1. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.406
  Beğenilen Mesajlar:
  57
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA

  gençlik vadeden kremler

  Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

  Piyasada o kadar çok anti-aging krem var ki, bazen hangisini kullanacağınızı şaşırıyor olabilirsiniz. Krem seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar var.


  30 yaşından itibaren, cilt bakımı önem kazanmaya başlar. Çünkü bu yaş itibariyle hücre gelişimi yavaşlar. Cilt gençken kendini 28 günde bir kendini yenilerken, 30’lu yaşlarda bu durum 40 güne çıkar. Bu durumdan en az zararla kurtulabilmek için biraz kendinize dikkat etmeniz gerekir. Bu yaşlarda deri yüzde 30 daha az yağ üretir. Bu aslında şöyle bir avantaj sağlar, ciltteki pürüzler kaybolur. Ancak buna oranla dezavantajları cildin elastikiyetini kaybetmesi ve yumuşak görünmesidir. Ağız, gözler ve alında, kırışıklar bu sürede oluşmaya başlar. Cildin yaşlanmayla tanıştığı bu sürede, kırışıkları onararak, doğal tamire imkan veren bakımlar uygulamak gerekir. Piyasada bunun 30+ yaş yazan ürünler bulabilirsiniz.
  40 yaşına gelindiğinde cilt çizgileri değişim gösterir. Hücrelerde bulunan ve cildi yenilemeye yarayan hücreler azalır. Bu yüzden de cilt kurur,nemini kaybeder ve çizgiler derin kırışıklıklara dönüşür. Bu zamandan sonra cilt, zengin içerikli, besleyici ve enerji sağlayan bir kremle beslenmelidir. Retinol, elastik bağ dokusunu koruyarak, kremin cildin derinlemesine inmesine yardımcı olan bir malzemedir. Cildin içine emilen retinol, bağ dokusunun sıkıştırılmasına, cildin daha dolgun ve taze görünmesine sebep olacaktır.
  UV ışınları cildin erken yaşlanmasındaki en önemli sebeplerden biridir. Foto yaşlanma diye de anılan bu cilt bozulması, UVA ve UVB koruyucusu olan bir kremle korunmalıdır. En az 10 faktörlü bir ürün seçilmesi gerekir.
  Krem kutularının çoğunda hangi cilt tipine uygun olduğu belirtilmemiştir. Cilt mevsim değişikliklerinden çok etkilenir.
  Kremlerin üzerinde bulunan gece ve gündüz ibarelerini doğru okumak gerekir. Gündüz kremleri ağırlıklı olarak korumaya, gece kremleri is onarıma yöneliktir. Anti-aging kremleri genel olarak çift etkiye sahiptir.


   
gençlik vadeden kremler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gençlik Çağı

  Gençlik Çağı

  Ergenlik biyolojik, psikolojik, sosyal ve zihinsel açıdan bir gelişme olgunlaşmanın görüldüğü kızlarda 11, erkeklerde 13 yaşları civarında başlayan ve her ikisinde de 20 yaş civarı biten çocukluktan erişkinliğe geçiş dönemidir. Bu dönemi Ön Ergenlik ve Genç Yetişkinlik olarak ikiye ayırmak gerekir. Ön Ergenlik Dönemi: Bu yıllarda büyüme hızı artar, özellikle kol ve bacak kemiklerinde...
 2. Vade Vermek

  Vade Vermek

  Bakınız; Mühlet Vermek.
 3. Vade

  Vade

  Altından kalkamayacağınız işlerin sorumluluğunu aldığınızı bu işlerin sonunda çok zor durumda kalacağınızı bildirir. Altından kalkamayacağınız işlerin sorumluluğunu aldığınızı bu işlerin sonunda çok zor durumda kalacağınızı bildirir.Rüyadaki vade gelecekle ilişkilidir.
 4. Gençlik ipuçları....

  Gençlik ipuçları....

  Yaşlılığı önlemek için bazı önemli bilgiler...... Buyrunuz.......:) Çok çalışıyor ve yoruluyorsanız ya da hiçbir iş yapmasanız da çabuk yorulduğunuzu hissediyorsanız, yediğiniz yiyecekler aynı olmasına rağmen kilo alıyor veya sağlığınızın bozulduğunu düşünüyorsanız, uzmanların önerilerine kulak vermelisiniz. Yaşlanmayı geciktirmek aslında hiç de zor değil Genç kalmak deyince aklınıza...

Sayfayı Paylaş