1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    1.646
    Ödül Puanları:
    113

Gebelikte Tarlusal Kullanımı Zararlı mı ?

Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; Gebelikte Tarlusal Kullanımı Zararlı mı hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, bebek sahibi olmak isteyen ve bunun için bekleyen meleklerimizin sorularından yola çıkarak bu konuyu açıyoruz. Zira regli birkaç gün geçen ve buna rağmen idrar teslerinde silik çizgiyi görenler acaba tarlusal almaya devam etsem mi diye soruyorlar. Bu arkadaşlarımız reglerini ancak ilaçla söktürebilen kişiler. Henüz gebe olup olmadıklarını bilmediklerinden normalde kullandıkları tarlusal varsa bebeğe bir zarar verir mi diye merak edenler için işte uzman ağızlardan cevabı..

< Konu Resmi..>

Tarlusal, gebelikte bebek açısından riskli ilaçlardan birisi. Sadece tarlusal değil gebelikte riskli ilaçların hepsi için geçerli bir kural var: Bunları bebeğe zarar verip vermediğini açık, net, kesin gösterecek bir tahlil yoktur.

Gebelikte Tarlusal Kullanımı Zararlı mı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. tarlusal

tarlusal

Kızlar ya ben adet olmuyorum diye doktorum bana tarlusal ilacından verdi şimdi sorularımı sormak istiyorum. Bu tarlusal gebeliğe engel mi ve çocuğu düşürür mü bağzı yerlerde cçocuğu istemeyen kadınların bunu kullandığını yazdıklarını okudm. Artı bu ilacı kullandıktan ne kadar süre sonra regl olabiliyoruz. Hepsini bitirmemiz gerekiyor mu lütfen yazar mısınız ?=
  2. Gebelikte Kahve Çay Tüketmek Zararlı mı?

Gebelikte Kahve Çay Tüketmek Zararlı mı?

gebelikte çay içilir mi, gebelikte çay tüketimi, gebelikte kahve içmek Sevgili melekler, biz millet olarak çayı da kahveyi de severiz. Özellikle çay vazgeçilmez içeceğimizdir. Bu derece severek, bol bol tükettiğimiz çayın, kahvenin gebelerde kullanımı konusunda zaman zaman acabalar yaşarız. Peki acaba çay ve kahve gebelik döneminde zararlı mı? Yoksa belli bir miktarın zararı yok mu? Bu...
  3. Gebelikte Tüy Dökücü Kullanmak Zararlı mı?

Gebelikte Tüy Dökücü Kullanmak Zararlı mı?

gebelikte tüy dökücü kullanmak, gebelikte tüydökücü, hamilelikte tüy dökücü kullanmak Sevgili melekler, gebelikle birlikte sağlığımıza daha fazla dikkat ederiz. Vücudumuzda meydana gelen değişikliklerden biri de vücuttaki tüylenmelerdir. Bu ibi durumlarda vücudun gittikçe ağırlaşmasıyla da tüylerin alınmasında kullanım kolaylığı sebebiyle tüy dökücü kremlerin uygun olup olmadığı merak...
  4. Tarlusal gebe kalmayı engellermi ?

Tarlusal gebe kalmayı engellermi ?

Tarlusal kadınlar için adet söktürücü olarak kullanılan bir ilaçtır. Yani normalde olması gereken adet kanamasının başlamaması durumunda, yapılan testler sonucunda herhangi bir şekilde gebelik tespit edilmezse, adet kanamasının başlaması için kullanılmaktadır. Kadınlar arasında oldukça yaygın bir yanılgı ise Tarlusal adı adet söktürücünün gebeliği engellediğidir. Genellikle tarlusal gebeliği...
  5. Gebelikte Vajinal Muayene Yapılır mı? Zararlı mı?

Gebelikte Vajinal Muayene Yapılır mı? Zararlı mı?

Gebelikte Vajinal Muayene Yapılır mı? bu benim de hamileliğimde en merak ettiğim durumlardan biriydi. Gebelikte gerektiği durumlarda vajinal muayene yapılır mı? Yapılsa bebeğe bir zararı olur mu? Düşüğe sebep olur mu? Alttan muayene diye geçen spekulum ile ya da el ile vajinal muayenenin bir riski var mıdır? bunu sizler için ayrıntılı anlatmaya çalışacağım. Hamileliğimin daha ilk...

Sayfayı Paylaş