1. Uzman SühaN

  Uzman SühaN Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  17.186
  Beğenilen Mesajlar:
  2.474
  Ödül Puanları:
  113

  Gebelikte cinsel ilişki nasıl olmalı ( Gebelikte ilişki pozisyonları )

  Konu, 'Cinsellik Mekanı' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Hamile kalmak için cinsel birlikteliğin olması şart , peki ya hamilelikte cinsel birliktelik gebelik açısından risk oluştururmu ? Bir çok anne adayını enşilendiren bu durum hakkında araştırma yaptık ve tüm detayları bu makalede bir araya getirdik. Gebelikte ilişki,gebelikte ilişki zararlımı,gebelikte ilişkinin bebeğe zararı varmı , gebelikte cinsel ilişki pozisyonları tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.


  Hamilelik sırasında Cinsel ilişki güvenlidir. Eşinizin erkeklik organı vajinanızın ötesine geçemez ve bebek neler olup bittiğini anlayamaz. Bununla birlikte, cinsel gürücünüzün gebelik sırasında değişmesi normaldir. Bu konuda endişelenmeyin.Hamilelik normal devam ettiği sürece istediğiniz kadar cinsel ilişkide bulunabilirsiniz.Bununla birlikte, gebeliğin başlarında hormonal dalgalanmalar, yorgunluk, mide bulantısı ve meme hassasiyeti cinsel arzunuzu düşürebilir. Hamileliğiniz ilerledikçe kilo alma, bel ağrısı ve diğer belirtiler cinsel istekliliğinizi azaltabilir.


  Hamilelik sırasında cinsel ilişki düşüğe neden olabilir mi?

  Birçok çift, hamilelikte cinsel ilişkinin düşüğe neden olacağından endişe etse de, cinsel ilişki düşüğe neden olmaz.. Çoğu düşükler fetüs normal şekilde gelişmediğinden ortaya çıkar.

  Hamilelik sırasında ilişki bebeğe zarar verir mi?

  Gelişmekte olan bebeğiniz rahimdeki amniyotik sıvı ve aynı zamanda rahmin güçlü kasları tarafından korunmaktadır. Cinsel aktivite bebeğinizi etkilemez

  Gebelikte Oral ve anal birliktelik zararlımı ?

  Oral birliktelik gebelik sırasında güvenlidir. Oral ilişki yaparsanız, eşinizin vajinanıza havayı üflemediğinden emin olun. Nadiren, hava patlaması kan damarını tıkayabilir (hava embolisi), bu da sizin ve bebeğin hayatı tehdit eden bir durumu olabilir.Hamilelikle ilgili hemoroidiniz varsa Anal ilişki rahatsız edici olabilir. Ayrıca vajinal ilişki ile takip edilen anal ilişki , enfeksiyona neden olan bakterilerin rektumdan vajene yayılmasına neden olabilir.

  Orgazm olmak zararlımı ?

  Gebelikte çok fazla cinsel ilişkinin olması ve orgazm rahimde kasılmalara yol açabilir . Gebeliğin sonlarında erken doğumu tetikleyebilir.

  Gebelikte cinsel ilişki sonrası lekelenme olması normalmi ?
  Özellikle birinci trimesterde, bazı kadınların cinsel ilişkide kanama yaşaması oldukça yaygındır. Bunun nedeni, serviks içindeki kılcal damarların şişmesi ve cinsel ilişkide bu damarların patlamasıdır. Lekelenme kanamaya dönmediği ve kısa sürdüğü müddetçe sorun teşkil etmez.

  Prezervatif gerekli mi?

  Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara hamilelik döneminde maruz kalınması, hamileliğinizi ve bebeğinizin sağlığını etkileyebilecek enfeksiyon riskini artırır. Eşinizde cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyon varsa , ilişki sırasında prezervatifle korunmanız isabetli olucaktır.

  Cinsel ilişki erken doğum eylemini tetikleyebilir mi?

  Orgazmın yanı sıra spermdeki prostaglandinler uterus kasılmalarına neden olabilir.Bu durum erken doğuma neden olabilmektedir.

  Cinsel ilişkiden kaçınılması gereken zamanlar varmı ?

