1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.303
    Ödül Puanları:
    113

Gebelikte Hemoroidler

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

GEBELİKTE kalın barsak hareketlerinin yavaşlaması, şiddetli kabız olma eğilimli, özellikle varis geliştirme ihtimali ve istidadı olan kadınlarda hemoroidlerin gelişmesine ya da şiddetinin artmasına yol açabilir. Mümkün olduğu kadar erken hekime danışarak kabızlığın ortadan kaldırılmasına yönelik tedbirler alınmasında yarar bulunur. Yeniden besinlerin düzenlenmesiyle şikâyetlerin ortadan kaldırılabilmesi mümkün olamıyorsa, hekimin vereceği bir takım Haçların kullanılması, gerekir.
    Gebelikte hemoroid oranında da artışlar meydana gelebilir. Büyük oranda sıkıntı yaratabilir. Bacak ve vulvadaki varisler gibi, hemoroidler de, büyüyen rahmin yaptığı basıya bağlı olarak kanın geriye dönüşündeki bozulmalar rol oynar. Ağrı, kanama ve anal bölgedeki kabarıklıklar bunun meydana geldiğinin belirtileridir. Hekim önerilerinin yerine getirilmesinde büyük yarar vardır. Sıcak oturma banyoları ve yerel bir takım ağrı giderici merhemlerin kullanılmasıyla oldukça iyi sonuçlar sağlanabilir. Dışkının yumuşatılması faydalı olur. Hemoroid de kesin tedavi gebeliğin sonlanmasından sonraya bırakılır.

Gebelikte Hemoroidler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelik Güzelliktir

Gebelik Güzelliktir

"Gebelik Güzelliktir" Gebelik anne adayı olmak, eşine ve kendine benzer bir canlıyı vücudunda taşımak çok özel ve sorumluluk isteyen bir süreçtir. "Bebeği içinde hissederek yavaş yavaş artan ağırlaşma ve değişen fiziksel görünüm anneye apayrı bir güzellik katar." İnsan yaşamında beslenmenin çok önemli ve çok özel olduğu devrelerden biri olan gebelik, anneye topluma...
  2. Çoğul gebelikler

Çoğul gebelikler

İkiz hamile adaylarının işine çok yarıcak buyrun birlikte okumaya başlıyalım... Çoğul gebelikler karşısında duyulan korku ve hayranlık belki de insanlık tarihi kadar eskidir. Her dönemde, çoğul gebeliklerdeki bebek sayısı arttıkça duyulan ilginin derecesinde artmaktadır. Özellikle son zamanlarda kısırlık tedavilerinin gelişmesi ve bu tedavilerde kullanılan ilaçların etkisi ile ikiz ve daha...
  3. gebelik belirtisi

gebelik belirtisi

arkadaşlar merhaba ben de yeniyim benim adetime 2 hafta kala meme ucumda acı var 2 aydır klomen kullandım acaba hamilemiyim bide geceleri ter basması oluyo cevaplarınızı bekliyorum
  4. bos gebelik

bos gebelik

Merhabalar. ilk bebegime 6 haftalik hamileyim 4 5 gundur kahverengi akintim oluyor 2 kerede kanamam oldu doktor progestan verdi ama bisey soylemedi. daha kalp atislarini duymadik acaba bos gebelik olabilir mi cok stres yapiyorum. lutfen yardm edin
  5. Gebelik belirtisi

Gebelik belirtisi

Slm kizlar en son ocak 25 de adet oldum. Ve subat ayi icinde olmadim.ayin 26. Idrar testi yaptim negatif cikti. Ve suan 5 gun gecti halaolmadim tekrardan test yapmalimiyim.

Sayfayı Paylaş