1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Gebelikte ve Lohusalıkta Çinko Tüketimi İle İlgili Bilgiler

  Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  gebelikte çinko alımı gebelikte çinko gebelikte beslenme ile ilgili bilgiler burada melekler. Gebe kaldıktan sonra dikkat etmemiz gereken pek çok şey vardır melekler :) Öncelikle gebelikte sağlığımız açısından yapmamız gereken herşeyi yapmalı, dikkatli olmalıyız. Kendi sağlığımızı korumamız bebeğimizin sağlıklı gelişimi açısından büyük önem taşır. Onu sağlıkla kazasız belasız kucağımıza alabilmemiz için de gebelikte beslenme konusunda özellikle dikkatli olmalı, doktorumuzun sözlerinden çıkmamalıyız. Gerekli gördüğü takdirde almamız gereken ilaçlar varsa ihmal etmemeliyiz. İşte bu konuyla ilgili olarak gebelikte çinko alımı çok önemlidir. Gebelikte çinko ile ilgili olarak öğrenmemiz gerekenleri aşağıda ki makalede sizler için yayınlıyoruz..

  < Konu Resmi..>  Çinko gebelik dönemlerinde, anne adayının ve bebeğin bağışıklık sistemi, hücre yapısı gibi hayati oluşumların varlığını sürdürebilmesi için ihtiyaç duyduğu bir çeşit mineraldir. Vücuttaki yokluğu genel olarak koku veya tat hissi kaybı, tırnakların incelmesi ve üzerlerine beyaz lekelerin oluşması, devamlı tekrarlayan gribal enfeksiyonlar şeklinde anlaşılabilir. Doktor gözetimi dahilinde alınmalıdır.

  Kırmızı et, tavuk, istiridye, süt, yumurta, tam tahıllar, yeşil sebzeler, yağlı tohumlar, badem, ceviz vb. yiyecekler hayvansal ve bitkisel çinko tabanlı yiyeceklerdir.

  Gebelikte çinko faydaları

  - Gelişimi etkileyen hücre yapısının büyüme ve çoğalmasında etkin rol oynar.

  - Gebelik sürecini zamanlamasını ve düzenli gelişimini etkiler.

  - Doğumu kolaylaştırarak ani yırtılma, düşük ve erken doğumu engeller.

  - Kemik gelişimine katkıda bulunur.

  - Bağışıklık sistemini geliştirerek, vücudun enfeksiyonlara karşı güçlenmesini sağlar.


   
Gebelikte ve Lohusalıkta Çinko Tüketimi İle İlgili Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gebelikte PLT (Trombosit) Düşüklüğü ve Yüksekliği İle İlgili Bilgiler

  Gebelikte PLT (Trombosit) Düşüklüğü ve Yüksekliği İle İlgili Bilgiler

  gebelik plt trombosit düşüklüğü yüksekliği zararları tehlikesi nedir ile ilgili bilgiler burada melekler Gebelik öncesi tetkik ve muayenelerden sonra gebelik süresince de doktor kontrolünde olmak gerekir melekler :) Gebelik süresince yapılan tahkikatlardan biri de trombosit değerlerinin takibidir. PLT değeri ; kandaki trombosit miktarını ifade eden değerdir. kanama ile ilgisi vardır......
 2. Riskli Gebelik Tanımı ve Sebepleri İle İlgili Bilgiler

  Riskli Gebelik Tanımı ve Sebepleri İle İlgili Bilgiler

  riskli gebelikler riskli gebelik nedir Sevgili melekler, bazı durumlarda kadınların anne olma durumları tehlikelidir ve sıkı bir takip gerektirir. Bu tip gebelikler riskli gebelikler adını alır. Ani ve ters gelişen durumlarda anne ve/veya bebeğe müdahale gerekebilir. Bu yazımızda riskli gebelik nedir, sebepleri nelerdir sizlere kısaca bilgilendireceğiz.. Riskli gebelik sınıfına giren...
 3. Fatır Suresi ve Fazileti İle İlgili Bilgiler

  Fatır Suresi ve Fazileti İle İlgili Bilgiler

  fatır suresi fatır suresinin fazileti Sevgili melekler bu yazımızda kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim 'de yer alan Fatır Suresi fazileti hakkında sizlerle bilgiler paylaşmak istiyoruz... Hadîs-i şerîfte buyuruldu ki: “Fâtır sûresini okumayı âdet haline getiren kimse, Cennete dilediği kapısından girmeye hak kazanır.”
 4. gebelik ile ilgili bilginize ihtiyacım varrrrrrrrrrrr :)

  gebelik ile ilgili bilginize ihtiyacım varrrrrrrrrrrr :)

  yeni evliyim bir haftadır adetim gelmiyor gebelik testi yaptım iki defa ikisindede belirsiz bir çizgi acaba hamilemiyim :?kan testi yaptrcam ama korkuyorum ya degilsem diye sizce ? hamilemiyim örnegin bir haftadır durduk yere aglıyorm alınganlıgım da arttı :)
 5. Gebelikte İdrar Kaçırma ve Tedavisi İle İlgili Bilgiler

  Gebelikte İdrar Kaçırma ve Tedavisi İle İlgili Bilgiler

  gebelikte idrar kaçırma, hamilelikte idrar kaçırma, gebeyken idrar kaçırma Sevgili melekler, pek çok gebeden idrar kaçırma sorunu yaşadıklarıyla ilgili şikayetler duymuşsunuzdur. Bebeğin büyümesiyle idrar kesesine bası yapması idrar kaçırmaya sebep olabilir. Genelde gebelikte başlayan bu şikayetler aslında kadınların büyük bir kısmının sorunu. Uluslararası Kontinans Derneği (ICS) tarafından,...

Sayfayı Paylaş