  Çoğu kadın gebelik boyunca güvenli bir şekilde cinsel ilişkiye girseler de bazen dikkatli olmak en iyisidir.
  Açıklanamayan vajinal kanamanız var.
  Amniyon sıvısı sızıyorsa
  Servikal yetersizlik
  Erken doğum öykünüz varsa

  Gebelikte cinsel ilişki çoğu çift için güvenlidir, ancak bu kadar kolay olmayabilir. Muhtemelen farklı pozisyonlar bulmanız gerekecektir.Bazı pozisyonlar sizi rahatsız edebilir. Gebelikte güvenli cinsel ilişki için aşağıdaki pozisyonları uygulayabilirsiniz.


  Gebelikte uygun cinsel ilişki pozisyonları

  < Konu Resmi..>  < Konu Resmi..>  < Konu Resmi..>  < Konu Resmi..>  < Konu Resmi..>


  < Konu Resmi..>


  < Konu Resmi..>
   
Gebelikte cinsel ilişki nasıl olmalı ( Gebelikte ilişki pozisyonları ) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gebelik için ilişki sıklığı ne olmalıdır?????

  Gebelik için ilişki sıklığı ne olmalıdır?????

  Kızlar hamiş kalmak için ilişki sıklığı ne olmalıdır? hem yumurtlama günlerinde hem de diğer günlerde?? çok farklı sölemler var kafam karıştı..bilen bildiğini paylaşsın lütfen!!!:baby::bebem:
 2. Hamileyim eşimle birlikte olmamda sakınca varmı?

  Hamileyim eşimle birlikte olmamda sakınca varmı?

  Gebeliğiniz yolunda gittiği sürece cinsel yaşamda kısıtlama yapacak herhangi bir sebep yoktur. Üstelik hormon düzeylerindeki artış nedeniyle daha kolay uyarılabileceğinden ve doğum kontrol kaygısı olmadığından çoğu kadın için daha zevk verici olabilir. Gebelik süresince cinsel istek ve beklentiler kişiye göre değişiklik gösterir. Fakat birçok kadında hamileliğin ilk aylarında ve son...
 3. Gebelikte ilişkiye girilirmi?

  Gebelikte ilişkiye girilirmi?

  Gebelik, kadının vücudundaki hormonsal değişiklerden dolayı geçirdiği hassas bir dönemdir. Bu dönemde cinsellik, daha çok kadına bağlı olan bir faktördür. Gebelikte, hem bebeğinize bir şey olsun istemiyorsunuz, hem de cinsellikten vazgeçemeyip eşinizle mutlu olmak istiyorsunuz. Yazımızda bu ve bu gibi sorulara cevap bulacaksınız. Gebeliğin ilk 3 ayında genelde halsizlik, uykuya meyil,...
 4. Gebelikte Cinsel İlişki Zararlı mı? Hangi Durumlarda Sakıncalı

  Gebelikte Cinsel İlişki Zararlı mı? Hangi Durumlarda Sakıncalı

  Gebelikte Cinsel İlişki Zararlı mı? Gebelikte sıkça sorulan sorulardan birine daha denk geldik. Hemen siz değerli meleklerim ile de paylaşmak istedim. Çünkü gerçekten bazılarının çok çekinerek doktoruna soramadığı bir durum bu. Aslında utanılacak bir durum olmadığı bir gerçek ki bu hayatta her şey bizler için var. Bazı durumlarda çekinmek demek problemlerin sorunlarımızın köküne inememek...
 5. Boşalma olmadan hamile kalınırmı ?

  Boşalma olmadan hamile kalınırmı ?

  Bazı insanlar cinsel ilişki olmadan hamile kalmanın mümkün olup olmadığını merak ediyor. Özellikle gençler, gebeliğin nasıl oluştuğu ve hamile olup olmadığından emin olabilmek için daha fazla bilgi edinmek isterler. Günümüzde gebe olup olmadığının belirlenmesi o kadar kolay ki, çoğu eczanede evdeki gebelik test kitleri reçetesiz satılmaktadır. Ancak gebelik testlerine başlamadan önce, hamile...

Sayfayı Paylaş