gençler neden satanist oluyolar?

esena

Aktif Üye
Üye
gençler neden satanist oluyolar?
Satanist olduklarını söyleyen gençlerin bu soruya verdikleri cevaplar arasında özellikle şunlar dikkat çekmektedir.

"Ailemde gerekli ilgi ve sevgiyi bulamadığım için gidip onların arasına katıldım;
Beni küçük yaşta öksüz ya da yetim bırakan Tanrı'ya kızdığım için Satanist oldum;
Satanist olmak için Satanist oldum;

Huzur aradığım için gidip Satanistlerin arasına katıldım;
Bu dünyada daha fazla yaşamanın anlamsız olduğunu ve bu dünyaya ait olmadığımı anladığım için ruhumu Şeytan'a sattım;

Daha fazla özgürlük istiyorum vb."
Görüldüğü gibi bazı gençler küçük yaşlarda anne babalarını kaybetmiş olmaktan dolayı Allah’a kızmakta, bazıları niçin Satanist olduklarını dahi bilmemekte, bazıları ailede aradığı huzuru bulamadıklarından öyle bir grubun arasında huzur aramakta, bazıları bu dünya hayatının anlamsız olduğunu düşünmekte, bazıları da daha fazla özgürlük istemektedir. Dolayısıyla bu gençlerin bir şeylere ve bir yerlere bazı isyan ve tepkilerinin olduğu dikkat çekmektedir.

Yukarıda verilen cevaplara dikkat edilecek olursa, bütün bunların gerisinde her şeyden önce bir bilgi ve eğitim eksikliğinin olduğu göze çarpmaktadır.
Dikkat edilmesi gereken bir husus da, özellikle gençlerimiz günden güne bir maneviyat boşluğu içerisine itilmekte ve bu yönde hiçbir ciddi önlem de alınmamaktadır. Açıkçası gençlerimiz bir arayış içerisine girmiş görünüyorlar. Huzur arıyorlar. Bu huzuru ailede, okulda, çevrede, toplumda ve kısacası her yerde arıyorlar, manevi yönden de tatmin edilmek istiyorlar.

Geri