Gebelikte çok kilo aldım diyenler okuyun

Gebelikte çok kilo aldım diyenler okuyun
Gebelikte Kilo Artışı

Gebelikte Kilo Artışı
Hamilelikte Kilo Alımı Hakkında Bilgi

Gebelikte de anne adayının hem kendisi hem de bebeği için beslenmesine dikkat etmesi gerekir. Hamilelik süresince öncelikle bebeğiniz için ekstra kaloriye, proteine, vitamine ve minerallere ihtiyacınız vardır. Normal kiloda ki bir anne adayının hamileliği boyunca ortalama alması gereken kilo 9,12 kg. aralığındadır.

Anne adayının hamileliği boyunca ortalama alması gereken kilo 9,12 Kg. aralığındadır. Ancak anne adayı zayıfsa 15,18 Kg. aralığında kilo alır. Hamilelikte alınan kilolar kişinin özelliklerine göre farklılık gösterir. Bu özellikler bebeğin ulaşması gereken kilo, hamilelik öncesi ağırlığınız, genlerden gelen özellikler ve gebelik esnasındaki beslenme alışkanlığınızdır.Kilonuzu ölçerken dikkat etmeniz gereken noktalar nelerdir

*Eğer gebelik dönemi boyunca kilo alışınızı kontrol edecekseniz, ki aslında düzenli olarak kontrollere gidiyorsanız buna gerek yok, bir tartı edinin.
*Kilonuzu haftada bir, sabah kalktıktan hemen sonra üzerinizde sabah kıyafetleriniz varken ölçüp kaydedin.
*Ölçümleri hep sabahları ve hafif kıyafetlerle yapın. Eğer kilonuzu yemekler sonrasında ve/veya akşam saatlerinde *Sürekli olarak aynı tartıyı kullanın ve tartılmadan önce ibrenin sıfırda olmasına dikkat edin.
 
Üst