Genç odası yerleşimi ile ilgili tavsiyeler

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Genç odası yerleşimi ile ilgili tavsiyeler
Genç odası dekorasyonları çok önemlidir. Oda dekorasyonları yaparken malzeme ya da dekor objesi seçimine ne kadar özen gösteriyorsak dekorasyonda dekor ürün yerleşimine de o kadar ehemmiyet göstermeliyiz. Bir odayı oda yapan ürünler olsa da görünümde nasıl yerleşim sağlıyorsak oda kullanışlılığını o derece gösterebilecektir. Bu nedenle genç odalarını dekore ederken nasıl dekore etmeniz gerektiği ile ilgili size biraz yardımcı olmak istedim. Bu nedenle de kolları sıvadım. Benim önereceğim fikirlerden faydalanmaya ve seçimlerinizde dekoratiflik ile beraber dekorasyonda fonksiyonelliği elde tutacak şekilde dekorasyon gerçekleştirmeye var mısınız?

genç-odası-modelleri.jpg

Çalışma masası nerede olmalıdır? Yatak en ideal hangi köşede durmalı? Şifonyer ve dolap yeri hakkında fikriniz var mı? Bu soruları size yöneltirken biraz da genç birey için sağlıklı bir oda görünümü gerçekleştirme ile ilgili neler biliyorsunuzu yoklamak istiyorum. Bu sorulara cevap verirken ilk önce çalışma ortamında uykuya ve gevşemeye sebep olacak tüm unsurları çalışma masasından uzak tutmalıyız gerçeğini göz ardı etmemeliyiz. Bir birey ders çalışırken yatağın yanında ders çalışırsa sizce ne olur? Bence eğer geç saatlere kadar çalışıyorsa bunu terk etmeye ve erkenden tavuk gibi uyumaya başlar:D

kaptan-genç-odası-modelleri.jpg

Resim galerimde yer alan pek çok resimde de dikkat edeceğiniz üzere yatağın gençten uzak olduğu resimlerle size nasıl görünümler yakalayabileceğiniz ile ilgili bilgi vermeye çalışıyorum. Yatak uzakken çalışma daha sağlıklı gerçekleşebileceği gibi kişi uyuma isteğini ertelemede başarılı olabilecektir. Sizlerin aradığınız kaliteli görünüm ve dekoratif tercihler olabilecek seçenekleri size sunarken hem genç kızları hem de genç delikanlı erkekleri göz önüne aldığımı aklınızdan çıkarmamalısınız.

melody-genc-odasi-inter-mobilya.jpg

Dekoratif bütünlüğe önem verenler için üstteki model tam bir genç kız odası dekoru. Hele bir de müziğe ilgisi varsa müzik ruhun gıdasıdır anlayışı ile bambaşka bir görünüm yakalanabileceği gerçeği asla yadsınamayacak şekilde dizayn edilmiş gibi duruyor.

nova_genc_odasi.jpg

Genç odası takımı alırken de fonksiyonel olduğu kadar uzun ömürlü olabilecek seçeneklerden faydalanarak tercihte bulunmanız durumunda son derece kaliteli görünümler yakalama şansını yakalamış olacaksınız. Üstteki gibi açık tonları tercih ederek son derece ferah bir görünüm ile der çalışmayı da odadaki düzeni de kolay bir şekilde elde edebilirsiniz.

Geri