Genel sağlık sigortası için nereye başvurulacak

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Genel sağlık sigortası için nereye başvurulacak
29.09.2010 tarihinde Genel Sağlık Sigortası (GSS) için başvuruda bulunmaya karar verdim. İlk önce kayıtlı olduğunuz ilçenin kaymakamlığına müracaat ediyorsunuz. Ben 24 yaşında üniversite mezunuyum ve ev reisi babam olduğundan "Kendi nüfus cüzdanım ile babamın nüfus cüzdanını" istediler. Ardından bir form doldurdular ve aşağıdaki belgeleri istediler;

- Kimlik Fotokopisi
- İkametgah Belgesi (muhtardan yada nüfustan)
- Vergi dairesine gidilecek ve bize verilen formda ilgili bir yer doldurtulacak imzalatılacak,
- Mahalle muhtarına gidilecek ve bize verilen formda ilgili bir yer doldurulacak imzalatılacak
- Bu toplanan belgeler "Yarım Kapaklı Dosyaya" konularak tekrar kaymakamlığa götürülecek.

Bu anlattığım "Yeşil Kart" başvurusu içindi. Sonuç olarak "RET" cevabımı gelecek (en azından benimki öle gelecek) ve "SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ" ne müracaat edilecek.RET cevabı gelene kadar dosya Kaymakamlıkta kalacak ve durumumuz kontrol edecek. Yani işlem bitti haber bekleyeceğiz yada gidip arada soracağız.(sormadan önce eve polis memuru gönderecekler. Bize uğradı. Elindeki formu doldurdu sorular sorarak.15 gün sonra da dosyamızı kaymakamlıktan almamızı istedi.)

Not: Formda kalan eksik yerleri onlar diğer bütün belgeler ile dolaştıracak. Yani biz sadece "Kaymakamlık, Muhtarlık ve Sosyal güvenlik il müdürlüğünü dolaşacağız. Diğer formda kalan yerleri imzalatmaya gerek YOK.

Kaynak:muratörümcek

Şaka gibi,işimi gücümü bırakıp bunlarlamı uğraşacağım.ztn yılda bir kez gidiyorum ya gitmiyorum sağlık kuruluşuna....alacakları paraları helal etmiyorum kesinlikle...

Geri