Genelde Ne Tür Rüyalar Görürsünüz?

CaRiZmA

Vip Melek
Üye
Genelde Ne Tür Rüyalar Görürsünüz?
Arkadaslar ben hep farkli diyorum, güzel rüya görürsem gerceklesecek diyorum, kötü oluncada bilincalti canim gercek ile alakasi yok diyorum :D
Sizce?

Cevap: Sizce rüya nedir?

Günün yansıması ve bilinçaltı dediğimiz şıklar ikisi birlikte Psikofizyolojik rüyalara girerler arkadaşlar. Bunlar herhangi bir büyük mesaj taşımayan alelade rüyalardır. Psikolojik olanlar, her türlü taşıdığımız duygudan gelirler. Öfke, aşk, sinir, kıskançlık, nefret gibi yoğun duygular bu rüyaları görmemize neden olurlar. Fizyolojik olanlar çektiğimiz bedensel rahatsızlıklar, vücuda verilen uyarılar gibi fiziksel uyarılar nedeniyle beynin bu uyarıları farklı koşullarda yorumlamasıdır, siz uyurken yanınızda çıkan küçük bir sesi rüyanızda beyniniz farklı bir ortamda koşullar.

Olacakların habercisi şıkkında verilen rüya, bilimsel terminolojide Parapsikolojik, Metapsişik, Paranormal olarak nitelendirilir.

Mesela Clairvoyance diye bir çeşidi vardır parapsikolojik rüyaların. Bu da insanın uyurken kendisinden uzakta olan başka bir insanı algılayabildiği, onun varlığını hissedebildiği rüyalardır. Başka bir parapsikolojik rüyada insan astral seyahat ettiğini görebilir bu da astral seyahat rüyalarıdır.

Haberci rüyalar tam olarak kaynağı bilimsel açıdan açıklanamasa da belirli bir üst kaynaktan gelen ve insan ruhunda gerçekten tuhaf izler bırakan rüyalardır. Haberci rüyaların içine uyarıcı rüyalar da girer, sizi bazı konularda uyaran, dikkat etmenizi söyleyen.

Olacakları haber veren diye yukarıda şıkkı verilen rüya prekognitif rüyalardır. Haberci rüyalar kategorisine girerler. Bazı şeyleri önceden insana bildirirler.

Kısa bir bilgi vereyim dedim, bir de şunu demek istedim, bütün bunların hepsi ama hepsi rüyanın tanımıdır, rüya çok çeşitli bir kavramdır, sadece psikolojik ya da sadece metapsişik olamaz.

Rüya yukarıda verilen şıkların hepsidir.

Sevgilerimle :)

Cevap: Genelde Ne Tür Rüyalar Görürsünüz?

genelde kabus görürüm eşimin başkasıyla evlendğini görürüm:hhh:bu arada Bilge adminime çok teşekkür ederiz verdiği bilgiler için:)

Geri