Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Genç ve güzel kalmanın 12 yolu

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Güzel kalmak için, elbette ki genç görünmek isteriz her daim... Peki bunun için ne yapmak gerekir, bildiğimiz bakımları mı yada diğer bildiklerimizi mi? Peki bunları da biliyor musunuz Melek'ler? O halde buyrun, ya öğrenin yada bilgi tazeleyin:)
  Yaşam tarzınızda bir takım değişiklikler yaparak vücut yaşınızdan çok daha genç görünmeniz mümkün!


  [​IMG]

  Gerçek yaşınızı daha aşağılara çekebilmeniz ve gençliğinizi korumanız için uzmanların 12 ana başlıkta topladıkları stratejik önlemlere göz atmanızı öneririz.

  1. Vitaminlerinizi Alın
  Düzenli olarak C vitamini 1200 mg/gün, E vitamini 400 IU/gün, kalsiyum 1000-1200 mg/gün, D vitamini 400-600 IU/gün, folat 400 mikrogram/gün, ve B6 vitamini 6 mg/gün almak gerçek yaşınızı 6 yaş geriye taşıyabilir.
  2. Sigarayı Bırakın ve Pasif İçici Olmaktan Sakının
  Sigara gerçek yaşınızı 8 yaş ileriye taşıyabilir.

  3. Kan Basıncınızı Öğrenin ve İzleyin
  Düşük kan basıncına sahip bir kişi ~115/75 mm Hg yüksek kan basıncına sahip bir kişiden 160/90 mm Hg dan daha yüksek 25 yaşa kadar daha genç kalabilir.

  4. Yaşamınızdaki Stres Kaynaklarını Azaltın
  Çok stresli olduğunuz zamanlarda gerçek yaşınız takvim yaşınızdan 32 yıla kadar daha ilerde olabilir. Sağlam sosyal ilişkiler kurarak ve stres azaltma stratejilerinden yararlanarak stresin sizi taşıdığı fazladan 32 yılın 30 unu geriye doğru katetmek mümkün.

  5. Diş İpi Kullanın
  Diş ipi kullanmak ve dişlerinizi düzenli olarak fırçalamak gerçek yaşınızı 6.4 yıl geriye taşıyabilir.

  6. Aktif Olun
  Az miktarda egzersiz bile günde 2 kez 20 dakikalık yürüyüş gerçek yaşınızı neredeyse 5 yıl geriye taşıyabilir.

  7. Emniyet Kemeri Kullanın
  Emniyet kemeri kullanma alışkanlığını edinmek ve her zaman hız sınırının 10 km / saat altında araç kullanmak gerçek yaşınızı 3.4 yıla kadar geriye taşıyabilir.

  8. Lifli Gıdalar Tüketin
  Günlük beslenme sırasında 25 gram lif tüketen birinin gerçek yaşı günde 12 gram lif tüketen birine göre 2.5 yıl daha geridedir. Erkeklerin günde 25 gramdan da daha fazla lif tüketmeleri gerekir.

  9. Sağlığınızı Yakından İzleyin
  Sağlığı ile ilgili gelişmeleri titizlikle izleyen, tedavi ve bakım konusunda standartlarını her zaman yüksek tutan kişiler bunu yapmayanlara göre 12 yaşa kadar daha genç kalabilirler.

  10. Kendinize Bir Sağlıklı Gençleşme Planı Oluşturun
  Tüm yaşamınızı göz önüne aldığınızda gerçek yaşınızı 26 yıla kadar geriye taşıma olanağına sahipsiniz. Bu yaşamınızın bundan sonraki her gününü daha genç yaşamanız ve kalan yaşamınızı olabilecek en uzun sürede ve en yüksek enerji ile sürdürmeniz anlamına geliyor.

  11. Bol Bol Gülün
  Kahkaha stresi azaltır, bağışıklık sistemini destekler ve gerçek yaşınızı 8 yıla kadar geriye taşıyabilir.

  12. Yaşam Boyu Bir Öğrenci Olarak Kalmayı Hedefleyin
  Yaşam sürecinde entelektüel faaliyetlerden uzak kalmayan kişiler gerçek yaşlarını 2.5 yıla kadar geriye taşıyabilirler.
   
Genç ve güzel kalmanın 12 yolu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ::genç kalmanın yolları::

  ::genç kalmanın yolları::

  GENÇ KALMANIN SIRLARI genç kalmanın sırlarını öğrenmek için başvurduğumuz Prof. Dr. Osman Müftüoğlu'nun üzerinde en çok durduğu ve ısrarla vurguladığı kavramlar, sağlığa eşlik eden mutluluk, huzur ve dinginlik oldu... Belki temel bu ama daha pek çok şey var... Bu yazıda daha uzun ve sağlıklı yaşamın püf noktaları ve çeşitli reçeteleri verilirken, genç kalmayı kolaylaştıran küçük formüller de...
 2. daima güzel kalmanın yolları !

  daima güzel kalmanın yolları !

  uyanık kalmanın yolları güzel kalmanın yolları İşte güzel kalmanın yolları ! Kadınlar dikkat her yaşta güzel kalabilmek sizin ellerinizde... Güzel olmak için yalnızca kremler ya da bitki özleriyle bakım yapmak artık tarih oluyor. Uzmanlar, güzelleşmenin sadece seks yaparak da mümkün olduğunu kanıtlandı. Amerikalı 3 bin 500 kadın üzerinde araştırma yapan bilim adamları, cinsel yaşamından...
 3. Genç ve Güzel Kalmanın Kuralları

  Genç ve Güzel Kalmanın Kuralları

  Herkes genc ve güzel kalmak ister...Yaşımızın ilerlemisini engelleyemeyiz ama fiziksel olarak her daim genç ve güzel görünebiliriz...Nasılmı işte cevabı :tik: 1. Sigara içiyorsanız hemen bırakın ve pasif içici olmayın. 2. Stresinizi azaltmaya çalışın. Sağlam sosyal ilişkiler kurarak daha genç kalabilirsiniz. 3. Kan basıncınızı izlemeyi sakın unutmayın. Düşük kan basıncına sahip bir...
 4. 30'dan sonra genç ve güzel kalmanın alternatifleri

  30'dan sonra genç ve güzel kalmanın alternatifleri

  30 yaş sonrası bayanları, gençliği ve güzelliği kaybedipte, yaşlanma korkusu sarar. Kaldı ki, bu korku için alınacak bir çok önlem ve yöntem vardır Melek'lerim. Meleklermekani.com olarak 30'dan sonrasında dikkat edilecek hususları, uzman tavsiyeleri ile sunuyoruz bu yazımızda siz Melek'lerimize:) Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, 30 yaşından sonra yapılacak bazı estetik...
 5. genç ve saglıklı kalmanın yolları artık elinizde

  genç ve saglıklı kalmanın yolları artık elinizde

  SAĞLIKLI OLMAK ELİNİZDE Hastalıklar, teknolojik gelişmelerdeki ilerlemelere rağmen her geçen gün artıyor. Bunun temel nedeni, yeni tedavi yöntemlerinin bulunmasına rağmen hastalıkların oluşması için gerekli birçok çevresel faktörün yaşamımıza girmesi. İnsanlar artık işlerini daha az enerji harcayarak yapıyor ve gıdaya ulaşım hızı ve kolaylığı da ciddi oranda arttı. Çalışma temposu ve...

Sayfayı Paylaş