Gebelikte iki kişilik yemek doğrumu ?

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Gebelikte iki kişilik yemek doğrumu ?
Hamile kadınların doğru beslenmesi çok önemlidir. Malum bebek annenin yediği herşeyden nasipleniyor. Bu yüzden besin değeri yüksek bebeğe faydalı olacak besinleri tüketmeliyiz. Hamilelik döneminde canımız herşeyi çekiyor yada bazı yemek kokuları tiksinç gelebiliyor. Kokular biz hamileleri olumsuz etkilediğinden yemek yemekten kaçabiliyoruz. Her ne olursa olsun kendimizi bebeğimiz için yemeğe zorlamalıyız.

gebelikte iki kişilik beslenme.png

Hamileliğin en zor tarafı ne biliyormusunuz ? Etrafınızdakilerin sürekli hadi canım şunu ye,hadi canım biraz daha ye sen iki canlısın iki kişilik yemelisin gibi ısrarlarla zorla yenen yemekler . Ya tamam hamilelik iki kişilik bir süreçte fazla yemek bebeğe zararlı olmasın diye kendimce araştırmaya koyuldum . Arkadaşlar hamilelikte iki kişilik beslenme diye bir şey yok. Fazla yememizin bebeğe faydası olmadığı gibi biz annelerede zararlı.

Gebelikte iki kişilik yemek tüketmek biz anne adaylarının bıngıl bıngıl olması demek. :diyet:Fazla kilolar basenler iki kişilik yemekten kaynaklı .Şişman kadınların doğurduğu bebişleri görmüşsünüzdür .Dev cüsseden 2 kiloluk bebeğin doğması bizi şaşırtır. Annenin bilinçsiz beslenmesinin sonucudur. Ben artık sen iki canlısın iki kişilik yemelisin diyenlere düşman gözüyle bakıp kulaklarımı tıkıyorum . İki kişilik yemeyin sağlıklı beslenin ey hamiş bacılarım :hamileyim:

Geri