1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  15.183
  Beğenilen Mesajlar:
  2.281
  Ödül Puanları:
  113

  Geç döllenme ne zaman belli olur?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Standart değerler içerisinde sağlıklı bir kadının menstrüasyon periyodu yirmi sekiz gün olarak hesaplanmaktadır. Bu dönem bir periyodun başlangıcından bir diğerinin başlangıcına kadar devam eden süreyi ifade etmekte olup, şu ya da bu sebepler ile kimi zaman 3 haftadan 7 haftaya kadar uzanan süreçler de görülebilinmektedir. Geç Yumurtlama ve Geç Döllenme Nedir?

  Geç yumurtlama kavramı kısaca adet periyodunun 28 günden daha geç gerçekleşmesi olarak açıklanabilinmektedir. Yumurtlamanın yaşanması gereken süre 14 günü aştığında kanama da söz konusu artan zaman kadar sonrasında gerçekleşecektir. Bu durumlarda kişilerin planladıkları gebelik zamanlarında da sapmalar meydana gelebilmektedir.

  Geç yumurtlama konumunda bulunan bir kadın, söz konusu ay içerisinde gebe kalması durumunda adet olmamakta ve dolayısı ile bu durum içerisinde bulunduğunu da fark etmemektedir. Geç yumurtlama ya da geç döllenme sağlıksal açıdan hiçbir sorun yaratmamaktadır.
  < Konu Resmi..>


  [


  Hamilelik sürecinin devamı ya da başlaması sırasında anne adayına ya da bebeğe hiçbir negatif etki yaratmayacağı gibi, halk arasında yaygın olan kanama, düşük, ağrı ve benzeri sorunlar ile de uzaktan yakından alaka içermemektedir. Geç döllenme durumu yalnızca anne adayının hamilelik sürecini normalden daha uzun olarak hesaplamasına sebep olabilmekte ve gerekli muayene ve tetkikler sonrasında da bu ve benzeri yanılmalar ortadan kaldırılarak ileri vadede meydana gelebilecek sıkıntılardan da kurtulabilinmektedir.  Kadınlarda normal adet dönemi süresi ortalama 28 gün olarak kabul edilir. Adet başlangıcı ve bitişi arasındaki süre 28 gün olarak kabul edilir. Ancak sürenin 21-35 gün arasında olmasıda normaldir. Herkes tam 28 günde adet olmaz. Geç döllenme denilen durumun oluşmasından bahsetmeden önce, normal yumurtlama ve döllenmeden bahsetmek daha yararlı olacaktır.
  Adet Döneminde Yumurtlama

  Adet başlamadan 14 gün önce kadında yumurtlama gerçekleşir. Örneğin adet dönemi 28 gün süren birinde 14. gün yumurtlama olurken, 35 gün süren döneme sahip kadınlarda ise yumurtlama 21.günde olur.

   
  tusemmm bunu beğendi.
Geç döllenme ne zaman belli olur? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. gebelik cinsiyet ne zaman belli olur

  gebelik cinsiyet ne zaman belli olur

  Kızlar diyelim ki hamile kaldık, size bir sorum olacak gebelikte cinsiyet ne zaman ortaya çıkıp belli oluyor hangi ayda bunu bana anlatırmısınız lütfen.
 2. Hamilelik ne zaman belli olur

  Hamilelik ne zaman belli olur

  Hamilelik tam olarak ne zaman belli olur ? Hamilelik sürecinde kadınlarımız ve anne adayları genelde biraz aceleci davranmaktadır. Özellikle regl günlerinizde bir farklılık var ise öncelikle kendinize şunu sormalısınız. Acaba bir üzüntü yaşadım mı reglimi geciktirecek mevsimsel yada duygusal bir değişiklik oldu mu ? Bu soruların tamamına hayır diye cevap veriyorsanız sırada test yaptırmak...
 3. Doğumun Nasıl Olacağı Ne Zaman Belli Olur?

  Doğumun Nasıl Olacağı Ne Zaman Belli Olur?

  doğumun şekli ne zaman belli olur,sezeryan doğum ne zaman belli olur,normal doğum ne zaman belli olur,doğum seçeneği ne zaman belli olur,doğumun sezeryan yada normal doğum olacağı ne zaman belli olur,doğum hakkında bilgiler hiçbir hamile kadın, doğuracakları çocuklarının nasıl bir doğumla dünyaya geleceğini önceden tahmin edememektedir. Annenin hangi doğum şekliyle ne zaman doğumu...
 4. Geç yumurtlama geç döllenme nedir?

  Geç yumurtlama geç döllenme nedir?

  Normalde bir kadının ortalama adet dönemi süresi 28 gündür, yani adetinin başlangıcından diğer adetinin başlangıcına kadar 28 gün geçer. Bu sürenin 21-35 gün arasında olması normaldir, herkeste tam 28 gün olmaz. Geç yumurtlama veya geç döllenme denilen durum nedir açıklamadan önce geç olmayan yani normal zamanda yumurtlama ve normal zamanda döllenme nasıl olur onu açıklamak gerekir: Adet...
 5. Geç Döllenme (Geç Yumurtlama) İle Hamile Kalanlar

  Geç Döllenme (Geç Yumurtlama) İle Hamile Kalanlar

  Geç Döllenme (Geç Yumurtlama) İle Hamile Kalanlar yazımızda geç döllenme nedir? Geç döllenme hamile kalmaya engel mi? Geç döllenme nasıl anlaşılır gibi sorulara anlaşılır şekilde cevaplar vermeye çalışacağım arkadaşlarım. Bir önceki yazımızda da anlattığım gibi hamile kalmak için her zaman yumurtlama zamanını entegre etmeniz gerekecektir. Artık bebek sahibi olmak isteyen çiftler bazı önemli...

Sayfayı Paylaş