1. *BEYZA*

*BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.421
    Ödül Puanları:
    113

Gebelikte vajinal akıntı normal midir ?

Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

hamileyim akıntım çok var,hamilelikte vajinal akıntı,hamilelikte vajinal akıntı sebepleri,hamilelikte vajinal akıntı nedenleri hakkında bilgiler
    Gebeliğe bağlı görülen normal akıntı kokusuz, beyaz akışkan kıvamda, ince bir akıntıdır. Kötü kokulu, yeşil, sarı, kahbverengi, peynir kesiği gibi olan bir akıntı hamileliğe bağlı normal akıntı değildir. Gebeliğe bağlı artıl gösteren normal akıntı kaşıntıya sebep olmaz eğer vajina dış bölgesinde kaşıntı varsa enfeksiyona bağlı bir vajina iltihabı veya kandida (mantar) vajiniti olabilir. Gebelikte vajinal akıntıya yapılacak önlemler arasında doktorların sadece önerdiği ilaçlar ve genellikle fitiller kullanılır.

Peki, hamilelikte akıntının ne zararları vardır? Akıntıların oluşması demek mikrop kapılmasının göstergesidir ve vajinayı daha savunmasız bir şekilde bırakır. Bu durumun devam etmesi ve engellenememesi erken doğum riskini ortaya çıkarabilir. Bu sebeple gebeler olası akıntılarda rengine ve miktarına bakmadan doktorunu aydınlatmalı ve önlem alınması gerekiyorsa verilen ilaçları kullanmalıdırlar.

< Konu Resmi..>

Son aylarda akıntılar artabilir. Bu konuda doktorunuzu her zaman bilgilendirdikten sonra bir sorun olmayacaktır. Genellikle idrar testleri ya da akıntı alınarak test edilir ve ortaya sonuç çıkar. Aşırı akıntı durumlarında ise doktor mutlaka düzenli olarak kontrol altına alacak ve sizlere çare olacaktır.

Gebelikte akıntı özellikle kanamalı bir şekilde oluyorsa da bu konuda hiç vakit kaybetmeyiniz ve doktorunuza danışarak önlemlerini ve nedenlerini araştırınız.Hamilelikte akıntı ne zaman başlar?
    Gebelikte akıntı gebeliğin ilk aylarından itibaren başlar ve genellikle doğuma kadar devam eder.
    Önemli olan akıntının özelliklerini takip etmektir. Eğer akıntı kötü kokulu, yeşil, kahverengi, sarı, pembe kırmızı lekelenme şeklinde ve kaşıntı eşlik eden şekilde akıntı başlarsa hemen doktora başvurmak gerekir. Bazen özellikle gebeliğin son aylarında anne adayları su gelmesi ile akıntıyı karıştırabilirler, su gelmesi gebelikte önemli acil durumlardan birisidir ve annenin bunu akıntıdan ayırması mümkün olmayabilir, şüphe durumunda acilen doktora başvurulması gerekir.

Gebelikte vajinal akıntı normal midir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelikte normal rahim kasılmaları olabilir mi?

Gebelikte normal rahim kasılmaları olabilir mi?

gebelikte rahim kasılmaları rahim kasılmaları hamilelikte kasılması hamilelikte gebelikte kasılması GEBELİK sırasında rahimde normal bir takım kasılmalar olabilir. Bundan endişelenmemek gerekir. Eğer şiddetlenirse erken doğuma yol açması ihtimalinin anlaşılabilmesi için hekime başvurmak gerekir. Fazla ağrılı olmayan ve sadece elle belirlenebilen kasılmaların tehlikesi yoktur.
  2. Kızlar Gebelikte Süt Gelmesi normal mi

Kızlar Gebelikte Süt Gelmesi normal mi

Arkadaşlar ben 5 aylık hamileyim ve göğüslerimden süt geliyor korktum komşumuza söyledim oda hamilelikte süt gelmesi normal dedi korkularım biraz gitti ama endişeliyim hala sizce Gebelikte Süt Gelmesi normal mi?
  3. Vajinal akıntı hamilelik belirtisimi?

Vajinal akıntı hamilelik belirtisimi?

vajinal akıntı gebelik belirtisimi,gebeliğin belirtisi vajinal akıntı,hamilelikte vajinal akıntı neden olur,vajinal akıntı hakkında bilgiler Kadınların önemli bir kısmında hiç bir hastalık söz konusu olmamasına karşın akıntı vardır. Fizyolojik akıntı olarak nitelendirilen bu akıntının en önemli özellikleri akıntının uzun zamandan beri var olması, hemen her gün bulunması, kokusuz olması,...
  4. İp gibi uzayan vajinal akıntı

İp gibi uzayan vajinal akıntı

şeffaf vajinal akıntı,şeffaf uzayan vajinal akıntı,sümüksü vajinal akıntı,yumurta akı gibi vajinal akıntı,vajinal akıntının şeffaf olması,vajinal akıntı hakkında bilgiler Vajinal akıntılar, kadını jinekoloğa götüren nedenlerin en başında gelen ve kişisel, sosyal ve cinsel yaşamını etkileyen rahatsızlıklardır. Yaşamın hemen her döneminde karşımıza çıkabilmekle beraber en sık olarak üreme...
  5. Gebelikte vajinal akıntı ve mantarı olanlar

Gebelikte vajinal akıntı ve mantarı olanlar

Gebelikte vajinal akıntı ne kadar zor bir durum ya. Şakır şakır akıntım geliyor. Gebelik tecrübem olmasa hemen doktora koşardım. İlk gebeliğimde de böyledi. Doktora gitmiştim. Doktor korkma gebeliğe bağlı bir durum demişti. Ayrıca aşırı şekerli gıdalar tükketiğim için vajinal akıntımın çoğaldığını doktorum söyledi. Ben sürekli aşerip tatlı yiyince vajinal akıntım arttı. Gebeliğin...

Sayfayı Paylaş