1. deniz-07

  deniz-07 Rüya Tabiri Editörü

  Kayıt:
  16 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  699
  Beğenilen Mesajlar:
  271
  Ödül Puanları:
  0

  Geçti artık geçtiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii......................

  Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında deniz-07 tarafından paylaşıldı.

  Çocukluğumdan beri dar mekânlardan sıkılır ve bu tür yerlerden feryat edercesine uzaklaşırdım.İleri yaşlarda bunun bir hastalık olduğunu anlamış, fakat bu illetten bir türlü kurtulamamıştım. Oysa ki o dar mekânlara, şimdi ister istemez girecektim.

  < Konu Resmi..>


  Beni sarıp sarmalamışlar ve uzunca bir tabuta yerleştirmişlerdi. Çevremde dolaşanların seslerini gayet iyi duyuyor ve gözlerim kapalı olmasına rağmen, her nasılsa onları görebiliyordum.


  - Genç yaşta öldü zavallı, diyorlardı. Halbuki yapacak ne kadar çok işi

  vardı.

  Gerçekten de birçok işim yarım kalmıştı. Meselâ oğluma iyi bir işyeri açamamış, araba ile renkli televizyonun taksitlerini henüz bitirememiştim.


  Büyük bir firma kurup dostlarımı orada toplamak da artık hayâl olmuştu.Üstelik kış çok yaklaştığı halde odun kömür işini halledememiş ve çatının akan yerlerini aktaramamıştım. Yarıda kalan işlerimi arka arkaya sıralarken, kulaklarımı çınlatan bir sesle irkildim. Sanki mikrofonla söylenen bu ses beynimin en ücra köşelerinde yankılanıyor ve:
  -"Geçti artık geçti", diyordu. İçimden "keşke geçmemiş olsaydı" diyordum. Nereden başıma gelmişti o kaza bilmem ki? Halbuki ne kadar da iyi araba kullanırdım.
  Olup bitenleri hatırlamaya çalışırken, dostlarımın çevremi sardığını ve içinde bulunduğum tabutun kapağını örtmeye çalıştıklarını fark ettim. Onları engellemek için avazım çıktığı kadar bağırmak ve çırpınmak istediğim halde ne kımıldayabiliyor, ne de bir ses çıkartabiliyordum. Biraz sonra koyu bir karanlıkta kalmış ve gözlerimi, tabutun tahtaları arasından sızan ışığa çevirmiştim. Dehşet içinde:


  - Aman Allahım.. dedim. Ne olacak şimdi hâlim? Korkudan hiçbir şey düşünemiyordum. Bu arada omuzlara kaldırılmış ve sallana sallana götürülmeye başlanmıştım. Dışarıdaki seslerden yağmur yağdığı belli oluyor ve su damlacıklarının sesi, tabutumun gıcırtısına karışıyordu.


  Cenâze namazı için câmiye gidiyor olmalıydık. Câmi deyince aklıma gelmişti. Çok yakınımızda olmasına ve her gün beş defa davet edilmeme rağmen, bir türlü vakit bulup gidememiştim. Ama her zaman söylediğim gibi elli yaşına gelince namaza başlayacak ve herkesin şikâyet ettiği kötü alışkanlıklarımı terk edecektim. Evet evet, şu kaza olmasaydı, ileride ne iyi bir insan olacaktım. Daha önceden duyduğum ve nereden geldiğini kestiremediğim ses :


  - Geçti artık geçti, diye tekrarladı. "Bitti artık."


  Biraz sonra namazım kılınmış ve tekrar omuzlara kaldırılmıştım. Mahallemizdeki kahvehanenin önünden geçerken, her gün iskambil oynadığımız arkadaşlarımın neşeli kahkahalarını işitiyor ve "herhalde ölüm haberimi duymamış olacaklar" diye düşünüyordum. Sesler iyice uzaklaştığında, eğik bir şekilde taşındığımı hissederek mezarlığa çıkan yokuşu tırmandığımızı anladım. Şiddetle yağan yağmurun tabuttaki çatlaklardan sızarak kefenimi yer yer ıslattığının da farkındaydım. Buna rağmen dışarıda konuşulanlara kulak verdim. Dostlarımın bir kısmı piyasadaki durgunluktan bahsediyor, bir kısmı da milli takımın son oyununu methediyordu. Tabutumu taşıyan diğer biri ise, yanındakinin kulağına fısıldayarak:


  - Rahmetlinin tersliği, öldüğü günden belli, diyordu. Sırılsıklam olduk birader. Duyduklarım herhalde yanlış olmalıydı. Yoksa bunlar, uykularımı onlar için feda ettiğim dostlarım değil miydi? Yolculuğum bir müddet sonra bitmiş ve tabutum yere indiri1mişti. Kapak tekrar açıldı ve cansız vücudumu yakalayan kollar, beni dibinde su toplanmış olan bir çukura doğru indirdi. Boylu boyunca yattığım yerden etrafıma baktım. Aman Allah'ıml.. Bu kabir değil miydi? O ana kadar buraya gireceğimi neden düşünmemiştim? Sessiz feryatlarımı kimseye duyuramıyor ve dostlarımın, üzerimi örtmek için yarıştığını hissediyordum. Tekrar zifiri karanlıkta kalmış ve bütün âcizliğimle dua etmeye başlamıştım.

