1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Geleceğinizi Yaratmanın Sırrı!

  Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Bu gece bir mucize gerçekleşseydi ve uyandığınızda yaşamınızdaki her şey mükemmele dönüşseydi, bir mucizenin gerçekleştiğini nasıl anlardınız? Mucizenin farkına varmak için ne görür, duyar, hisseder ve düşünürdünüz?
  İşlerini bir sonraki basamağa nasıl taşıyacaklarını öğrenmek isteyen başarılı bir hizmet şirketinin yönetim kuruluyla bir gün geçirdim. Komik olan ise bu müşteriyle daha önce çalışmış olmamdı. Dört buçuk yıl önce aynı amaçla onlarla yine bir gün geçirmiştim. O toplantı (ve herkesin gösterdiği kayda değer çaba) sonucunda işlerini büyütebilmişler ve cirolarını dörde katlamışlar, karlarını çok iyi oranlarda arttırmışlardı. Şimdi de aynı süreci tekrarlamak üzere beni davet etmişlerdi. İşlerindeki bu büyük sıçramanın sırrı neydi? Büyük bir adım gibi görünen bir şey başarıldığında fark yaratmış olan şeyin aynısı: vizyon.
  Vizyon hayatın her alanında güçlü bir anahtardır. Bunlar arasında;

  • Sağlık
  • Ekonomi
  • İlişkiler
  • Mesleki yaşam
  • İş
  • Öğrenme ve Geliştirme
  • Boş zaman, eğlence ve macera vb.
  vardır.


  Hakkında düşündüğümüz şeye dönüşürüz – Neye odaklanırsanız, o yükselişe geçer
  Deneyimlerimizde de görebileceğimiz üzere dikkatimizi neye odaklarsak yükselişe geçme eğilimi gösterecektir. Hayatında neyin ön plana çıktığına bakarak bir insanın dikkatini neye yönlendirdiğini söyleyebilirsiniz.


  1) Hayatında mutluluk duymadığı bir şeyi olan birini düşünün (Örneğin borç, kilo, sigara kullanımı, çok çalışma). Konu ne olursa olsun odaklandıkları şey budur.
  • Fazla kilosu olan kişi yemeğe, kiloya ya da egzersiz yapmamaya odaklanmıştır.
  • Borçlu olan kişi yokluğa odaklanmıştır.
  • Sigara kullanan biri de sigara içmeye odaklanmıştır.


  Odaklanma ile neyi kastediyorum? Dikkat ve duyguların kombinasyonu. Yukarıdaki olumsuz örneklerle ilgili olarak söz konusu duygular tipik olarak endişe, kaygı ya da bir çeşit korkudur.

  Bu iyi ya da kötü meselesi değildir; sadece zihnin ve vücudun nasıl çalıştığı ile ilgilidir.
  Elde ettiğiniz sonuçları değiştirmek istiyorsanız odaklandığınız şeyleri değiştirin. Bunu yapmanın en güçlü ve zorlayıcı yollarından biri de vizyon yaratmaktır. (işiniz için bir vizyon, sağlığınız için bir vizyon ya da tüm yaşamınız için bir vizyon)
  • Wright kardeşler ilk uçağı icat etmeyi nasıl başardılar?
  • Bill Gates Microsoft’u yaratmayı nasıl başardı?
  • Abraham Lincoln Amerika’da köleliği yasaklamayı nasıl başardı?


  Vizyon. Hepsinin bir vizyonu vardı.

  Tabi ki bunlar ilgili insanlar için önemli olan dikkate değer başarılardır. Her birimiz için önemli olan şeyler kendi kişisel vizyonumuzla ilgilidir.
  • Sağlığınızın nasıl olmasını istersiniz?
  • Hayatınızda ne tür ilişkiler olmasını istersiniz?
  • Mali durumunuzun nasıl olmasını istersiniz?
  • Zamanınızı nasıl harcamak istersiniz?


  2) Hayatınızda önemli olan bir alan düşünün. (örneğin sağlık, para, kişisel gelişim, iş, boş zaman, ilişkiler vb) kendinize “Yaşamımın bu parçasının nasıl olmasını isterdim?” diye sorun. Bilmiyorsanız tahmin edin. Cevaplarınızı olumlu cümleler olarak verdiğinizden emin olun (örneğin “Fakir olmak istemiyorum” yerine “Zengin olmak istiyorum” deyin)
  Mucize soru, bu soruya cevap almak için harika bir yoldur – kendinize şunu sorun:
  “Bu gece bir mucize olsaydı ve ertesi gün uyandığınızda [yaşamınızın / işinizin/ çalışmanızın / işinizin o alanındaki] her şey olmasını istediğiniz şekilde olsaydı bir mucizenin gerçekleştiğini nasıl anlardınız? Olduğunu anlamanız için ne görür, duyar, hisseder ve düşünürdünüz?”


