Gebelikte cinsel ilişki nasıl olmalı ( Gebelikte ilişki pozisyonları )

Uzman SühaN

Administrator
Gebelikte cinsel ilişki nasıl olmalı ( Gebelikte ilişki pozisyonları )
Hamile kalmak için cinsel birlikteliğin olması şart , peki ya hamilelikte cinsel birliktelik gebelik açısından risk oluştururmu ? Bir çok anne adayını enşilendiren bu durum hakkında araştırma yaptık ve tüm detayları bu makalede bir araya getirdik. Gebelikte ilişki,gebelikte ilişki zararlımı,gebelikte ilişkinin bebeğe zararı varmı , gebelikte cinsel ilişki pozisyonları tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.


Hamilelik sırasında Cinsel ilişki güvenlidir. Eşinizin erkeklik organı vajinanızın ötesine geçemez ve bebek neler olup bittiğini anlayamaz. Bununla birlikte, cinsel gürücünüzün gebelik sırasında değişmesi normaldir. Bu konuda endişelenmeyin.Hamilelik normal devam ettiği sürece istediğiniz kadar cinsel ilişkide bulunabilirsiniz.Bununla birlikte, gebeliğin başlarında hormonal dalgalanmalar, yorgunluk, mide bulantısı ve meme hassasiyeti cinsel arzunuzu düşürebilir. Hamileliğiniz ilerledikçe kilo alma, bel ağrısı ve diğer belirtiler cinsel istekliliğinizi azaltabilir.


Hamilelik sırasında cinsel ilişki düşüğe neden olabilir mi?

Birçok çift, hamilelikte cinsel ilişkinin düşüğe neden olacağından endişe etse de, cinsel ilişki düşüğe neden olmaz.. Çoğu düşükler fetüs normal şekilde gelişmediğinden ortaya çıkar.

Hamilelik sırasında ilişki bebeğe zarar verir mi?

Gelişmekte olan bebeğiniz rahimdeki amniyotik sıvı ve aynı zamanda rahmin güçlü kasları tarafından korunmaktadır. Cinsel aktivite bebeğinizi etkilemez

Gebelikte Oral ve anal birliktelik zararlımı ?

Oral birliktelik gebelik sırasında güvenlidir. Oral ilişki yaparsanız, eşinizin vajinanıza havayı üflemediğinden emin olun. Nadiren, hava patlaması kan damarını tıkayabilir (hava embolisi), bu da sizin ve bebeğin hayatı tehdit eden bir durumu olabilir.Hamilelikle ilgili hemoroidiniz varsa Anal ilişki rahatsız edici olabilir. Ayrıca vajinal ilişki ile takip edilen anal ilişki , enfeksiyona neden olan bakterilerin rektumdan vajene yayılmasına neden olabilir.

Orgazm olmak zararlımı ?

Gebelikte çok fazla cinsel ilişkinin olması ve orgazm rahimde kasılmalara yol açabilir . Gebeliğin sonlarında erken doğumu tetikleyebilir.

Gebelikte cinsel ilişki sonrası lekelenme olması normalmi ?
Özellikle birinci trimesterde, bazı kadınların cinsel ilişkide kanama yaşaması oldukça yaygındır. Bunun nedeni, serviks içindeki kılcal damarların şişmesi ve cinsel ilişkide bu damarların patlamasıdır. Lekelenme kanamaya dönmediği ve kısa sürdüğü müddetçe sorun teşkil etmez.

Prezervatif gerekli mi?

Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara hamilelik döneminde maruz kalınması, hamileliğinizi ve bebeğinizin sağlığını etkileyebilecek enfeksiyon riskini artırır. Eşinizde cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyon varsa , ilişki sırasında prezervatifle korunmanız isabetli olucaktır.

Cinsel ilişki erken doğum eylemini tetikleyebilir mi?

Orgazmın yanı sıra spermdeki prostaglandinler uterus kasılmalarına neden olabilir.Bu durum erken doğuma neden olabilmektedir.

Cinsel ilişkiden kaçınılması gereken zamanlar varmı ?

Çoğu kadın gebelik boyunca güvenli bir şekilde cinsel ilişkiye girseler de bazen dikkatli olmak en iyisidir.
Açıklanamayan vajinal kanamanız var.
Amniyon sıvısı sızıyorsa
Servikal yetersizlik
Erken doğum öykünüz varsa

Gebelikte cinsel ilişki çoğu çift için güvenlidir, ancak bu kadar kolay olmayabilir. Muhtemelen farklı pozisyonlar bulmanız gerekecektir.Bazı pozisyonlar sizi rahatsız edebilir. Gebelikte güvenli cinsel ilişki için aşağıdaki pozisyonları uygulayabilirsiniz.


Gebelikte uygun cinsel ilişki pozisyonları

cinsel ilişki 1.pngcinsel ilişki 2.pngcinsel ilişki 3.pngcinsel ilişki 4.pngcinsel ilişki 5.png


cinsel ilişki 6.png


cinsel ilişki 7.png
 
Geri
Üst