Gebelikte yerleşme kanaması nasıl olur?

Uzman SühaN

Administrator
Gebelikte yerleşme kanaması nasıl olur?

Gebelikte yerleşme kanaması nedir, yerleşme kanaması nasıl olur, yerleşme kanamasını nasıl anlarım melek kadınlar kulübü forum'da üstüne görme nedir, üstüne görmenin belirtileri hakkında bilgiler

Sevgili melekler hemen hemen her anne acaba ben yerleşme kanaması mı geçiriyorum diye bir dönem kendine soracaktır. Özellikle şüpheli birlikteliklerden sonra kafalarında bunu bir takıntı haline getiren bir çok üyemiz dönem dönem hatta sık sık bizlere hamilemiyim bu yerleşme kanaması mı diye sorulor gönderiyorlar. Peki yerleşme kanamasının olduğunu biz kadınlar nasıl anlıyoruz nelere dikkat ediyoruz. Bu yazımızda bunları sizlere açıklamaya çalışalım istiyoruz.

Yerleşme Kanamasının Belirtileri Şunlardır:

• Öncelikle kıvamı regl gibi olmayacaktır.
  • Yoğunluğu adet kanı gibi olmayacaktır.
  • Adet kanaması uzun sürer.
  • Yerleşme kanaması kısa 2 günlük zaman diliminde olacaktır.
  • Yerleşme kanaması leke şeklinde gelir.
  • Açık pembe ve açık kahve tonlarda gelmektedir.
  • Bunlar var ise yerleşme kanaması olabilir.

Bizim yukarıda yazdığımız veriler çocukları kapsamamaktadır arkadaşlarım yani henüz yeni bluğ çağına gelmiş ve regl olmaya başlamış kız çocuklarımız bu yazdıklarımızın dışındadır öncelikle bunu bi bilmemiz gerekiyor.

Yerleşme Kanaması Ne Zaman olur

Yerleşme kanamaları döllenen yumurtalardan tam tamına 10 gün sonra yukarıda belirttiğimiz şekilde hafif lekelenme ( 2 günden fazla süremez ya da maksimum 3 bunu unutmayınız ) kahverengi lekelenme şeklinde kendini ortaya koyacaktır. Çoğu zaman kadınlarımız bunu malesef anlamayacaktır. Keşke sizlere şu olursa yerleşmedir diye çok net yazabilseydik ama böyle bir durum söz konusu değil kızlar meleklermekani.com

gebelikte yerleşmem kanaması nasıl anlaşılır.jpg

Kendi başıma bunun olduğunu anlayabilir miyim ? Bu yerleşme kanaması mı ? Yukarıda yazdıklarımızdan çıkacak en net sonuç için, yani bu bende var adet oldum mu diye düşünmeden kaç gün sürdüğüne bakın, reglin yani kan durumunun kıvamına bakın en önemli husus ta 2 gün sürüp kesildi ise, bu yerleşme kanamasıdır diyebiliriz melekler. w

Kafanıza takılan her türlü soruyu bizlere iletebilir yardım alabilirsiniz. Aşağıda yer alan adreste de bazı bilgiler verilmiş dilerseniz burayı da inceleyin daha açıklayıcı yazılmış. Kafanıza takılanları bana ulaştırın olur mu ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
adetime 3 gün var azcık pembe lekelenme dün geldi bugün bir şey yok sizce yerleşme kanamasımı

Merhaba, adete bir kaç gün kala yerleşme lekelenmesi görülebilir. Tabi durumdan emin olmak için test yapmanız gerekir her lekelenme gebelik kaynaklı değildir. Adetinizde gecikme olursa gebelik testi yapın.

Merhaba biz adetime 5 gun falan kala cinsel iliskiye girdik ama icime bosalmadi ertesi gun ella hap ictim 3 4 gun sonra adet zamanimda karnim agridi oldum ama rengi acik ve cok az geldi korkuyorum sizce hamile olabilir miyim

merhaba benim geçen ayki adetimden bir hafta sonra hafif sancım başladı on gün sonrada küçük kırmızı bir leke oldu sonra adetim iki gün gecikti o iki gündede ara ara kahverengi lekeler gördüm ama üçüncü gün adetim oldu normalde karşılaşmadığım durumlardı sizce hamile olabilirmiyim benim adet sandığım yerleşme kanaması olabilir mi

Merhaba, muhtemelen kimyasal gebelik geçirmişsiniz .Bunun dışında kist, miyom, rahim kaynaklı bir sorun hormonal problemler bu septomlara yol açabilir. Tekrar lekelenme durumu ile karşılaşırsanız bir kadın doğum uzmanına görünün. Kafanızda ki gebelik şüphesi içinde test yapmanızı öneriyorum.

Ben hayla adet olmadım adetim 2 ayı geçti kahverengi akıntı geldi sadece az bisey ama hamilece değilim ağrılarımda var

Ertes72 kullanimi sonrasi iliskiden 2 hafta sonrasi düzenli olan ort 6 gun suren adet kanamam 4 gun surdu. 2 gun erken geldi. Ustune gorme midir. Normal adet gibi gerceklesti sanıyorum

Temas ile ilişki üzerinden 2 kere adet gördüm ve 3. Adetime ayın yatısını tamamlamışken koyu kahve 1 seferlik görrceğim bir kanamam oldu cok sitresli zamanlardayım cok calışıyorum o yüzdenmi yoksa üstüne görme belirtisimi ?

Geri