Geç döllenme belirtileri

Z

Zeliha hüma

Forum Okuru
Teşekkur ederim bilgilendirmeniz icin sagolun
 
Y

Yahmu

Forum Okuru
SadmiN' Alıntı:
Gec dollenme olanlar, kimlerde olur, doğum yapanlar varmı nasıl hesaplanır bebeğin cinsiyeti ne olur sorularınıza cevaplar burada.

Gec dollenme belirtileri nelerdir Geç döllenme olanlar bunu nasıl anlayabilirler. Adet görenler geç döllenme yaşamış olurlar mı geç döllenme ile hamile kalanlar bunu nasıl anlayabilir ? Geç Döllenme Nedir ?
Normal olarak regl olmaya başlamış olan bir kadının eğer adetleri tam anlamı ile günü gününe oluyor ise ki bu da 28- ila 35 gün arasında bir adet olma demektir. Bu kadınların regl tarihlerinin hemen bitinden sonraki 14. gün ve ilerleyen üç gün içinde yumurtlama yaptıkları düşünülür. Genel kanı bu yöndedir. Tabiki bunda araştırmaların da payı var. Geç döllenme de örneğin 14. günden sonra değilde 18. 20. günden sonra yapılan ilişkilerden dolayı gebelik başlayarak normalde adet olunacak tarihte ortaya çıkmaması durumudur. Kısaca böyle diyebiliriz.Ekli dosyayı görüntüle 84803


Geç Döllenme olanlar bunu anlayabilir mi ? :
Cevap tabiki de hayır bunu anlayamazsınız. Gününüz geciktikten sonra gebelik şüpheniz var ise sizler gebelik testi yaparsınız ve sonucunda negatif görürsünüz. Aslında geç döllenme olmuş, olabilir. Yani karnınızdaki bebek o kadar küçüktür ki sizin yaptığınız anam babam gebelik testleri bunu görmeyebilir e ama adet te olmadım diyebilirsiniz ama aslında gebesinizdir. Bunu nasıl anlayacaksınız beta hcg kan testi yapacak ve hamile olduğunuzu anlayacaksınız.

Geç Döllenme kimlerde olur ?
Yumurtlaması geç olanlarda geç döllenme meydana gelir özellikle adet döngüsü düzgün olan yani standart bir zaman aralığında regl olanlar için konuşuyoruz bu durumu. Yoksa adet döngüsü belli olmayan için de geç gebelik olur diyemeyiz takip edemezsiniz saten bunu. Burada yazdıklarımızın tamamı adeti düzenli olanlar içindir. Bilginiz olsun.Ekli dosyayı görüntüle 84804
Geç döllenme nasıl hesaplanır cinsiyet ne olur bir ilgisi var mıdır ?
Geç döllenme ile bebeğin cinsiyetinin uzaktan yakından alakası bulunmamaktadır. Yani Geç olur sa döllenmem bebeğim erkek olur ya da kız olur durumu kesinlikle doğru değildir. Rabbim neyi nasip etti ise o olur. Cinsiyete hiç bir etkisi yoktur. Hesaplama durumunu yukarıdan anlattık sizlere. Sizlerin hesap ile işi yok tek çözüm adet olmadı iseniz ve gebelik testi negatif diyor ise örneğin 5 6 gün adetiniz geçti ise hemen bhcg testi yaptıracaksınız. Hamile iseniz geç döllenme olmuştur. Zira geç olmasaydı zaten gebelik testi size hamile olduğunuzu söyleyecekti :)
Geç döllenme kimlerde olur ?
Yukarıda anlattığımız sebepten ötürü geç döllenme olabilirsiniz yani beyazlarda sarışınlarda ya da tıknazlarda olacak diye bir kaide yok. Yumurtlaması geç olan her kadında geç döllenme olabilir.
Geç döllenme konusu ile alakalı kafanızda deli sorular olabilir. Cevaplanmasını istediğiniz sorunuzu, bizlere kayıt olmadan ve gerçek isminizi vs belirtmeden yazabilirsiniz. Bu konunun en altında sağda bulunan cevap ver butonu yardımı ile sorularınızı anlaşılır şekilde lütfen bizlere gönderin ve sadece bekleyin. Sizin için burada olup sorunuzu cevaplandıracağımızdan emin olabilirsiniz.
Geç olsuuuun Güç olmasın :D:D
Merhaba, benim adetim 13 güne gecikti 3 kez farklı günlerde farklı testler yaptım sonuç negatifti, 4 gün önce doktora gittim ultrasonda baktı hiçbir şey yok dedi, acaba bende de geç döllenme olmuş olabilir mi??? Ya da başka sorun mu var, normalde adetim düzenlidir...
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Hayatım geç döllenme demek gene hamilelik var demek doktor görmediğine göre hiç bir şey yok mevsimsel olabilir ilaç kullanımı olabilir ama hamilelik asla değil.
 

Benzer İçerikler

Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
4K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
A
Cevaplar
24
Görüntüleme
27K
*jellibon*
*jellibon*
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
19K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Üst