Gebelikte vainal akıntılar neden olur?

Uzman SühaN

Administrator
Gebelikte vainal akıntılar neden olur?
Genel olarak hamile adayları hamilelik döneminde çeşitli sebeplerden dolayı vajinal akıntı söz konusu olabilir. Bunun genel sebebi gebelik kimi zaman ise farklı durumlarda söz konusu olabilmektedir.


Hamilelikte vajinal akıntı sebepleri arasında enfeksiyon kapma mantar rahatsızlıkları kimi cinsel birleşme ile bulaşan rahatsızlıklar bulunmaktadır.Hamilelikte vajinal akıntıya neden olan durumlar sonrasında farklı renkli sıvı oluşması ve bununla birlikte ince ve sümüksü bir sıvının atılması söz konusu olabilir. Aynı zamanda akıntı süresince vajinada kötü kokular hissedilmesi de


4.jpg
GEBELİKLE İLGİLİ TÜM KONULAR BU LİNKTE
Bu yönden hamilelikte vajinal akıntı süresince kaşıntı durumu da kaçınılmaz bir hal alabilir. Bu nedenlerden dolayı hastalık kaşıntı ya da akıntı durumunun daha fazla ilerlememesi ve tedavi sürecinin daha kısa tutulabilmesi açısından uzman doktorlara başvurulması ve dikkatli olunması gerekmektedir.


Bu yönüyle hamilelikte vajinal akıntı problemi sık rastlanan bir rahatsızlık olması yanında zamanında tedaviye başlanması kısa sürede problemin çözülmesi konusunda yardımcı olabilmektedir. Hamilelikte vajinal akıntı rahatsızlıkları farklı sebeplerden olması yanında farklı isimlerle de anılmaktadır. Bunlara örnek olarak gardnerella vajinalis candida albicans trichomonas vajiniti gibi isimler bulunmakta olup her bir rahatsızlıkta benzer kaşıntı akıntı ve farklı renk ve kokularda sıvı akıntısı söz konusu olmaktadır.Bu rahatsızlıklardan korunabilmek maksadıyla kullanılan iç çamaşırlarına dikkat edilmeli hijyen açısından pedlerin kullanılması ve cinsel ilişkilerde kondom kullanımı bu tür rahatsızlıkları önlemek açısından etken olarak gösterilebilir.
 
Üst