Gelin Ayakkabısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Gelin Ayakkabısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Gelinliğiniz kadar gelin ayakkabınızda çok önemlidir...Gelin ayakkabınız hem .ok şık bir o kadar da rahat olmalıdır...Gelin ayakkabısı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları var melekler eğer o püf noktalarına uyarsanız hem şık hem rahat bir gelin ayakkabına sahip olabilirsiniz :tik:



Gelin adayları,nikahta ,düğünde giyeceğiniz ayakkabıda klasik, tabulaşmış modellerden her zaman uzak durmaya özen gösterin.Gelin ayakkabısı seçiminde ille de beyaz olacak diye bir kavram yoktur.

Gelin ayakkabısında siyah haricinde tüm renkler abiye ve gelinlikle bir bütün olabilir.

Gelin ayakkabısı modelinin abiye ve gelinlikle bir uyum içerisinde olması gerekir.
Şimdi ayakkabı deyip te geçmeyin.


İnsanın ayakta rahat durabilmesi için mutlaka ayakkabısının da rahat olması gerekmektedir.

Kına, nişan ve düğünde ayakkabı seçerken, bütün gece ayakta olacağınızı ve muhtemelen dans edeceğinizi unutmamalısınız.

Gelin adayları ayakkabı seçerken,en rahat edebildiği veya sürekli kullandığı 'topuklu veya topuksuz" modelleri tercih edebilir.

Ayakkabı deyip te geçmeyin. Gelin merdivenlerden çıkarken veya inerken, arabaya binerken, yürürken ister istemez gelinliğinin eteklerini adım atacak seviyede kaldıracaktır.

Durum böyle olunca da gelinin ayakları görünecektir.Ayakkabı seçerken bunları da göz önünde bulundurun.

Nişan ve düğünde çok yoğun bir tempo içerisine gireceğinizi unutmayın. Bunun içindir ki sakın size tam gelen bir ayakkabıyı, sırf beğendiniz diye, "evde biraz giyerim ve esner" düşüncesiyle almayın.

Ayakkabılar kalıba girmiş gibi çok kısa sürede esneyeceğini de sakın düşünmeyin.
Nişan ve Düğünde ayaklarınız belli bir saatten sonra şişmeye başlayacak ve ayağınıza tam gelen ayakkabınız belli yerlerden vurmaya başlayacaktır.


Bu tarz tersliklerin olmaması için rahat ve yumuşak derili bir ayakkabıyı almanızı ve düğün gecenizden bir hafta kadar önce giyerek rahatlık testi yapmanızı öneriyoruz.

Son bir öneri daha isterseniz yanınızda yedek beyaz bir ayakkabı da bulundurabilirsiniz.

alıntı
 
Üst