Gebelikte suyun fazla olması ne gibi riskler doğurur?

B

Beyzademmm

Forum Okuru
Gebelikte suyun fazla olması ne gibi riskler doğurur?

Gebelikte suyun fazla olması erken doğum melek kadınlar kulübü gebelikte suyun fazla olması neden olur forumda.​

Kızlar gebelikte suyun fazla olması erken doğuma neden olur mu? Benim suyum fazla imiş ama böyle bir durum ile karşılaşan var mı acaba? Amniyo sıvının fazla olması bebeğe bir zararı olur mu ya da erken doğum riskine neden olur mu? Şuan ben 31. Haftamdayim. Doktorum da bence beni korkutmak istemedi ama sık sık görmek istedi beni artık.

Merhabalar
Aslında anne adayları için amniyon sıvısının az olması endişe duyurur. Amniyon sıvısının az olması ne kadar risk oluşturursa amniyon sıvısının fazla olması da anne ve bebek için risk oluşturur. Gebelikte suyun fazla olması nelere yol açar rahmin sıvı fazlalığı olması sebebiyle fazla gerilmesi ve doğumda da katılmamasına doğumun zor ulaşmasına sebep olabilir yine sıvının fazla olması erken doğuma sebep olabilir bebekte hayatı risk oluşturabileceği gibi kordon sarkması gibi sorunlarda oluşturur. Doktorunuz sizi daha sık görmek istemiş ama mutlaka detaylı bir ultrason incelemesi ve yapmış olacaktır bu durumda bazen enfeksiyon ya da kromozomal bozukluklar şüphesiyle amniyosenteze yönlendirebilir. Amniyon sıvısının fazla olması aynı zamanda anne de diyabet riskini de ortaya çıkarır. Bilgim dahilinde size amniyon sıvısının fazla olması ile ilgili bilgiler verdim ama detaylı bilgiye ulaşmak için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz. "Amniyon sıvısının az beyaz çok olması"

Geri