Gebelikte hafta hafta bebek görüntüleri

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Gebelikte hafta hafta bebek görüntüleri
Ulturasonda Hafta Hafta bebek gelişimi görüntüleri - Bebeklerin anne karnındaki görüntüleri - Hafta hafta bebeğin gelişim resimleri

Değerli Gebe kadınlarımız, artık sizler hamilemiyim sorularını geride bıraktınız. Gerek bizim sitemizden gerek ise internet ortamından kadınlarımızın acaba hamilemiyim gibi sorularına cevaplar verdiği sitelere girerek gerek erken gebelik belirtilerini araştırdınız. Sonra gebelik için kan tahlili yaptırarak BETA HCG değerlerinize bakarak artık hamile olduğunuzu anladınız.

Artık sizlerde tüm kadınlarımız gibi anneliği yaşamak için ilk evreyi getçiniz. Bunun için Rabbime Şükürler olsun. Muhtemelen doğum tarihiniz, yine sitemizde bulunan kadınlarımızın paylaşımda bulunduğu herhangi bir ayda doğum yaparak Anne olacaksınız ( inşallah )

Peki hiç merak ettiniz mi ? Gebelikte bu süreçte yediklerinizle içtiklerinizle büyüyen, size can olan, onu her dakika hissedebildiğiniz güzel yavrunuz / yavrularınız nasıl büyüyorlar ? Bu evrelerde neye benziyorlar ? Bebeklerinizin nelere benzediğini sizlere galeri olarak sunacağım arkadaşlarım. Hafta hafta gebelikte, anne karnındaki bebeğin görüntülerini

bebegin-anne-karnindaki-gelisim-evreleri.jpg

Aslında tamda olarak şematik şekilde bebeğinizin görüntüleri anne karnında hafta bazında bu şekilde görünüyor. Tabiki bu görsel bir çizim. Ben sizlere istiyorum ki canlı çekimlerden örnekler sunayım.

Yine çizim olarak verilen ve gebeğin gelişim süreci evrelerini daha iyi resmettiğine inandığım bir görsel de şu şekilde gösterilmiş bu sürec kızlar.
hafta-hafta-gebelik1.jpg

Resimde gösterildiği gibi haftalar bazında gidecek olursak şu şekilde bir sıralama da yapabiliriz.
9.haftadan önceki görsellek pek birşeye benzemiyor diye biz insanı andıran ilk görüntüsü olan 9. hafta ile başlıyoruz kızlar.

GEBELİKTE 9. HAFTA
hamilelikte 9 hafta 9 haftalık gebelik gebelikte 9 hafta hamilelikte 9 hafta haftalık gebelik görüntüsü Rahim hızla büyümekte ve anne karnının büyüdüğünü hissetmektedir.
Ancak hala gebelik dışarıdan bakmakla anlaşılamaz.Hazımsızlık, gaz ve mide yanması olabilir. Ağlama , sıkıntı, gibi adet öncesi gerginlik ve duygusal değişiklikler olabilir.
AŞAĞIDAKİ resimde 3 boyutlu ultrasonla anne karnında çekilmiş 9 haftalık bir bebeğin görüntüsünü görmektesiniz.
gebelikte 9. hafta.jpgBaş-popo uzunluğu yaklaşık 2 ila 3 cm, kabaca iri bir zeytin büyüklüğündedir.Ağız açma,kapama hareketlerini yapar. Boy:4 cm. Ağırlık: 4 gr'dır. Parmak uçları biraz daha şişkince ortaya çıkmış,baş biraz daha dik,ense oluşmuştur.Bebeğin kol-bacak ve vücut hareketleri ultrason altında görülebilir.Ancak anne bunu hissedemez.Cinsiyeti görebilmek mümkün değildir.

GEBELİKTE 10. HAFTA BEBEĞİN ULTURASON GÖRÜNTÜSÜ 3D
10 haftalık bebek görüntüsü gebelikte 10hafta 10 haftalık gebelik hamilelikte onuncu hafta hamilelikte 10hafta görüntüsü
gebelikte-10-hafta-3d-jpg.64294


Üstteki resimde 3 boyutlu ultrasonla anne karnında çekilmiş 10 haftalık bir bebeğin görüntüsünü görmektesiniz.

Hala gebelik dışarıdan bakmakla belli değildir.Ancak anne yavaş yavaş daha gevşek ve bol giysiler giymeye başlar. Artık sonuna yaklaşmakla birlikte duygusal değişiklikler ve aşerme devam etmektedir.
Dudakların gelişimi tamamlanır. Gözler kapalıdır.Gonadlar gelişir ve testis yada over olarak farklılaşır. Kalp gelişimini büyük ölçüde tamamlar. Gövdenin dışında gelişmiş olan barsaklar karın boşluğu içine doğru iyice hareket ederler.Diz ve ayak belirginleşir. Ayak parmakları ve tırnakları belli olur. Kaslar güç kazanmaya başlar.Kız bebeklerde klitoris erkek bebeklerde ise penis gelişir.Hemen hemen bütün eklemler ve kasların oluşumu tamamlandığı için bebek artık su kesesi içinde hareket etmeye başlar, ancak bu hareketler sizin hissetmeniz için yeterli değildir.

