1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Gebelikte 29 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Konu, 'Gebelikte Hafta Hafta Ultrason Görüntüleri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Hafta hafta gebelik serüveninin 29. haftasındasınız sizin ve minik kuşunuzun neler yaşayacağını merak ediyorsanız yazımızı okuyun ve hamileliğin keyfini çıkarmaya çalışın. Göbeğinizin büyüklüğü birazcık keyfinizi kaçırmış olabilir göbeğinizin büyüklüğünü görmezden gelmeye çalışın. Göbeğiniz sizin iki adım önünüzden giderek size yol gösterecektir.

  Ayaklarınızın ağrımasından sıkıldınız, sık sık idrara çıkmakta pek zevkli değil, eşinizle sık tartışabilir onu çekilmeyecek bir tip olarak algılayabilir ona dünyayı dar edebilirsiniz. Hamilesiniz yaptıklarınızdan ötürü siz suçlu değilsiniz tüm suçlu değişen hormon dengesi.Sevgili anne adayları bebeğinizin gelişimini yakın dan takip etmek için Hafta hafta gebelik kategorimizi inceleyebilirsiniz.
  < Konu Resmi..>


  Ağırlığınızdan ötürü sırtınız ağrıyabilir bu nedenle yürüyüşünüz değişecek penguenler gibi yürümeye başlayabilirsiniz. Bu dönemde eşiniz size tuhaf lakaplar takabilir üzülmeyin doğumdan sonra kozlarınızı paylaşırsınız.


  Gebelikte 29.Hafta Annedeki Değişim

  Gebelikte 29. hafta toplam kilo alımınız 8,5-11,5 kg olabilir bu doğaldır. Bacaklarınız kollarınız ve parmaklarınız vücudunuzdaki fazla kan hacmi nedeniyle büyük görünür. Kendinizi çok sıcak hissedebilir, sürekli terleyebilirsiniz. Göğüs uçları koyulaşmaya devam edecek. Göğüsler süt üretmeye hazır hale gelmeye hazırlanıyor göğsünüz giderek ağırlaşmakta ve yoğunlaşmaktadır Eğilirken zorlanacaksınız.

  Erken doğum yapabileceğiniz konusunda endişeli olabilirsiniz. Süreci kafanıza takmayın olabildiğince doğal takılın.

  Sizi zorlayacak girişimler yapmayın ev veya iş değiştirmeyin.

  Çirkin olduğunuzu düşünmeyin içinizdeki sizin güzelliğinizi alıyor. Gülümsemeleriyle ve öpücükleriyle size geri verecek.

  Sinirli gergin değişken olabilirsiniz. Eşinizin vay haline…

  Gebelikte 29.Hafta Bebekteki Değişim

  Gebelikte 29. hafta minik kelebeğiniz yaklaşık olarak 1 kg 250-400 gram ağırlığındadır. Boyu 38 santimetreye kadar uzamış olabilir. 26. ve 30. gebelik haftalarını kapsayan süreçte minik bebek içinizde top oynamaya ip atlamaya devam ederek size varlığını hatırlatacaktır.

  Akciğerlerindeki alveol ve bronş yapısı giderek gelişmekte tamamen gelişim 8 yıl sürmekte bu bebeğiniz daha yolun başında sayılır.

  Bebeğiniz gebelikte 29.hafta doğsa bile yaşama sansı var çünkü solunum yeteneği kazanmak üzere. Doktorunuz bebeğinizin poposuyla başını karıştırabilir zira bu hafta da bebeğinizin başı poposuna benziyor.


   
Gebelikte 29 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gebelikte 22 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Gebelikte 22 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Bu hafta itibari ile anne adayı sizde kasık ağrıları başlayabilir bu geçici bir durum sakın endişelenmeyin. Nedeni ise rahim bağları geriliyor olduğundan ve göbek deliğini geçtiğinden dolayı bebeğin yaptığı baskı ile birlikte bu ağrıları kasıklarınızda hissedebilirsiniz. Ancak şiddetli kasık ağrıları önemli olabilir bu konuda doktorunuzla irtibata geçmeniz faydalı olacaktır.Bebeğinizin...
 2. Gebelikte 32 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Gebelikte 32 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Bebeğiniz hayatta kalmasına yardımcı olacak emme ve nefes alma becerilerini tecrübe etmeye başlıyor. Aynı zamanda rahiminiz Braxton Hicks (yalancı kasılmalar) kasılmalarıyla karşı karşıya... Bebeğiniz Bebeğiniz yaklaşık 1kilo 700 gr. ve 42 cm, rahiminizde oldukça büyük bir yer işgal ediyor. Bundan böyle her hafta yaklaşık 500 gr. alacaksınız ve bunların yarısı bebeğinize gidecek. Şu anda...
 3. Gebelikte 33 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Gebelikte 33 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Gebelikte 33.hafta aldığınız toplam kilo 10-12,7 kg aralığına gelmiştir. Rahim büyüklüğü ise 33 cm civarındadır.Sevgili anne adayları ,bebeğinizin gelişimini yakın dan takip etmek isterseniz,Hafta hafta gebelik kategorimizi incelemenizi öneriyoruz. 33. gebelik haftası mide yanması problemi yaşıyorsanız; baharatlı ve acılı yemeklerden, portakal ve limon sularından uzak durun. Mide yanmanızı...
 4. Gebelikte 36 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Gebelikte 36 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  36. gebelik haftası itibariyle yasal olarak en fazla son üç haftaya kadar çalışabilirsiniz ama tavsiyemiz doğum iznine bu haftadan itibaren ayrılmanızdır. Doğum için işten uzaklaşmalı ve hazırlıklarınızı bitirmelisiniz. Tabi eğer kendinizi iyi hissediyorsanız doğum iznine daha sonra ayrılabilir kullanmadığınız bum haftaları doğum sonrası iznine ekleyebilirsiniz doğum izni konusunu sitemizden...
 5. Gebelikte 38 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Gebelikte 38 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Herhangi bir sorun yok ve her şey normal devam ediyorsa o halde normal doğumunuza 2 hafta kaldı ancak planlı sezeryan durumunuz var ise bu hafta doğum yapacağınızın müjdesiniz verelim. Çok endişelisiniz. Kocaman 3150 gr bebeği nasıl normal yolla doğuracağınızı düşünüyor olabilirsiniz.Sevgili anne adayları bebeğinizin gelişimini yakından takip etmek isterseniz,Hafta hafta gebelik kategorimizi...

Sayfayı Paylaş