  İşte bu mucize soru ve birisi ne istediğini bilmediğinde ya da problemin çözülebileceğini hayal edemediğinde gerçekten çok güçlü bir etkisi var. Mucize fikri kişinin daha önce kısıtlamalar içinde tuttuğu zihnini özgürleştirir.

  3) Bu sorulara verdiğiniz cevapları yazın ve bu cevapları mümkün olduğunca sık düşünün.
  Odaklandığınız şeyler artışa geçer; bu yüzden hedeflerinizi ve elde etmek istediklerinizi düzenli olarak düşünürseniz istekleriniz bilinçaltınızı etkiler. Bazı şeylerin nasıl olmasını istediğinizi düşündüğünüzde mutluluk, minnet ve huzur gibi hoşunuza giden duyguları da hatırınıza getirin.


  Hedeflediklerinizi düzenli olarak düşündüğünüzde ve bununla ilgili olarak eyleme geçtiğinizde ne kadar ilerleme kaydettiğinize siz de şaşıracaksınız.

   
 2. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL
  Cevap: Geleceğinizi Yaratmanın Sırrı!
  emeğine sağlık adminimm:)
   
 3. RoCCo

  RoCCo Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  12 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.274
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Geleceğinizi Yaratmanın Sırrı!
  hayatta hic bisey mucize yada tesadüf deildir olayları kendimiz yaratırız istedikten sonra basarırız
   
Geleceğinizi Yaratmanın Sırrı! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. buharlı lezzetler yaratma zamanı!

  buharlı lezzetler yaratma zamanı!

  BKK-2175 Buharlı Pişirici Özellikler Buharda pişirme özelliği ile sağlıklı ve lezzetli Rengini ve diriliğini kaybetmemiş gıdalar sunabilme imkanı, 3 adet pişirme kabı ve 1 adet yiyecek-pirinç-çorba kasesi ile 4 ayrı yemeği aynı anda yapmaktadır. Zamandan tasarruf sağlar, Mekanik Zamanlayıcı ile başında bekleme zorunluluğu olmadan yemekleri pişirir, hazır olunca uyarı zili ile sizi...
 2. Marka Yaratmada İnternet

  Marka Yaratmada İnternet

  MARKA DEĞERİ YARATILMASINDA İNTERNET GELENEKSELİN RAKİBİ İNTERNET Günümüzde marka olgusu kişiselleşmeye kadar varan boyutları içermektedir. Özellikle gelişen teknoloji ile daha çok kişiye daha hızlı bir şekilde ulaşan bireyler ve kurumlar internet üzerinde yapmış oldukları çalışmalarla marka olma şerefine ulaşabilmektedirler. Peki nedir bu insanları veya kurumları marka haline getiren, gün...
 3. Buda Mükemmel Profil Yaratmanın Yollarıymış

  Buda Mükemmel Profil Yaratmanın Yollarıymış

  melek profilleri etkileyici profiller etkileyici profil resimleri mükemmel profil resimleri . Her gün dünyanın dört bir yanındaki arkadaşlık sitelerinde binlerce profil yer alır. Üye olduğunuz her hangi bir arkadaşlık sitesinde tıpkı sizin gibi aşkı arayan bir yalnız kalple karşılaşabilirsiniz. Arkadaşlık profillerine bakarak olası aşk bağlantılarını liste halinde önünüze dizebilirsiniz. Bu...
 4. Okuma Köşesi Yaratmanın Yolları

  Okuma Köşesi Yaratmanın Yolları

  Günün stresinden uzaklaşıp dinlenmek, hatta serinleyen havaların tadını evinizde çıkartmak istiyorsanız, bu kış kendinize özel bir köşe yaratarak işe başlayabilirsiniz... Kitap okumanın mevsimi yoktur fakat yine de en güzel ve en verimli okuma mevsimi kıştır. Dışarıda puslu ve soğuk hava hakimken, kahvenizi yudumlayarak, battaniyeyi üzerinize çekip kitap okumanın keyfini yaşamak...

Sayfayı Paylaş