1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Gelin Olacak Meleklerimize Göz Makyajı Önerileri

  Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  gelin göz makyajı gelin göz makyajı nasıl yapılır


  Sevgili melekler, gelin makyajı için en önemli bölüm göz makyajıdır. Sade ve zarif bir gelinlik için ağır yapılabilen göz makyajı abartılı bir gelinlik içinse gayet sade olarak uygulanır. Bu yazımızda gelin göz makyajı nasıl yapılır, nelere dikkat edilir, sizlere anlatmaya çalışacağız .. :)


  [​IMG]


  Gelin makyajının en dikkat çekici kısımlarından biri
  göz makyajıdır Gelinlerde göz makyajının gelinliğe ve gelinin göz şekline uygun, sade bir model olması, uygulamanın abartılı olmaması uzmanlarca tercih edilir.

  Ancak elbette gelin kendisini daha gösterişli bir makyaj tipiyle rahat ve mutlu hissedecekse bu yönde değişiklikler yapılabilir.

  Öncelikle gelinin göz şekli iyi incelenmeli, buna göre makyaj tipi seçilmelidir. Makyaj sırasında normal göz şeklini abartmadan düzeltilmesi gerekir.

  Gelinin gözleri koyu renk ise koyuya yakın tonlar seçmek uygun olacaktır. Koyu renk gözlerin etrafında açık tonlar kullanıldığında gözler küçük gözükür.

  Gelin makyajında doğal bir görüntü elde etmek için, hafif, pırıltı ve belirgin renkler kullanılabilir. Makyajın rengi fazla öne çıkmamalı, göze batmamalıdır. Göz makyajının rengi seçilirken gelinlik rengine de dikkat edilmesi gerekir.

  Örneğin, krem rengi gelinlik seçilmişse göze bakır tonları, beyaz bir gelinlik ise pembeye kaçan tonlar kullanmak daha iyi sonuç verecektir.

  Göze fazla rimel kullanıldığında top şeklinde fazlalıklar oluşabilir. Bunu önlemek için kirpikleri ince olan gelinlere doğal kirpik ilavesi yapılması iyi bir çözümdür.

  Göz makyajını vurgulamak için göz çevresinde, yanaklarda ve yüzde hafif bir pırıltı kullanılabilir. Yanakta belli belirsiz şeftali, elma parlaklığı ve gözlerde payetimsi parlaklık uyumlu bir görüntü sağlayacaktır.
   
Gelin Olacak Meleklerimize Göz Makyajı Önerileri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Uzak Gözler İçin Makyaj Önerileri

  Uzak Gözler İçin Makyaj Önerileri

  Uzak Gözlere sahipseniz nasıl makyaj yapmanız gerektiğine dair öneriler :tik: Uzak Gözler, karşınızdaki kişi üzerinde genellikel onalrı dinlemediğinzi zilenimi yaratır.. Uzak gözler için makyaj yoğunluğu gözün iç bölümünde yer almalıdır.. 1- Uzak Göz Makyajı: Kaşın kuyruk kısmına aydınlatmak amacı ile açık renk far sürülür. 2- Göz kapağı kıvrımı buruna yakın olan bölgede daha...
 2. Meleklerimize Gelin Makyajı Yapılışı Hakkında Bazı Öneriler

  Meleklerimize Gelin Makyajı Yapılışı Hakkında Bazı Öneriler

  gelin makyajı örnekleri gelin makyajı önerileri Sevgili melekler, yaz düğünü tercihiniz ise ve o muhteşem gün de gelip çattıysa baştan ayağı o gecenin yıldızı olmanız içten bile değil :) Bunun için yapmanız gereken sade ve şık bir gelinlikle yüzünüzde maske gibi durmayacak doğal ve zarif bir makyaj yapmak ya da yaptırmak. Bu makalemizde de gelin makyajı örnekleri, nasıl makyaj yapmanız...
 3. Ebru Gündeşin Göz Makyajları Burada Meleklerim

  Ebru Gündeşin Göz Makyajları Burada Meleklerim

  ebru gündeş, ebru gündeş göz makyajı nasıl yapılır, ebru gündeş'in makyajı, Meleklerim iste size Ebru Gündesin cok güzel Göz makyajlari... Masallah Cok güzel duruyor degilmi?
 4. 2014 Gelin Makyajı Modası Nasıl Olacak?

  2014 Gelin Makyajı Modası Nasıl Olacak?

  2014 gelin makyajı, gelin makyajı 2014, gelinlik makyajı 2014 Sevgili melekler, genelde yaz düğün mevsimi olarak bilinse de, düğünü için kış aylarını tercih edenler de mevcut. Hayatlarının bu en önemli gününde gelin adayları, a'dan z'ye herşeyin kusursuz olmasını istiyorlar doğal olarak. Özellikle de gelinlik ve saç-makyaj.. Geline son dokunuş olan gelin makyajında da her sene ufak da olsa...
 5. Göz Rengine Uygun Makyaj Önerileri

  Göz Rengine Uygun Makyaj Önerileri

  Makyaj uygulamalarında kullanılan ürünlerin ve doğru uygulamaların yanında renklerin kullanımı da önemlidir. Özellikle yüzün en dikkat çeken bölümü olarak gözlerde uygulanacak renklerin seçiminde ten, saç ve kıyafetlere göre seçim yapmak gerekir. Ayrıca göz makyajlarında kullanılacak renklerde göz rengi de önemli bir ayrıntıdır. Göz rengine uygun olarak yapılan makyaj gözlere daha güzel ve...

Sayfayı Paylaş