Böbrekleri idrar üretir,kol ve bacak hareketleri başlar. Boy: 5.5 cm. Ağırlık: 6 gr dır.

GEBELİKTE 11. HAFTA NELER OLUR BEBEĞİN GÖRÜNTÜSÜ

gebelikte 11 hafta gebelikte 11hafta 11 haftalık gebelik hamilelikte 11hafta 11ci hafta
Annede, rahim karın alt kısmında ele gelebilir.Diş etleri,tırnaklar ve ciltte değişiklikler olabilir.
Aşağıdaki resimde 3 boyutlu ultrasonla anne karnında çekilmiş 11 haftalık ikiz bebeklerin görüntüsünü görmektesiniz.
11-hafta-gebelik-anne-jpg.64295

Gebeliğin en kritik dönemi artık sona erdi. Bu haftada beyin hızla büyümesini sürdürmektedir ve fetus'un boyunun yarısını kafa oluşturmaktadır. Fetus'un gözleri kapalıdır ve bu göz kapaklarının altında iris tabakası olgunlaşmasına devem etmektedir. Böbreklerde idrar üretimi başladığından içinde yüzdüğü amniyon sıvısının da miktarı artmaya başlar ve bu haftada yaklaşık 50 ml olur. Bebek tekmeler atmasına rağmen anne henüz hissetmez.
Başı ile gövdesi hemen hemen aynı boyuttadır.Organ gelişimi büyük ölçüde tamamlanmıştır.Kemik oluşumu bu haftadan itibaren başlamaktadır.Boy: 7 cm.Ağırlık: 8gr.

Erken yapılan zeka testi olan 11-14 hafta taraması bu haftadan sonra yapılabilir.

GEBELİKTE 12. HAFTA BEBEĞİN GELİŞİMİ VE ULTURASON GÖRÜNTÜSÜ
gebelikte 12hafta gebelikte 12 hafta 12 haftalık gebelik 12hafta testleri hafta 5 günlük gebelik
Aşerme,bulantı-kusma ve sabah yorgunluğu azalmaya başlar.Bu zamana kadar yaklaşık 1-1,5 kg almış olabilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 64296
Bebeğin yüzü insan görünümündedir, ağız içinde ise üst damak birleşmeye başlamıştır. Yüz derisi içinde kıl kökleri belirmeye başlar. Fetusun gırtlağında ses telleri oluşumunu tamamlar ve teorik olarak fetus ses çıkartabilir.Ellerde ve ayaklarda tırnaklar uzamaya başlar.


Yandaki resimde 3 boyutlu ultrasonla anneParmağını emebilir.Bu haftada bebeğin minicik kalbi günde 30 lt (1.5 kova dolusu kadar) kan pompalar. karnında çekilmiş 12Yandaki resimde 3 boyutlu ultrasonla anne karnında çekilmiş 9 haftalık bir bebeğin görüntüsünü görmektesiniz. haftalık bir bebeğin görüntüsünü görmektesiniz.


Bütün iç organları çalışır durumdadır. Çişini yapabilir. Tırnaklar gelişir. Bu haftadan sonra bebeğinizin ilaçlardan ve zararlı etkenlerden zarar görme olasılığı azalır. Cinsel organları cinsiyetini ortaya koyacak kadar gelişmiştir.Ancak ultrasonda bu ayrımı yapmak mümkün olabilir,ancak yanılma payı yüksektir.Boy:8 cm, Ağırlık: 18 gr. NOT: 11-14 tarama testini yaptırmayı unutmayın.

GEBELİKTE 13. HAFTA BEBEĞİN GELİŞİMİ VE ULTURASON GÖRÜNTÜLERİ
Uzmanlar bu konu ile ilgili olarak,''Aslında bebeğin cinsiyeti döllenme meydana geldiği anda bellidir.Burada tek belirleyici babadan gelen spermin cinsidir. Eğer bu sperm Y kromozomu taşıyor ise bebek erkek, X kromozomu taşıyor ise bebek kızı olacaktır. Ancak bu cinsiyetin tespiti ancak dış cinsel organlar ultrason ile görülebilecek büyüklüğe ulaştığında mümkün olur.Genellikle 14-16. haftalardan itibaren tecrübeli gözler bebek cinsiyetini saptayabilir.
13-haftalik-gebelik.jpg

Tanı amaçlı yapılan ve bebekten doku alınmak sureti ile gerçekleştirilen biopsi sonucu bebeğin cinsiyeti %100 doğrulukla saptanır ancak bu işlemler sadece tıbbi bir gereklilik varsa yapılır. Sadece cinsiyet tayini için yapılmaz.

Bebeğin cinsiyeti hamileliğin 15. haftasından itibaren ultrasonla belirlenebilir.

 
Üst