1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  15.274
  Beğenilen Mesajlar:
  2.285
  Ödül Puanları:
  113

  Gebelikte 29 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Konu, 'Gebelikte Hafta Hafta Ultrason Görüntüleri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Hafta hafta gebelik serüveninin 29. haftasındasınız sizin ve minik kuşunuzun neler yaşayacağını merak ediyorsanız yazımızı okuyun ve hamileliğin keyfini çıkarmaya çalışın. Göbeğinizin büyüklüğü birazcık keyfinizi kaçırmış olabilir göbeğinizin büyüklüğünü görmezden gelmeye çalışın. Göbeğiniz sizin iki adım önünüzden giderek size yol gösterecektir.
  Ayaklarınızın ağrımasından sıkıldınız, sık sık idrara çıkmakta pek zevkli değil, eşinizle sık tartışabilir onu çekilmeyecek bir tip olarak algılayabilir ona dünyayı dar edebilirsiniz. Hamilesiniz yaptıklarınızdan ötürü siz suçlu değilsiniz tüm suçlu değişen hormon dengesi.Sevgili anne adayları bebeğinizin gelişimini yakın dan takip etmek için Hafta hafta gebelik kategorimizi inceleyebilirsiniz.
  < Konu Resmi..>


  Ağırlığınızdan ötürü sırtınız ağrıyabilir bu nedenle yürüyüşünüz değişecek penguenler gibi yürümeye başlayabilirsiniz. Bu dönemde eşiniz size tuhaf lakaplar takabilir üzülmeyin doğumdan sonra kozlarınızı paylaşırsınız.


  Gebelikte 29.Hafta Annedeki Değişim

  Gebelikte 29. hafta toplam kilo alımınız 8,5-11,5 kg olabilir bu doğaldır. Bacaklarınız kollarınız ve parmaklarınız vücudunuzdaki fazla kan hacmi nedeniyle büyük görünür. Kendinizi çok sıcak hissedebilir, sürekli terleyebilirsiniz. Göğüs uçları koyulaşmaya devam edecek. Göğüsler süt üretmeye hazır hale gelmeye hazırlanıyor göğsünüz giderek ağırlaşmakta ve yoğunlaşmaktadır Eğilirken zorlanacaksınız.

  Erken doğum yapabileceğiniz konusunda endişeli olabilirsiniz. Süreci kafanıza takmayın olabildiğince doğal takılın.

  Sizi zorlayacak girişimler yapmayın ev veya iş değiştirmeyin.

  Çirkin olduğunuzu düşünmeyin içinizdeki sizin güzelliğinizi alıyor. Gülümsemeleriyle ve öpücükleriyle size geri verecek.

  Sinirli gergin değişken olabilirsiniz. Eşinizin vay haline…

  Gebelikte 29.Hafta Bebekteki Değişim

  Gebelikte 29. hafta minik kelebeğiniz yaklaşık olarak 1 kg 250-400 gram ağırlığındadır. Boyu 38 santimetreye kadar uzamış olabilir. 26. ve 30. gebelik haftalarını kapsayan süreçte minik bebek içinizde top oynamaya ip atlamaya devam ederek size varlığını hatırlatacaktır.

  Akciğerlerindeki alveol ve bronş yapısı giderek gelişmekte tamamen gelişim 8 yıl sürmekte bu bebeğiniz daha yolun başında sayılır.

  Bebeğiniz gebelikte 29.hafta doğsa bile yaşama sansı var çünkü solunum yeteneği kazanmak üzere. Doktorunuz bebeğinizin poposuyla başını karıştırabilir zira bu hafta da bebeğinizin başı poposuna benziyor.

   
Gebelikte 29 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gebelikte 7.hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Gebelikte 7.hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  hafta hafta gebelik gebeliğin evreleri Artık hayatınızda çok önemli bir varlık daha var. Sadece kendiniz için değil onun için de yaşamaya başladınız. Beslenmenize, uyku düzeninize ve en önemlisi psikolojik durumunuza özen göstermeyi sakın ihmal etmeyin. Bebeğiniz hızla büyüyor; O artık bir bezelye tanesi kadar. Mide yanması ve hazımsızlığı önlemek için 3 ana öğünü parçalara bölün ve sık sık...
 2. Gebelikte 6. hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Gebelikte 6. hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Gebeliğin 6. haftasında bebeğinizin boyu baş bölgesinden poposuna kadar 2-4 mm arasındadır.Bebeğin boyunun baş popo mesafesi olarak adlandırılmasının nedeni bebeğin bacaklarını çoğunlukla kıvrık halde olmasıdır. Bebeğin kalp atışı gebeliğin 6. haftasında renkli Doppler ultrason ile dinlenebilir.Veya gebeliğin bu haftalarında normal ultrason ile bebeğin kalp atışları ve gebelik kesesi...
 3. Gebelikte 15 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Gebelikte 15 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Artık gebeliğinizin 15. Haftasına ulaştınız ve artık gebeliğinizi daha iyi fark ediyor durumdasınız. Ancak rahat bir dönemdesiniz. Özellikle 6. ay sonuna kadar rahat bir hamilelik dönemi geçiriyor olacaksınız hamileliğinizin balayını yaşıyor olacaksınız. Cinsellik konusunu özellikle doktorunuzla görüşmeniz faydalı olacaktır.Eğer düşük riskiniz yoksa o halde hamileliğinizin son ayına kadar...
 4. Gebelikte 16 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Gebelikte 16 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  16. gebelik haftası artık ayakları daha sağlam yere basan, kötü düşünceleri ve endişeleri yenebilen daha kontrollü bir anne adayısınız. Enerjinizin yükselmesiyle kendinizi daha mutlu ve sağlıklı hissedeceğiniz bir dönemdesiniz. Gitgide ağırlaşan vücudunuz tempolu ve uzun bir günün ardından ayakta çok kalmanızın sonucu olarak yorgun ve bitkin hissetmeye devam edecektir.Bebeğinizin gelişimini...
 5. Gebelikte 17 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Gebelikte 17 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

  Hamilelikte 17. hafta vücudunuz giderek gebelik sürecine ağırlaşacaktır. Bu hem duruşunuzda hem de yürümede farklılığa neden olacaktır. Ağır kaldırmamaya özen gösterin. Eğer yerden bir şeyler kaldırmanız gerekiyorsa bacaklarınızı bükerek eğilmeniz ağırlığı bacaklarınıza verip zorlanmanıza engel olur. Sırt ağrısı ve kaslarda gerginlik yaşamanız olasıdır. Duruş şeklinizi korumaya çalışmanız bu...

Sayfayı Paylaş