Geleceğin Fatihlerini Yetiştirmek...

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
Geleceğin Fatihlerini Yetiştirmek...
Anneler... "Nasıl geleceğe adını yazdıracak nesiller yetiştirebilirsiniz?" sorusunun cevabını bu yazıda bulacaksınız...

"Çocuk gözüyle bakmayı, çocukların dilini bilmeyi, gözlerinden dünyalarını okumayı öğrenince şimdi çocuklarla aram çok iyi" veya "çevremde birçok kişiye aldığım bilgiyle yardımcı oldum" sözlerini duydukça bu yönde durmaktan onur duyuyor ve mutlu oluyorum.
Şu zamanda her alan için en ufak beceri için eğitimler bilgiler veriliyor, yeterliliğiniz varsa görev alabiliyorsunuz. Ama anne olabilmek için bir eğitim alınmıyor maalesef. Biyolojik anne olmak, çocuğumuzu dünyaya getirmekten sonraki dönem bizler için en büyük vebal. Çünkü bir insan yetiştireceksiniz. İleride yapacaklarının ardında, her kapının arkasından “anne” çıkacak. İnsan yavrusu büyütmek ihmallere verilmeyecek kadar ciddi. Çünkü elimizdeki geleceğin nesli. Belki de sizin evladınızdır geleceğin Mimar Sinan’ı, Piri Reis’i , Ali Kuşcusu, M.Akif Ersoy’u ve ya niceleri... O gözle bakmalı, o gözle büyütmeli.
Eğitimci-Yazar Ahmet Maraşlı hocanın da dediği gibi; "Çocuklarımızı dünya çapında yetiştirmeye gayret göstermeli."
Umudum; yurdum genelinde bu tarz eğitimlerin yaygınlaşması, bilgi açlığının giderilmesi… Bu ihtiyacın karşılanması anne adaylarına,annelere, ve torun bekleyen kadınlar da dahil herkese lazım…
Çevrenizde bu tarz bir program olursa veya çocuğunuzun okulunda seminerler düzenlenirse bu fırsatı değerlendirin, koşa koşa gidin… Çünkü bir çok hatalarımız var, doğru olduğunu zannettiğimiz...
Haftaya anneliğin förmülünü açıklayacağım. Şimdiden haberini verelim. Öğrencilik hayatımızda birçok förmüller ezberledik.. Yeri geldi bazıları lazım oldu, bazıları uçtu,gitti. Bu formül ise, ömür boyu silinmemeli,arasıra okunup pekiştirilmeli ziyadesiyle…

Özlü Söz: “Geçmişin Sesi Gelecekte Yankılanır.”
Gladyatör filminden.

alıntı

Son düzenleme:
Geri