Gebelikte Nasıl Banyo Yapılmalıdır?

ßeLeN

ßeLeN

Paylaşımcı Melek
Üye
Gebelikte Nasıl Banyo Yapılmalıdır?
hamilelikte nasıl banyo yapılır, hakkında bilgiler, gebelikte temizlik, bakım hakkında genel bilgileri burada bulabilirsiniz

Hamiş meleklerimiz ve değerli misafirlerimiz normal hayatta da olduğu gibi hamileliktede temizlik önemlidir. Daha ilgi bilgi ve detay gerektirir.
Yirmi otuz yıl önce hekimlerin çoğu küvetteki kirli suyun vajinadan rahme çıkacağına ve enfeksiyona neden olacağına inanıyordu. Daha fazla araştırma yapmak gerekli olsa bugün hekimler zorlanmadıkça suyun vajinaya girmediğine inanıyorlar; bu durumda banyo suyundan enfeksiyon kapma kaygısı da yersiz.


Vajinaya su kaçsa bile rahim ağzında rahme girişi engelleyen sümüksü tıkaç bebeği çevreleyen zarları, suyu ve bebeğin kendisini enfeksiyonlardan korur. Buna dayanarak çoğu doktor normal gebeliklerde su kesesi yırtılıncaya dek banyoya izin vermektedir. Doğum başlayana dek duş yapmaya izin vardır.


Bununla birlikte, duş ve banyo tümüyle risksiz değildir; özellikle de son ayda kayıp düşme olasılığı fazlayken. Böyle bir kazayı önlemek için küvete dikkatli girin, zeminin kaymasını engellemek için önlem alın ve mümkünse küvete girip çıkarken size yardım edecek birini bulun.
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
M
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Misafir
M
MEÇHUL
Cevaplar
2
Görüntüleme
4K
gaye1980
G
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
659
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Üst