Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Genç Kızlara Cilt Bakımı Önerisi

  Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Genç yaşlardan itibaren düzenli ve bilinçli olarak uygula*nacak bir cilt bakımı, ileride oluşabilecek sorunların önce*den önlenmesini sağlar, cildin pürüzsüz ve zinde kalmasını garantiler. Hormonal değişimle birlikte ortaya çıkabilecek sivilcelenme ve siyah nokta gibi sorunlar ise kesinlikle ihmal edilmemelidir. Doğru bir cilt bakımı uygulamak için, öncelikle sabun kullanma alışkanlığı bir kenara bırakılmalıdır. Zira en iyisi olsa bile, sabunun kurutucu etkisi vardır ve bu etki cildin dıştan gelen tehlikeli mikroplara karşı savunmasız kalmasına neden olur.Sabun yerine temizleme sütü ve toniği kullanmak en idealidir. Çoğu genç kız alışkanlık ve yanlış bilgilendirme so*nucu temizleme sütü yerine tonik kullanmaktadır.
  Temizleme sütleri üst deride ve bir alt katmanda birikmiş kirlerin, deri yolu ile atılmış ifrazatların giderilmesini sağlar ve bunu cildi tahriş etmeden yapar. Tonik ise sütün kalıntı*larını alır, gözeneklerin tekrar büzülmesini ve derinin bir sonraki işleme, yani krem sürmeye hazır olmasını sağlar. Te*mizleme etkisi ise süt gibi değildir.
  Sabah ve akşam yüzü temizlemenin yanı sıra, mutlaka nemlendirici kullanılmalıdır. Sokağa çıkıldığında da nemlen*dirici kullanmak gerekir. Özellikle kış mevsiminin hava şart*ları, koruyucu malzemelerin kullanılmasını gerektirmektedir.
  Haftada bir ise peeling yapılmalıdır. Böylece ciltte ölü hücre ve kir birikmesi engellenir, cilt nefes alır. Eğer cilt aşı*rı yağlı ise haftada 2 defa peeling yapılması uygundur.
  Sivilceli ciltler büyük bir özenle temizlenip tedavi edilme*li, kesinlikle ihmal edilmemelidir. Sivilcelenme sorunu, mey*dana geldiği andan itibaren dikkatle tedavi edilmelidir. Aksi takdirde sivilceler fark edilmeden çoğalacak ve cildin iyileş*tirilmesi zorlaşacaktır. Öncelikle sivilcelenmenin gerçek ne*deni tespit edilmeli ve tedavi buna göre yapılmalıdır. Bunun için kesinlikle uzman bir kişinin önerisine dikkatlice uyulma*lıdır.
  Sivilcelenmenin ana nedenleri çoğunlukla; cildin mikrop alması, yanlış beslenme, hormonal dengesizlikler, yemek veya güneş alerjisi, ciltteki faydalı vitaminlerin eksilmesi ve strestir. Bu nedenlerden birkaçı birarada ya da tek başına sebep olabilir; ama genelde bazıları direkt sebep iken diğer*leri uyarıcıdır.
  Sivilcelere ve siyah noktalara el sürmemeye özen göste*rilmelidir. Unutulmaması gerekir ki, genç yaşlarda uygulana*cak doğru tedaviler, cildin pürüzsüz ve canlı kalmasının baş*lıca temelleridir. Genç kızların çoğu, sürekli siyah nokta ve sivilcelerini sıkar ya da üzerine kapatıcı malzeme sürer. Bun*lar, derinin yıpranmasına neden olur. Siyah noktalar çok özel maskelerle cildi tahriş etmeden giderilmelidir.
  Sıkmak, hücrenin yapısını tekrar düzelmeyecek şekilde bozabilir ve lekeli, açık gözenekli kalmasına neden olabilir. Sıkma işleminin ardından güneşe maruz kalması durumun*da ise ciltte lekeler oluşur ve bunlar genellikle kalıcıdır. De*rinin siyah nokta yapma alışkanlığı varsa ve gözenekleri bü*yükse, gözenek sıkıştırıcı kullanılması tavsiye edilir.

  Bugünün teknolojisi, kozmetik ve dermatolojik alanda kesin sonuçlar veren tedaviler sunmaktadır. Tedavi uzman bir kişi tarafından belirlenmeli ve takip edilmelidir. Ayrıca, beslenme de tedavi kadar önemlidir. Unutulmaması gereken bir diğer önemli nokta da, yanlış ve ucuz kozmetik ürünlerin cilt sorunlarının oluşumuna neden olduğudur.


