Gebelikte Hazımsızlık Nedenleri

  • Konbuyu başlatan *MeleK*
  • Başlangıç tarihi
*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Gebelikte Hazımsızlık Nedenleri
bu konu gebelikte mide şikayetleri ile ilgili bilgilere yer vermektedir.

Anne adaylarının hamilelik boyunca en çok yakındıkları durumlardan biri olan mide ve sindirim problemleri çoğu zaman anne adayını zor durumda bırakarak sıkıntılı zamanlar yaşatabiliyor.

Gebelik de hazımsızlık ile ilgili sorun yaşayan anne adayları için uzmanların yapmış olduğu açıklamaları ve tedavi yollarını sizlerin bilgisine aktarıyoruz.Asitli olan içeceklerin midede sindirilmesinden sonra bu gıdaların yemek borusuna itilmesinden kaynaklanır. Alınan sıvılarda midede yer işgal ettiğinden, bunlarda sorunlara neden olabilir.

Gebelikte vücutta oluşan değişiklikler, hazımsızlığa neden olabilir. Vücuttaki hormon düzeylerinde yaşanan değişmeler, sindirimi yavaşlatabilir ve normalde midedeki sindirilmiş gıdaların yemek borusuna kaçışını engelleyen kasların gevşemesine neden olabilir. Yine büyüyen rahim, mideye baskı yapabilir.

Gaz yapan yiyeceklerden uzak durmakta yarar vardır. Ayni zamanda baharatlı olan yiyeceklerde midede hazımsızlığa neden olabilir. Yatmadan önce birşey yiyip içmemekte de yarar vardır.
 

Benzer İçerikler

Üst