1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Gebelikte Alkol Tüketimi

Konu, 'Hamilemiyim Sorular Cevaplar' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Gebelikte Alkol Tüketimi hakkında bilgi verir misiniz, Gebelikte Alkol Tüketiminin zararları nelerdir bebek nasıl bir zarar görür?

2. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    canım merhaba
    Hamilelik öncesinde ve gebelik döneminde alınan alkol; ölüdoğum, düşük, bebekte gelişme geriliği, geri zekalılık, büyüme bozuklukları, kafa yada yüz bozuklukları, eklem ve kaburga problemleri ve kalp hastalıkları gibi çok önemli sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Özellikle hamilelik döneminde, güvenli alkol içme miktarı diye bir şeyden kesinlikle söz edilemez

benim şahsi fikrim ise bir can taşımak kolay değil sorumluluklarını taşımak lazım
    çünkü 3 aydan sonra bebek anneden beslenmeye başlıyor sadece alkol değil sigarada bebek için zararlı
    plasenta malesef sigara dumanını süzemiyor ve duman bebege kadar ilerliyor
    analık zaten zorluklara gogus germek
    ıckı ıcmem olur bıter onemlı olan yavrum
    az içiyorum yada haftada bir yada gunde birkaç yudum bile kabul edilemez
    yapılıcak bir hata ömür boyu izler taşınmasına sebep olabilir
    çevremizdeki herkeside uyaralım

Gebelikte Alkol Tüketimi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kafein tüketimi gebeliğime zarar verirmi

kafein tüketimi gebeliğime zarar verirmi

Kafein gebelik döneminde uzak durulması gereken bir maddedir. Kahve, çay ve kola gibi kafein içeren ürünlerin tüketimi mümkün olduğu kadar azaltılmalıdır. Birçok araştırma gebelik döneminde kafein kullananlarda kullanmayanlara göre daha yüksek oranda doğum defektlerinin görüldüğünü göstermiştir. Gebelik...
  2. Gebelikte Alkol Kullanımı

Gebelikte Alkol Kullanımı

Eğer henüz hamile değilseniz ve önümüzdeki yıl yaşamınıza yeni bir can katma*yı planlıyorsanız, bu süreçte limitinizi kontrol altına alarak alkol kullanabilirsi*niz. Unutmayın ki, fazla alkol tüketimi, erkekle kadının cinsel birleşmesini de olumsuz etkileyebilir. Eşinizin yoğun alkol kullanımı spermlerinin kalitesini düşüreceğinden, onu da bilgilendirmenizde ve bu konudaki bilgiyi...
  3. gebelikte pekmez tüketimi

gebelikte pekmez tüketimi

Kızlar 4 aylık hamileyim gebelikte pekmez tüketmek yararlı mı zarar lı mı kullanan oldumu bilgi lütfen.
  4. Gebelikte alkol tüketmenin zararları hakkında bilgi

Gebelikte alkol tüketmenin zararları hakkında bilgi

En yakın arkadaşım gebe ve ne yazık ki arada alkol alıyor. Defalarca bu yaptığının yanlış olduğunu söylüyorum ama sık olmamak üzere yarım kadeh şarap tüketiyor. Bana kalırsa bir damla bile içmemeli. Lütfen bana daha ayrıntılı bilgi verin de ona okutayım yazdıklarınızı.. :(
  5. GEBELİKTE ALKOL VE SİGARA KULLANIMI FETAL ALKOL SENDROMU

GEBELİKTE ALKOL VE SİGARA KULLANIMI FETAL ALKOL SENDROMU

hamilelikte alkol alınırmı,hamilelikte alkol zararlmıdır,gebelikte siğaranın zararları,hamilelikte siğaranın zararları,siğara bebeği nasıl etkiler,alkol bebeği nasıl etkiler,gebelikte alkol ve siğara hakkında bilgiler Gebelikte Sigara Kullanımı Yanınızda 6 adet sigara içildiğinde siz bir sigara içmiş kadar etkilenmektesiniz… Günde 10 adetten fazla sigara içen kadınlarda düşük, pernatal...

Sayfayı Paylaş