   
 2. reyhannn

  reyhannn Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Şubat 2010
  Mesajlar:
  129
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İSTANBUL
  saol cnm paylaşım için
   
 3. ilkimsu

  ilkimsu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  5.041
  Beğenilen Mesajlar:
  118
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  San Juan
  sivilcelere kapatıcı falan sürüyorlar o daha kötü bazıları toplanıyor yara gibi oluyor.
   
 4. emyy

  emyy Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Nisan 2010
  Mesajlar:
  58
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  ben sivilcelerimi sıkıyorum evet :S ama bundan sonra dokunmam. verdiğin bilgiler için tşkler çok sağol
   
 5. kubr@

  kubr@ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  1 Ekim 2008
  Mesajlar:
  1
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
Genç Kızlara Cilt Bakımı Önerisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. genç meleklere cilt bakım önerileri

  genç meleklere cilt bakım önerileri

  Cilt bakımı genç yaşlarda başlıyor.Sorunlu bir cilt istemiyorsanız bu öneriler sizin için:) Genç yaşlarda cilt bakımının önemi adet dönemiyle başlar. Zira hormonal değişimle beraber cildin yapısı değişime uğrar. Bu hormonal değişim sonucu ciltte bir dizi problemler başlar. Örneğin sivilcelenme, akne, siyah nokta, aşırı kuruluk veya aşırı yağlanma gibi. Bu yaşların başlaması ile birlikte...
 2. Genç kızlar için cilt bakımı önerileri

  Genç kızlar için cilt bakımı önerileri

  genç kızlar için bakım önerileri genç kızlara bakım önerileri kızlar için kızlarda kiz sikmak Genç yaşlardan itbaren cildinize bakmaya başlamalısınki ileriki yıllarda da cildiniz size gülümsesin:) Genç yaşlardan itibaren düzenli ve bilinçli olarak uygulanacak bir cilt bakımı, ileride oluşabilecek sorunların şimdiden önlenmesini sağlar, cildin pürüzsüz ve zinde kalmasını garantiler. Hormonal...
 3. Genç kızlarımıza özel ciltleri için bakım önerileri

  Genç kızlarımıza özel ciltleri için bakım önerileri

  Genç kızlığa adım atan genç arkadaşlarımız için cilt bakım önerileri... Genç yaşlardan itibaren düzenli ve bilinçli olarak uygulanacak bir cilt bakımı, ileride oluşabilecek sorunların önceden önlenmesini sağlar, cildin pürüzsüz ve zinde kalmasını garantiler. Hormonal değişimle birlikte ortaya çıkabilecek sivilcelenme ve siyah nokta gibi sorunlar ise kesinlikle ihmal edilmemelidir. Doğru bir...
 4. Gençlere Cilt Bakım Önerileri ve Tavsiyeler

  Gençlere Cilt Bakım Önerileri ve Tavsiyeler

  genç cilt genç cilt bakımı cilt bakımı cilt güzelliği için ile ilgili bilgiler burada melekler. Genelde cilt bakımı bilgileri orta yaş ve üstü için verilir melekler .:) Ama asıl önemlisi daha cilt yaşlanmadan genç cilt bozulmadan bazı tedbirleri almak. Regl dönemiyle hormonlarda başlayan değişiklikler cilde de yansır. Bundan sonra da ergenlik sivilceleri gibi bazı cilt sorunları ortaya...
 5. Evlenecek Genç Kızlarımıza 15 Farklı Gelin Çiçeği Önerisi....

  Evlenecek Genç Kızlarımıza 15 Farklı Gelin Çiçeği Önerisi....

  Gelin Çiçeği Modelleri 15 Farklı Gelin Çiçeği Önerisi Yakın zamanda düğününüz var ve hala gelin çiçeğinizi seçmediyseniz işte size 15 farklı gelin çiçeği önerisi...Her genç kızın hayalindeki gelinlik gibi gelin çiçeği de hayallarini süsler...İşte geç kalmış sayılmazsınız....Gelin çiçeği modellerimize bir göz atın... 15 farklı gelin çiçeği önerisi Düğün hazırlıklarıyla uğraşan gelin...

Sayfayı Paylaş