Gebelikte Hamama Gitmek Sakıncalı mı ?

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Gebelikte Hamama Gitmek Sakıncalı mı ?
Bu konu; Gebelikte Hamama Gitmek Sakıncalı mı haberi hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, gebelik boyunca elbette ki sağlığımıza son derece dikkat eder, her adımımızı dikkatle atarız. Kafamıza takılan sorular olduğunda hemen doktorumuza danışırız. Bu süreçte akla takılan sorulardan birisi de gebelik boyunca hamama, saunaya ya da kaplıcaya gitmenin zararlı olup olmadığıdır. İşte uzmanlardan yanıtlar..

sauna-1e2.jpg

Gebelik sırısında sauna, kaplıca, hamam hatta uzun süre güneşlenmek gibi vücudu aşırı hararete maruz bırakacak durumlardan kaçınmak gerekir. Vücut ısısının aşırı artması bebek üzerinde teratojen (zarar verici) etkiler yaratabilir.

Bebeğe olabilecek zararları dışında bu kadar sıcak ortamlar annede de aşırı terleme, sıvı kaybı ve tansiyon düşmesine neden olarak bayılma gibi problemler yaratabilirler. Tansiyon düşmesi durumunda bebeğe giden kan akımı da azalacaktır.

Gebelikde değil sadece normalde de hamama sakın aç karnına gitmeyin hakkaten hamamda inanılmaz çarpıyor bizzat şekil a da ben örneğiyim hahaha aç karnına gittiğim bir hamam sefası burnumdan geldi ve hamamda karılar nasıl bayılıyor canlı bir şekilde yaşadım bunu:D:D Aman gebeler çok dikkatli olun tansiyon iniş çıkışları yaşayabilirsiniz buda size ve bebeğe zarar verir.

Titoscum bu banaydi galiba :tik: Ama insan basliga hamam yerine sauna yazar ezcik havali olurdu hahaha

- - - Updated - - -

Ayrica tesekkür ederim :kiss:

Aklima bisey geldi " saunaya giren terler " derler yani bundan yola cikarsak sauna sakincali dogru . ( hamam demedim dikkat edersen titanim asortik olsun diye hahaha)

Geri