Gebelikte bel ağrısı çekenler buraya

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Gebelikte bel ağrısı çekenler buraya
Merhaba kızlar. İki gündür bel ağrısı çekiyorum.Oturup kalkmakta zorlanıyorum. Sizin hamileliğinizde de böyle oldumu ?

Bu ikici gebeliğim.İlk gebeliğimde bel ağrısı bu kadar şiddetli olmamıştı. Gebelik kontrolündeyken doktoruma çok hafif bel ağrımın olduğunu söylemiştim. Doktorum korkmamam gerektiğini her gebelikte bel ağrısının olabileceğini söylemişti. Hatta hamilelerin %75 de bel ağrısı görülüyormuş. Akşamada misafirim var. Bu bel ağrısı ile nasıl misafir karşılıycam bilmiyorum .

gebelikte bel ağrısı.jpg

Gebelikte bel ağrısı hamileliğin aşamsına göre değiştiğini biliyorum. Özellikle ileri hafta gebeliklerde bel ağrısının yüksek derecede yoğun olduğunuda biliyorum.Ben henüz yeni hamileyim.Bebeğim daha mercimek kadar bu kadar yoğun ağrıyı heralde bebekten dolayı çekiyor olamam.

Sırf gebelikte belim ağrımasın diye her şeye dikkat ediyorum.Yan uyuyorum , düzgün oturuyorum , ani kalkmalardan sakınıyorum ama yinede olan oldu belim çok ağrıyor. Kızlar siz hamileikte bel ağrısı için neler yaptınız ? Gebelikte bel ağrılarınız nasıl geçti ? Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Ama lütfen hamilelik deneyimi olanlar bana yorum yazsın .

Geri