelişmekte tamamen gelişim 8 yıl sürmekte bu bebeğiniz daha yolun başında sayılır.

  Bebeğiniz gebelikte 29.hafta doğsa bile yaşama sansı var çünkü solunum yeteneği kazanmak üzere. Doktorunuz bebeğinizin poposuyla başını karıştırabilir zira bu hafta da bebeğinizin başı poposuna benziyor.

   
Gebelikte 29 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gebelikte 10. Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Gebelikte 10. Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Hamilelikte 10. haftanın en büyük özelliği bebeğinizin artık embriyo döneminden çıkarak fetüs olarak adlandırılacağı döneme girmesidir. Bu aynı zamanda hamileliğin en tehlikeli döneminin de atlatıldığının habercisidir. Bebeğiniz bu dönemle birlikte artık bir insan görünümüne kavuşmaya da başlamıştır. Hamilelikte 10. haftadan sonraki haftalar fetal dönem olarak adlandırılır. Bu hafta bebeğiniz...
 2. Gebelikte 11. Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Gebelikte 11. Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  11. hafta ile birlikte hamileliğin yüzde 25’lik dilimi de tamamlanmış olur. Bu dönemle birlikte düşük yapma tehlikesi de azalmaya başlar. Bu dönemde düşük yapma olasılığı sadece yüzde 1 oranındadır. Çünkü doğal seleksiyon dediğimiz düşük olma riski sağlıksız gebelikler de ilk 10 haftada meydana geldiğinden, 11. Haftaya gelen bir bebek için sağlıklı deme şansımız oldukça yüksek.Hafta hafta...
 3. Gebelikte 7.hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Gebelikte 7.hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  hafta hafta gebelik gebeliğin evreleri Artık hayatınızda çok önemli bir varlık daha var. Sadece kendiniz için değil onun için de yaşamaya başladınız. Beslenmenize, uyku düzeninize ve en önemlisi psikolojik durumunuza özen göstermeyi sakın ihmal etmeyin. Bebeğiniz hızla büyüyor; O artık bir bezelye tanesi kadar. Mide yanması ve hazımsızlığı önlemek için 3 ana öğünü parçalara bölün ve sık sık...
 4. Gebelikte 13 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Gebelikte 13 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  13.gebelik haftası 13. hafta gebelik Hamilelikte anne adaylari bazi degisiklikleri yasiyorlar, ve bazende aceba normal mi degilmi diye düsünüyoruz. Ben sahsen her hafta hamileligimi internetten takip ettigim icin sizinle paylasmak istiyorum. Hem bebegin görüntüsü nasil, hangi organlari bu hafta gelisiyor, ögreniyorum hemde bende olan degisiklikleri oradanda takip ede biliyorum.Sevgili anne...
 5. Gebelikte 8. Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Gebelikte 8. Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  hamilelikte 8hafta gebelikte 8hafta 8 haftalık gebelik gebelikte 8 hafta hamilelikte hafta Rahim gebelikten önce annenin yumruğu kadar iken, şimdi bir portakal büyüklüğüne ulaşmıştır. Kasıkta , karnin alt kısımlarında gerilmekte ve büyümekte olan rahmin zaman zaman kasılması sonucu kramp tarzında ağrılar olabilir.Ağrılar gittikçe şıklaşır ve kanama da olursa derhal doktorunuza...

Sayfayı Paylaş