Gelin saçı nasıl olmalı ?

Uzman SühaN

Administrator
Gelin saçı nasıl olmalı ?
Düğünün baş kahramanları gelin ve damattır.Özellikle gelin merak konusudur.Seçtiği gelinlik,yaptırdığı saç,kullandığı aksesuarlar,makyaj ve ayakkabı baştan tırnağa incelenir.Düğün sonrası bile bu saydıklarımız konuşmalara malzeme olur.Bu yüzden gelin adaylarımız nelerle karşılaşacağını bildiğinden kusursuz bir gelin olmayı hedefler. Özellikle saç modeline çok dikkat eder.Gelinler de saç modeli önemli detaydır. Es geçilmemeli.Zira saç tercihi gelinlikle uyum için de olmalı.Peki gelin saçı yaptırırken nelere dikkat etmeli tüm detaylar yazımızın devamın da.Öncesi ; Gelin Saçı Modelleri 2016 adlı konumuzu incelemenizi öneriyoruz.Gelin saçının önemli bir detay olduğunu belirttik. Gelin saç modelline karar vermeden önce ,yılın trend gelin saç modellerine bakmanız , tercihinizi kolaylaştırıcaktır.Ayrıca beğendiğiniz modelleri mutlaka düğün öncesi kuaförde deneyin. Bu şekilde hareket ederseniz hangi modelin yüzünüze gidip gitmediğini görür,riske girmemiş olursunuz.Şimdi size uzmanlarından derlediğimiz gelin saçı nasıl olmalı , nelere dikkat etmeli ile ilgili detayları paylaşıyoruz.
gelin saçı.jpg

Düğün sezonunda, gelinleri tatlı bir telaş sardı. Gelinlik, ayakkabı, çanta, aksesuar… Hepsinin seçimi çok önemli ama peki ya saçlarınız? İşte, gelin adayları için Kuaför ve Güzellik Salonu sahibi Ferhat Tuhan’dan tavsiyeler… Genelde gelinler, öncelikli olarak gelinliği beğendiği için moda evinin kendisine verdiği taç veya çiçekle kuaföre gelirler. Bu da saçı yapacak olan kuaföre fazla bir seçim şansı bırakmaz. Hatta çoğu moda evi, saç modeli hakkında yanlış fikirler verdiğinden hem gelinlerin kafasını karıştırır hem de kuaförlerin işini zorlaştırır. Gelinler bu yüzden yanlış seçimlere mecbur bırakılır. Gelin adaylarının en doğru tercihi yapması için düğün öncesi mutlaka birkaç prova almak gerekir. Bu sayede stres ve gerginlik hissi de ortadan kalkmış olur. Ayrıca gelinler kendilerini model konusunda şartlandırmamalı ve kuaförlerine güvenmelidir.


EN GÜZEL GELİN SAÇI MODELLERİ

1- Gelin saçı yapılırken öncelikli olarak saç üzerinde kullanılacak olan aksesuarlar çok önemlidir. Tercih edilen gelinliğe uygun olarak önceden seçilmiş aksesuar ve duvak, saç yapımında yönlendirici etkiye sahiptir.

2- Duvağın şekli çok önemlidir. Örneğin, rahibe duvak diye adlandırılan duvak seçilirse, saç tamamen arka plana atılmış olur. Çok güzel bir topuz yapılsa da duvağın altında kalacağından gözükmez.


3- Saçı ön plana çıkarmak istiyorsak duvak, kesinlikle ensede ya da biraz yukarıda olmalıdır. En fazla tepede kullanılabilir.


4- Duvak şekline karar verdikten sonra gelinliğin modeli ve dekoltesi, saçı şekillendirmede bizlere yardımcı olur.


5- Eğer gelinlik sade ise düz hatlı, derli toplu ve tepede olan topuzlar tercih edilmelidir.

6- Gelinlik hareketli ve şatafatlı ise son zamanlarda rağbet gören yarı dağınık, her an bozulacak gibi duran romantik topuzlar tercih edilmelidir.

7- Kısa saça sahip olan gelinlerde yapılacak olan en doğru tercih dağınık topuzdur.

8- Duvak ve saçın şekli ortaya çıktıktan sonra sıra geldi aksesuar seçimine. Saça konulacak taç ya da çiçek fazla büyük olmamalı, zarif bir şey tercih edilmelidir. Yüz şekli de düşünülerek, seçilmiş olan aksesuar topuza uygun bir şekilde yerleştirilmelidir.


9- Kır düğünü için maşayla şekillendirilmiş, dalgalı ya da açık bırakılan saçlar tercih edilmelidir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst