Gece Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Gece Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?
gece makyajı, gece makyajı nasıl yapılır, gece makyajında dikkat edilmezsi gerekenler


Sevgili melekler, gece loşluğunun kusurları kapatıcı olduğu bir gerçektir. Ancak bu gece makyajına vereceğiniz önemi azaltmamalıdır. Gece dışarı çıkarken yapılan makyaj, gündüz makyajında daha farklı ve incelikli yapılmalıdır. Bunun için istenilen boyutlandırma, yanak ve burun inceltme gölgeleri uygulanabilir. Peki gece makyajında başka ne gibi noktalara dikkat etmeniz gerekir. Aşağıdaki makalemizde bu bilgilere yer veriyoruz.


gece-makyajı.jpg
Cildi problemli kişiler, cilt tipine uygun kapatıcılarla pürüzsüz görünebilir. Bu nedenle her türlü fondöten ve pudra rahatlıkla uygulanabilir.
Göz makyajında daha cesur renkler, ışıltılar kullanılabilir. Yoğun gölgeler yapılıp buğulu bakışlar elde edilebilir. Her türlü far tekniği uygulanabilir, göz büyütülebilir. İsteğe göre kalın eye liner veya kalem sürülebilir. Kaşlar belirginleştirilip rimelle bakışlar daha derin hale getirilebilir.

Gece makyajında
Gece makyajında göz altları biraz daha aydınlık kalabilir.
Allığı gündüze oranla çok daha yoğun ve renkli sürmek gerekir.
Dudaklar da daha renkli ve belirgin olabilir (İsteğe göre kırmızı ,bordo rujlar kullanılabilir). Rujun daha çok dayanması için de bu sezon oldukça trend dudak kalemleri sürülebilir.

Gece makyajında,kişi yüz hatlarına ve gözlerine yakışan, yapabileceği her türlü makyajı yapabilir. Önemli olan nereye gidildiği ve ne giyildiğidir. Gidilen yere ve giyilen kıyafete göre makyaj yapılmalıdır. Demek istediğim şu ki, bir sinemaya veya yemeğe giderken ki makyajla, partiye veya düğüne giderken ki makyaj aynı olmamalıdır.

Gündüzden geceye geçiş nasıl yapılabilir?

Doğal bir gündüz makyajından gece makyajına geçiş, en hızlı bir şekilde, kırmızı veya bordo ruj sürerek olabilir. Biraz daha vakit varsa, kalın bir eye liner veya kalem çekip bol rimel sürülebilir. Yüz canlı renkte bir allıkla gözler de farla renklendirilebilir.
 
Üst