Gelinlerin Dikkat Etmeleri Gereken Makyaj Hataları

Gelinlerin Dikkat Etmeleri Gereken Makyaj Hataları
Bu sayfa; Gelinlerin Dikkat Etmeleri Gereken Makyaj Hataları konusu hakkında bilgiler vermektedir.


Sevgili melekler, aylardır beklediğiniz o güzel gün geldi çattı ve siz elbetteki herşeyin yolunda ve güzel gitmesini istiyorsunuz. Tüm hazırlıkların dört dörtlük olacağı bu gecede geriye kalan sizin görünüşünüzde bir eksiklik, noksanlık olmaması. Bu konuda en önemli nokta da elbette ki makyajınız. Aynaya baktığınızda kendinizi bir palyaço ya da hayalet gibi görmek istemiyorsanız lütfen gün evveli aşağıdaki uyarılarımızı bir okuyun ve sık yapılan bu hataları yapmayın..

Hata 1: Çok az kapatıcı sürmek

Cilt tipinize göre daha mat ya da daha parlaklık verici bir ton seçersiniz ve fotoğrafta güzel çıkmanızı sağlayan en önemli şey de son dokunuştur. Sonuçta, gelin olarak, kusursuz görünmeyi kim istemez? Bu nedenle, mesela göz altınızda koyu halkalar varsa, onları kapatacak kadar göz altı kapatıcısı kullanmanız önemlidir.


Hata 2: Allığı az sürmek

Sürmeniz gerektiğini düşündüğünüzden daha fazla allık kullanın çünkü rujdan sonra yüzünüzden ilk uçacak makyaj malzemesi allıktır. Üstelik resimler göz önüne alındığında, normalden biraz daha fazla makyaj güzel görünür.Hata 3: Fazla doğal renkli bir ruj kullanmak

İnsanlar ne kadar doğal görünüme bayıldıklarını söyleseler de, doğal tonun bir ya da iki ton daha koyusu bir renk ruj kullanmak doğallıklarını bozmaz. Gelinlik makyajında dudaklarınıza normalde kullandığınızdan biraz daha koyu bir renk tonunu kullanın. Bu, bej renk tonlarından olabilir ama dudağınızdan daha koyu bir ton seçmelisiniz.


Hata 4: Makyajınızı tazelemek için yanınızda makyaj malzemenizin olmaması

Eğer makyajınızı profesyonel birine yaptırdıysanız, onun kullandığı ürünlerin aynılarından sizde de olduğuna emin olmalısınız. Böylece gün içinde, ihtiyacınız oldukça, makyajınızı tazeleyebilirsiniz.Hata 5: Göz makyajınızın eriyip bulaşmasına izin vermek

Mutlaka iyi ve kaliteli göz makyajı malzemesi kullanın!


Hata 6: Parlamayı kontrol altına almamak

Bir gelinin en son isteyeceği şey fotoğraflarda parlayan cildini görmektir. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz, arada bir cildinizin durumunu kontrol etmelisiniz.

Öneri

Gelin makyaj provasına giderken mutlaka beyaz giyinin. Böylece makyajınızın gelinliğinizle nasıl görüneceğini çok daha iyi anlarsınız. Beyaz bir tişörtünüz yoksa da üzerinize beyaz bir havlu alın.
 
Üst