1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Gelin Olacak Meleklerimize Göz Makyajı Önerileri

  Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  gelin göz makyajı gelin göz makyajı nasıl yapılır

  Sevgili melekler, gelin makyajı için en önemli bölüm göz makyajıdır. Sade ve zarif bir gelinlik için ağır yapılabilen göz makyajı abartılı bir gelinlik içinse gayet sade olarak uygulanır. Bu yazımızda gelin göz makyajı nasıl yapılır, nelere dikkat edilir, sizlere anlatmaya çalışacağız .. :)


  [​IMG]


  Gelin makyajının en dikkat çekici kısımlarından biri
  göz makyajıdır Gelinlerde göz makyajının gelinliğe ve gelinin göz şekline uygun, sade bir model olması, uygulamanın abartılı olmaması uzmanlarca tercih edilir.

  Ancak elbette gelin kendisini daha gösterişli bir makyaj tipiyle rahat ve mutlu hissedecekse bu yönde değişiklikler yapılabilir.

  Öncelikle gelinin göz şekli iyi incelenmeli, buna göre makyaj tipi seçilmelidir. Makyaj sırasında normal göz şeklini abartmadan düzeltilmesi gerekir.

  Gelinin gözleri koyu renk ise koyuya yakın tonlar seçmek uygun olacaktır. Koyu renk gözlerin etrafında açık tonlar kullanıldığında gözler küçük gözükür.

  Gelin makyajında doğal bir görüntü elde etmek için, hafif, pırıltı ve belirgin renkler kullanılabilir. Makyajın rengi fazla öne çıkmamalı, göze batmamalıdır. Göz makyajının rengi seçilirken gelinlik rengine de dikkat edilmesi gerekir.

  Örneğin, krem rengi gelinlik seçilmişse göze bakır tonları, beyaz bir gelinlik ise pembeye kaçan tonlar kullanmak daha iyi sonuç verecektir.

  Göze fazla rimel kullanıldığında top şeklinde fazlalıklar oluşabilir. Bunu önlemek için kirpikleri ince olan gelinlere doğal kirpik ilavesi yapılması iyi bir çözümdür.

  Göz makyajını vurgulamak için göz çevresinde, yanaklarda ve yüzde hafif bir pırıltı kullanılabilir. Yanakta belli belirsiz şeftali, elma parlaklığı ve gözlerde payetimsi parlaklık uyumlu bir görüntü sağlayacaktır.

   
Gelin Olacak Meleklerimize Göz Makyajı Önerileri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Göz rengine göre makyaj önerileri

  Göz rengine göre makyaj önerileri

  elbiseye göre makyaj gece mavisi elbiseye makyaj Göz kapağınıza hangi farı süreceğinize karar verirken, göz renginizi de dikkate almalısınz. Ela gözler Kahverengi tonları bu göz rengini belirginleştirir. Yalnız kahverengi tonlarını göz kapağı ve kaş kenarına doğru farklı tonlarda kullanmak daha doğru olur. Mavi gözlüler Gözlerinizin doğal güzelliğini ortaya çıkarmak için, çizelgede...
 2. Kahverengi Gözler İçin Makyaj Önerileri

  Kahverengi Gözler İçin Makyaj Önerileri

  bal rengi göz makyajı kahverengi gözlere makyaj kahverengi göz makyajı bal rengi gözlere makyaj gözler Kahverengi gözlerinizi ön plana çıkarmak, bakışlarınızı derinleştirmek doğru renk tonlarını kullanarak yapacağınız makyaja bağlı. Güzelliğinize güzellik katacak göz makyajı önerileri... Kahverengi gözlerde kullanılması tavsiye edilen far renkleri genellikle bej, doğal tonlar ve...
 3. Düşük Gözler İçin Makyaj Önerileri

  Düşük Gözler İçin Makyaj Önerileri

  düşük gözler düşük göz kapağı makyajı göz kapağına makyaj gözler için makyaj kapağına video Düşük Gözleriniz için nasıl makyaj yapmanız gerektiğine dair öneriler bayanlar :tik: Düşük Gözler, kişinin daha yaşlı ve üzgün görünmesine neden olur. Çünkü düşük göz kapakları gözün renkli kısmını örter.. Düşük Gözler için göz kapaklarını daha belirsiz hale getirip, gözü ön plana çıkarıcı işlem...
 4. Uzak Gözler İçin Makyaj Önerileri

  Uzak Gözler İçin Makyaj Önerileri

  Uzak Gözlere sahipseniz nasıl makyaj yapmanız gerektiğine dair öneriler :tik: Uzak Gözler, karşınızdaki kişi üzerinde genellikel onalrı dinlemediğinzi zilenimi yaratır.. Uzak gözler için makyaj yoğunluğu gözün iç bölümünde yer almalıdır.. 1- Uzak Göz Makyajı: Kaşın kuyruk kısmına aydınlatmak amacı ile açık renk far sürülür. 2- Göz kapağı kıvrımı buruna yakın olan bölgede daha...
 5. Meleklerimize Gelin Makyajı Yapılışı Hakkında Bazı Öneriler

  Meleklerimize Gelin Makyajı Yapılışı Hakkında Bazı Öneriler

  gelin makyajı örnekleri gelin makyajı önerileri Sevgili melekler, yaz düğünü tercihiniz ise ve o muhteşem gün de gelip çattıysa baştan ayağı o gecenin yıldızı olmanız içten bile değil :) Bunun için yapmanız gereken sade ve şık bir gelinlikle yüzünüzde maske gibi durmayacak doğal ve zarif bir makyaj yapmak ya da yaptırmak. Bu makalemizde de gelin makyajı örnekleri, nasıl makyaj yapmanız...

Sayfayı Paylaş