Gebelikten habersiz ilk aylarda ilişkiye girmek

Uzman SühaN

Administrator
Gebelikten habersiz ilk aylarda ilişkiye girmek
hamile olduğunu bilmeden birlikte olmak ,hamilelikte ilişki düşüğe neden olurmu,gebelikte ilişki düşüğe sebep olurmu,hamilelikte ilişkiye girme hakkında bilgiler


g.jpg
Gebelik evresinde anne ve baba adaylarının en eksik bilgiye sahip olduğu konu cinsel ilişki ve de cinsel ilişkinin düşüğe neden olup olamayacağıdır. Gebelikte pek çok fizyolojik ve psikolojik açından değişiklik yaşanmaktadır. Bu da anne ve baba adayının cinsel yaşantısında olumsuzluklara sebep olur.
Gebelik boyunca estrojen ve progesteronun yüksek derecede olması ve de hCG hormonundan dolayı en çok etki yapan cinsel hayatının olumsuz olmasının nedenlerindendir. Bazı kişiler orgazm yoğun şekilde yaşarken bazısı ise cinsel yaşamlarına ara vermektedir.


Önceden gebelik yaşayıp düşük ya da erken doğum gibi olaylar başınızdan geçmediyse eğer cinsel ilişkinizde kısıtlanma olmaz.
Gebeliğinizin ilk dönemlerinden şikayetleriniz ile doğuma yakın zamanlar ki dönemlerde, karın büyümesinden dolayı ilişkilerinden azalma yaşanır. Fakat 3. ve 6. aylar içinde hormon seviyesinden bir yükselme ve de genital bölgede kanın dolaşımın artışından ve gebe kalabilirim endişesi olmamasından dolayı da ilişkilerde artış yaşanmaktadır.


Cinsel ilişkinin zamanı verilemez. Gebeliğin kaçıncı haftada olduğu önemli değildir. Önemli olan sadece sorunsuz bir gebelik evresi geçirmenizdir.
Cinsel ilişkide bulunmak kesinlikle bebeğinin gelişimi etkileyecek bir neden değildir. Zaten bebekler rahim içinde bir sıvıyla korunuyor. Bebeğinizin teması bile olamaz.
Eğer ki anne adaylarında kanama, leke ya da düşük tehdidine benzer bir sorun yoksa gebelik döneminizde cinsel ilişkiye girerken düşük olmasına neden olamaz.
Anne adayların mutlaka kontrollü olması kanama enfeksiyon ve benzeri belirtilerin olduğunda doktorunuza yönlenip düşük tehlikesi olup olmayacağının kontrolü önemlidir. Sorun yok ise normal geçen bir gebelik döneminde cinsel ilişkiye girmek düşük riskine neden değildir.
 
Geri
Üst