  - Yârabbi, diyordum. Bir fırsat daha yok mu, senin istediğin gibi bir kul olayım. Ve kabrimi, cennet bahçelerinden bir bahçeye çevireyim. Aynı ses, her zamankinden daha şiddetli olarak:


  - Geçti artık geçti, diye tekrarladı. "Her şey bitti artık." Mezarımı örten tahtaların üzerine atılan toprakların çıkardığı ses gök gürültüsünü andırıyor ve bütün benliğimi sarsıyordu. Son bir gayretle yerimden fırlayarak gözlerimi açtım. Odamdaki rahat yatağımda yatıyor, fakat korkunç bir kâbus görüyordum. Bitişik dairede oturan doktor arkadaşım beni ayıltmaya çalışarak:


  - Geçti artık geçti, diye bağırıp duruyordu.


  "Geçti bak, hiçbir şeyin kalmadı." Yattığım yerden yavaşça doğruldum. Terden sırılsıklam olmuş ve sanki yirmi kilo birden vermiştim. Dışarıda sağanak hâlinde yağmur yağıyor, şimşek ve gök gürültüsünden bütün ev sarsılıyordu. Etrafımdakilerin şaşkın bakışları arasında kendimi toparlamaya çalışırken

  - Yârabbi, sana zerrelerim adedince şükürler olsun, diyordum. iyi bir kul olmak için ya bir fırsat daha vermeseydin?


   
  MaWiM, gonca 16 ve SadmiN bunu beğendi.
 2. gonca 16

  gonca 16 Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  21 Şubat 2012
  Mesajlar:
  1.329
  Beğenilen Mesajlar:
  780
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  istanbul
  hayat ne kadar kısa aslında.birgün bakmışız bizde o kuyuya varacağız istemesekte...dünya işlerine dalıp gidiyoruz ama çoğu zaman rabbimizi bizi yaradanı unutuyoruz :( ALLAHIM bizleri affetsin..
   
  deniz-07 bunu beğendi.
 3. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113
  Yaşadığımız can ve hayat bize Allah'ın bir emanetidir. Herkesin kaderi birazda kendi çabalarına bağlı olarak yazılmıştır. Ne kadar yaşayacağımızı Allah'dan başka kimse bilemez. O yüzden yaşarken bazı değerlerin kıymetini bilmeli ve hayatı boş geçirmemeliyiz. Bu dünyada yapılan iyilikler de kötülükler de diğer taraf da mükafat ve ceza olarak mutlaka karşımıza çıkacaktır.
   
  deniz-07 bunu beğendi.
 4. bernam07

  bernam07 Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  7 Ocak 2012
  Mesajlar:
  283
  Beğenilen Mesajlar:
  51
  Ödül Puanları:
  28
  Şehir:
  antalya
  hem okudum hemde ağladım kalbimin sesini ise anlatamam bende o geç kalanların yaptığı hataları yapmak istemiyorum Allahım sen hepimizi ıslah et kalbimiizi nur ile doldur yarabbim.
   
Geçti artık geçtiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...................... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hamile meleklerr gece de rahat artık

  hamile meleklerr gece de rahat artık

  özellikle yaz günlerinde oldugu gibi gecelerinde de bunalıyoruz biz tek basımıza bunalıyoruz peki hamile anne adayları iki canlı nasıl rahat etsinlerr :) yani bu konu dikkate alınmalı diye düşünerek anne adayları ve bebişleri için gecelik ve pijama takımlarını sunuyorm arkadaslar buyrun ...................
 2. Dantel modası artık geçti demeden önce...

  Dantel modası artık geçti demeden önce...

  Dantelden vaz geçemeyip artık dantel modası geçti diyen hanımlar bunu demeden önce bu bilgileri ve fikirleri okuyup gözden geçirin belki fikriniz değişecektir. Dekorasyonda modernizm esintileri ile birlikte, dantelleri evlerimizden iyice uzaklaştırdık. Bu yüzden dantelleri özleyenlere birkaç önerimiz var! Kimi zaman bir sehpanın üzerini süsleyen, kimi zaman örtü kenarlarına geçirilmiş...
 3. artık herşey için çok geç demek için çok geç....

  artık herşey için çok geç demek için çok geç....

  herşey için çok geç unutmak zorundayım gözyaşlarımı bir kenara atmak artık herşey için çok geç sözleri Unutmak zorundayım... Göz yaşlarımı bir kenara atmak ve senden kopmak zorundayım... Artık ne sana dönebilirim.. Ne de yeniden sevebilirim... Unutmayı hiç bilmem ben... Hiç alışmamışım ki böylesine sevilmelere... Hiç alışık değilim ki karşılıklı sevdalara... Onun için diyorum ya.. Çok zor...
 4. Geçsin artık nolur!!!

  Geçsin artık nolur!!!

  Ben bıktım artık bu parmak agrılarımdan ya tam geçti dedim 2 gün önce gene başladı hem 1 parmağıma daha yayıldı şimdi daha kötü şiş ve parmaklarımı eğme gibi bir şansın yok dün kelebekte gördü gerçekten bıktım artık şimdi internette bir yazı okudum bana kan tahlili yapılmıştı geçen hafta biliyorsunuz ama sadece romatizma başlangıcı ve kemik kayması olmuş dedi peki bu internette yazan yazı aynı...
 5. Artık Geçmiş Twitter İletilerinizi İndirebileceksiniz

  Artık Geçmiş Twitter İletilerinizi İndirebileceksiniz

  Bu konu, geçmiş twitter iletilerini indirme hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, teknolojik yeniliklerin hızına yetişmek mümkün değil. Her geçen gün yepyeni bir cihaz, donanımlı bir telefon ve uygulamala haberleriyle sizlerin karşısında oluyoruz. Bu sayfamızda da ünlü sosyal paylaşım ağlarından twitter ile ilgili bir yenilikten bahsedeceğiz. Artık geçmişte attığınız twitleri...

Sayfayı Paylaş