1. tesadüf

  tesadüf Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Şubat 2010
  Mesajlar:
  6.358
  Beğenilen Mesajlar:
  1.945
  Ödül Puanları:
  0

  Geleceğin evleri çok akıllı

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında tesadüf tarafından paylaşıldı.

  akıllı ev sistemleri akıllı evin avantajları

  Bizim evimiz akıllıı değil ama çok beğeniyorum çünkü zevkime göre döşedim. Birde bahçesi olsa daha iyiydi tabi:) Güzel bir bahçe dekorasyonu yapardım yazın ordan çıkmazdım:) Neyse ki geniş bir balkonumuz var. Gelecekle muhtemelen tüm evler akıllı ev olacak. Peki nedir bu akıllı ev? Akıllı ev, sahiplerine daha konforlu, güvenli ve tasaruflu bir yaşam sunar.

  < Konu Resmi..>


  < Konu Resmi..>  Akıllı ev güvenliği Akıllı ev sizi her türlü koşulda korumaya yönelik bir sistem topluluğunu bir arada barındırmaktadır. Evin her yeri sensörler ve kameralar tarafından 7/24 aktif bir şekidle denetlenmektedir.Ayrıca akıllı evi klasik alarm sistemlerine kıyasla büyük üstünlük sağlayan özellikelrinden biride yangın, hırsızlık veya su baskını gibi olayları gerçekleşmeden önleyebilmesidir.
  Ev güvenliği siz yokken de aktif bir şekilde ev üzerinde çalışıyor. Ev de olmamanıza rahmen evinizi telefonunuzdan, bilgisayarınızdan veya tabletinizden her an izleyebilir ve denetleyebilrisiniz. Bunlar la beraber herhangi bir güvenlik ihlalinde size bu ihlali de bildirecektir.
  Akıllı ev ayrıca güvenlik olarak programlanabildiğinden siz evde olmasanız dahi günün belirli saatlerinde panjurları açar kapar, televizyonu çalıştırır veya ışıkları açar kapar. Tüm bunların haricinde akıllı ev doğalgaz, elektrik ve su sistemi gibi şebekeleri taip ettiği için evde ki riski minumum dereceye indirir.


  Akıllı ev ile enerji tasarrufu
  Akıllı bir eve sahipseniz güvenlik ve konfor haricinde enerjiden de tasarruf ediyorsunuz demektir. Çünkü akıllı bir ev enerjinin boşa gitmesini de önler. Ev de bulunan gereksiz ışıkları söndürür, evin ısı derecesini kontrol eder ve ayarlar veya açıkta bırakılan cihazların zamanlama süresine göre kapatır.
  Akıllı ev sahipleri ortalama olarak %25 ile %30 arası bir tasarruf sağlarlar. Bu tasarruf çok büyük bir oran olmasına rahmen bir de her türlü enerji kaynağından tasarruf sağlıyorsunuz.


  Akıllı ev ile konfor her an yanınızda
  Bir akıllı evi kim istemez ki ? Şöyle bir düşünün sabah kalktığınızda kahveniz hazır, ev tam istediğiniz ısıda ve kahvenizi alıp televizyon başına geçiyorsunuz televizyon açık ve en sevdiğiniz program başlamış. Bunlar bir akıllı evi olan biri için hayal değil günlük yaşam.
  Sinemaya mı gitmek istiyorsunuz? ne gerek var sinema size gelsin. Akıllı evde sinema mod’una bir dokunuşla panjurlarınız iner ışıklarınızın seviyesi kısılır ve sinema sisteminiz aktif hale gelir size de sadece filmi seçip ailenizlle keyifli bir an yaşamak kalır.
  Akıllı evde kumandaya ihtiyacınız hiç olmayacak. Kontrol paneli, iphone veya tablet pc ile istediğiniz herşeyi yapabilirsiniz. Artık eviniz bir teknoloji ortamı adeta bir sanal ağ. Evinizi istediğiniz şekilde internet ortamı dahil her türlü yönetebilirsiniz.


   
Geleceğin evleri çok akıllı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Viko'dan Smartlife Akıllı Ev Sistemi

  Viko'dan Smartlife Akıllı Ev Sistemi

  Yaşanılan mekanları, gelişen teknolojiler ile bütünleştirerek daha konforlu, daha güvenli ve daha keyifli bir yaşam şekline dönüştürmek kısaca akıllı ev olarak tanımlanıyor. Ev içinde kullanılan bir çok kumandanın karmaşası yerine görsel ekranlı bir kumanda ile tüm cihazları kontrol etme rahatlığı akıllı ev teknolojileri için artık bir standart. Böylece evin herhangi bir noktasından istenilen...
 2. Akıllı ev nedir?

  Akıllı ev nedir?

  Akıllı evler hayatınızı kolaylaştırır, daha rahat hale getirir, enerji tasarrufu sağlar, güvenliğinizi arttırır, bir parça zeka katar ve eğlenceyi unutmamanızı sağlar. Ama inanıyoruz ki Akıllı Ev Otomasyonu sizin olmasını istediğiniz gibi olacaktır. Bu sadece tek bir uzaktan kumanda kullanarak televizyonu kumanda ettiğiniz gibi ışıkları ve cihazlarıda kumanda etmek kadar kolay olabilir....
 3. Akıllı evler tartışılacak

  Akıllı evler tartışılacak

  29'uncu kez düzenlenecek olan Uluslararası Yapı 2006 İstanbul Fuarı 3-7 Mayıs'da gerçekleştirilecek. Fuarın gündemi özellikle akıllı binalar. Yapı sektörünün devlerini buluşturan ve bu yıl 29. kez düzenlenecek Uluslararası Yapı 2006 İstanbul Fuarı birçok önemli etkinliğe ev sahipliği yapacak. 3-7 Mayıs 2006 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi / Beylikdüzü'nde gerçekleştirilecek...
 4. Japon'ların Gelecekteki Ev Hayali

  Japon'ların Gelecekteki Ev Hayali

  gelecekteki evler gelecekteki eviniz Prototipi hazırlana bu evler hayatı tünele sokuyor. 800.000 Dolara kadar alıcı bulabilen bu uçuk tasarımlar topraksızlıktan kaynaklanıyor.
 5. Okullara akıllı tahta ne zaman gelecek

  Okullara akıllı tahta ne zaman gelecek

  Okullara akıllı tahta ne zaman gelecek arkadaşlar Okullara akıllı tahta ne zaman gelecek biliyorsanız lütfen yazın yaa

Sayfayı Paylaş