Geçmişin “keşkeleriyle”, yarının “kuşkularıyla yaşanmaz

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
Geçmişin “keşkeleriyle”, yarının “kuşkularıyla yaşanmaz
Hayat, bizlere verilen en güzel ve en değerli armağandır. Yeterince kıymetini bilebiliyor muyuz acaba?
Sevgi , saygı , hoşgörü, dürüstlük, kanaatkarlık, sevecenlik, azim, çalışkanlık, aile bütünlüğü, başarı, mutluluk ve daha nice hayatımıza anlam ve renk katan kavramlar bizlerden hiç bir zaman uzak değil… Bütün bunlar, etrafımızda, "Beni gör!", " Beni al!", diye bas bas bağırırken, onları, farkına varmadan elimizin tersiyle itiyor muyuz acaba? Ve bütün bu değerlere çok ihtiyacımız olduğu bir çağda…

Büyük Zat’lardan Bişr-i Hafi: "Dün öldü, yarın doğmadı, bugün can çekiyor, öyleyse şu anı değerlendirmek için eyleme geç !" diyor… Hayatınızı, geçmişin "keşkeleriyle", yarının "kuşkularıyla" geçiriyorsanız eğer, bu günü kaybediyorsunuz demektir. Öyleyse gelin "anı" yaşayalım. Elimizdekilerin farkına varalım. Mutluluğu uzaklarda değil kendi içimizde, ailemizde, yuvamızda ve gönlümüzde arayalım. Çünkü saadetin uzaklarda değil en yakınımızda, kendi içimizde, yüreğimizde olduğu sırrını bilgeler açıklıyor.
Bu amaçla yola koyulduk biz… Hayatın güzelliklerini paylaşmayı, elimizdekilerin değerini bilmeyi, elimizdekilerle hayatı daha da güzelleştirebilme yollarını, var oluşumuzun önem ve nedenini, başarıya götüren ince detayları, sevgiyi, hoşgörüyü ve nezaketi paylaşmayı amaçladık…
İnsanın, sonsuzluk yolculuğuna uzanan süreçte, ömür yollarının birtakım geçitlerinde başarı, mutluluk ve gelişimini sağlayabilmesi için birtakım farkındalıkları elde edebilmesi, geçitlerini birer başarı geçitlerine çevirebilmesi, yaşamanın anlam ve olağanüstülüğünü hissetmesi, kendisine, çevresine faydalı bir hale gelebilmesi için birtakım bilgileri elde edebilmesi ve bu bilgileri hayalleriyle bütünleştirerek, kendi, öz-versiyonu olabilmesi için çeşitli bilgi ve önerileri içeren yazılarımızı zevkle okuyacağınızı tahmin ediyoruz.
Biz ,insana değer veriyoruz. Her insanın ayrı bir kainat ve ayrı güzelliklerle dolu bir hazine olduğuna inanıyoruz.
Şeyh Galip’in dediği gibi :
Sendedir mahzen-i esrar, muhabbet sende
Sendedir maden-i evrar, fünun sende
Gizli gizli dahi vardır, nice halet sende
Marifet sende, hüner sende, hakikat sende
Hoşça bak zatına kim zübde-i âlemsin sen
ALINTI

anı yaşamak için kafamızdan tüm olumsuzlukları silmek lazım iyi hoş da bunu nasıl yapacağız!!

olumlu düşün olumlu düşün olmuyor valla,bende mi sorun var herkes mi benim gibi.kafam rahat değil ki anı nasıl düşünüyüm kardeşim ya.elbette gelecek kaygısı sarıyo.ayrıca soruyorum kim gerçekten 'anı' yaşıyarak geçiriyor ömrünü.

şükür şükür.tabiki çok şükür ama............ama işte!!!!!!

yeter bukadar pelin abla buyur emeğe saygı,ellerine sağlık yazı güzel ama gerçekteştirenlerin sayısı bence çok az.

Başlığa hayranlıkla bakakaldım.... Paylaşım için teşekkürler..

Geri