Genç kızlığa ilk adım atan kızıma neler anlatabilirim?

• Konbuyu başlatan Petunya85
  • Başlangıç tarihi
P

Petunya85

Forum Okuru
Genç kızlığa ilk adım atan kızıma neler anlatabilirim?

Genç kızlığa ilk adım melek kadınlar kulübü genç kızla ilk adım forumda.​

Melekler benim kızım 12 yaşında ve 2 gün önce adet oldu bu durumu biraz anlatmaya çalıştım ama sizden de yardım istiyorum tecrübeli anneler varsa kızlarınız ile bu durumu nasıl konuştunuz? Benim bu durumu nasıl anlatmam gerekiyor biraz da korktu sanki biraz anlattık konuştuk ama böyle bir şeye abiden yakalandığı için ben de daha önce pek bahsetmediğim için biraz korktu nasıl yatıştırabilirim? Genç kızlığa İlk adım olarak neler anlatabilirim kendisine?

Merhabalar
Aslında bunu bir süre önce anlatmanız gerekirdi çocuğunuzu buna hazırlamak çok önemli olurdu ama olan olmuş bu saatten sonra karşınıza kızınızı alarak bu durumdan korkmaması gerektiğini bunun normal hayatın akışı içerisinde doğal bir durum olduğunu söylemeniz gerekiyor tatlı bir dille. İlk regl olma yaşı genelde 11-14 yaşları arasıdır ama bu 16 yaşına kadar da sarkabilir.

Kızlar ve erkekler için ergenliğe adım atmanın bazı göstergeleri vardır kızlar için öncelikle regl olmadan önce bazı bölgelerde kıllanmalar göğüste büyüme belirtileri belirir. Sonrasında regl olurlar anneler kız çocuklarına daha yakın oldukları için bu durumu annelerin anlatması daha uygun olur. Kızınıza özellikle her kadının bu durumu yaşadığını doğal bir süreç olduğunu rahat bir dille anlatmalısınız.

"Genç kızlığa ilk adım annelere tavsiyeler"​

• İlk olarak kızımızı tebrik edin bu çok doğal ve sağlıklı bir durum olduğunu büyüdüğünü artık bir yetişkin olabileceğini başlı başına bir birey olduğunu söyleyin
  • Artık çocuk olmadığını genç kızlığa girişin ilk adımı olduğunu söyleyebilirsiniz
  • Regl olmanın aslında pis olmak ya da korkutucu olmanın yanında tam tersine sağlıklı bir süreç olduğunu anlatın
  • Regl olmak utanılacak bir durum değil aksine bunun sevindirici mutlu bir tarafa olduğunu söylebilirsiniz
  • Bu aşamada anneler özellikle hijyen konusunda ve pedlerin nasıl kullanılması gerektiğini bu konularla Bilgi vermenizi tavsiye ederim
  • Aslında adet olmak adet görmek regl olmak mens döneminde girmek bu ifadeler kullanılmalı hasta oldum ifadesi kullanılmamalı bunu da kızınıza belirtebilirsiniz çünkü hasta olmak değildir regl olmak tam tersine sağlığın göstergesidir
  • Çocuğunuza bu dönemin utanılacak bir durum olmadığını Gizem Messi'nin gereksiz olduğunu rahat olması gerektiğini vücuduyla barışık olması gerektiğini ve ileride çocuk sahibi olabilmesi için bu durumun yaşanması gerektiğini belirtin
Dilerseniz aşağıdaki linki de inceleyebilirsiniz burada başlığımız "kızlar adet görmeye kaç yaşında başlar" mutlaka anneler incelemenizi tavsiye ediyorum.

Eskiden kimse bi şey demezdi benim sürekli karnım ağrırdı annemde hasta olmadı dr götürelim derdi anlamazdım bi sabah adet oldum tabiki şaşırdım neden böyle oldu diye kimseye diyemedim afedersiniz ama güya oramı iyice temizleyince daha gelmez sandım nerde anneme yakalandım sonrası malum üstü kapalı anlattı bitti

Geri