1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.823
  Beğenilen Mesajlar:
  2.450
  Ödül Puanları:
  113

  Gebelikte bebek neden tekme atar?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Hamilelikte aylar ilerledikçe bebeğinizin de geliştiğini ve büyüdüğünü düşünürseniz bu tekmelerin sıklığı ve şiddeti artabilir. Hatta sizin canınızı yakacak seviye de olması bile mümkündür. Anne ile bebek arsında ki iletişimin anne karnında başladığını unutmayınız. Annelerin yediği yemek bile bebeğin tekme atmasına bir sebep olabilir. Annelerin korku yaşadığı anlarda oda uyarılır ve tepki olarak tekme atabilir. Anne karnında ki bir bebeğin normal bir bebekten farkı olmadığını unutmayın onunda tepkileri olabilir ve tepkisini göstermenin yolu tekme atmasıdır.
  Bebeğin karındaki hareketleri annenin hareketleriyle tam ters zamanlıdır. Anne ne kadar durağan olursa bebek o kadar hareketli ve tepki verir konumda olur. Anne ne kadar hareketli olursa bebekte o kadar durağan olur. Anne adayları bu tepkileri genelde sabah uyandıklarında ya da gece yatarken hissederler çünkü bu saatlerde anne durağan bebek ise hareketli durumdadır. Bebek neden tekmeler atar sorusu bütün ebeveynlerin aklına gelen bir sorudur. İletişimini bu şekilde kuran bebekler anne karnında dönme hareket etme gibi hareketler yaparlar. Kimi zaman da annenin beslenmesiyle doğru orantılı olarak bebeğin hareketleri artar.


  < Konu Resmi..>  Tekme Atan BebekNormal öğün haricinde annenin beslenmesi kan şekerini artıracağından bebeğin hareketlenmesi normaldir. Hamile bayanların dikkat etmesi gereken noktalardan biri de bebeğin günde on kere tekme atmasıdır. Bu onun sağlıklı ve normal şekilde hayatına devam ettiğini göstermektedir. Eğer bu hareket sayısı onda az ise doktorunuzla konuşmalı ve durumu anlatmalısınız. Yapılacak olan ultrasonla birlikte gerekli bilgiyi doktorunuzdan elde edebilirsiniz. Hamileliğin ilerleyen safhalarında tekme sayılarının artması gayet normaldir. Çünkü bebek anne karnında gelişmekte ve artık yavaş yavaş bulunduğu yere sığamamaktadır.

  Bebekle anne arasında ki iletişimin temeli olan bu tekme atma olayı bebeğinizin hareketliliği ve annenin günlük yaşamda ki hareketlerine bağlı olarak sayı ve şiddet olarak değişebilir. Bu tekmeler anne ve bebek arsında ki iletişimi güçlendirmekle birlikte bebeğin gayet sağlıklı olduğunu gösteren bir kanıttır.


   
Gebelikte bebek neden tekme atar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kardan adama kim tekme atar?

  Kardan adama kim tekme atar?

  bebek kac aylıkken tekme atar bebek ne zaman tekme atar anne karnındaki ne zaman -Kardan adama tekme atma veya bozmaya çalışma hastalığı, 2-Yeni atılmış bir betona basma ve isim yazma hastalığı, 3- Gazete ve dergilerdeki resimlere sakal, bıyık ve gözlük yapma hastalığı, 4- En iyi arabayı ben kullanıyorum zannetme hastalığı, 5- Kar topunun içine buz koyma hastalığı, 6- Cep telefonu...
 2. Son tekmeyi kim atar?

  Son tekmeyi kim atar?

  İlişkiniz bittibitiyor.com’da acık artırmaya cıkmıs durumda! Ustelik bu noktaya gelmenizde sizin hic sucunuz yok. Peki simdi son sozu kim soyleyecek? Hakkınızı savunacak mısınız, yoksa kuyrugunuzu sıkıştırıp gidecek misiniz? Aşk Testison tekmeyi kim atar?
 3. bebeklerin kalbi niye hızlı atar ?

  bebeklerin kalbi niye hızlı atar ?

  Merhaba.Yeni yeğenim oldu ve kalbi çok hızlı atıyor. Bu beni korkutuyor.Annemler normal olduğunu söylüyorlar ama neden bebeklerin kalbi bu kadar hızlı atar ?
 4. Tüp bebekte Dış Gebelik Riski Nedir?

  Tüp bebekte Dış Gebelik Riski Nedir?

  tüp bebekte dış gebelik riski varmı,tüp bebek tedavisinde dış gebelik geçirenler,tüp bebek tedavisinde dış gebelik olasılığı,tüp bebek tedavisi ve dış gebelik hakkında bilgiler Normal yollarla hamilelik olmayan hastalarda sperm ile yumurtanın laboratuvar ortamında döllenerek anne rahmine yerleştirilmesini amaçlayan bir yöntem olan tüp bebek tedavisi, etkili, kişiden kişiye değişmekle...
 5. 16 Haftalık gebeyim bebeğim tekme atmıyor neden?

  16 Haftalık gebeyim bebeğim tekme atmıyor neden?

  Anne karnında gelişimini tamamlayan bebeklerin doğumdan hemen önce varlığının ilk olarak hissedilmesi durumu ile de karşılaşılmaktadır. Bebeğin tekme atması alında yer değişimleri sırasında oluşan bir durumun belirtisidir. Annenin ilk gebeliğinde bebeğin hareketlerinin farkına varılabilmesi oldukça uzun bir sürece dönüşürken, ikinci gebeliklerde annenin daha tecrübeli olması sayesinde gebelik...

Sayfayı Paylaş