Geniş Aile(Kanal D)

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Geniş Aile(Kanal D)
bihter dinçel ayak geniş aile cekim yeri geniş aile çekim yerleri genis cekim yeri
genis-aile-1436.jpg

KANALD dizilerine bir yenisi daha ekleniyor. Çekimlerine başlanılan dizi Geniş Aile yaz aylarında izleyicisiyle buluşacak bir aile dizisi olacak. Tanıtım fragmanında oldukça neşeli ve komik bir dizi olduğu hemen anlaşılıyor. Dizinin senaryosunu mizah ustası Cüneyt İnay yazıyor. Dizide düdük necmi olarak bilinen usta oyuncu Halit Akçatepe’de yer alıyor. Yaz aylarının gelmesi; yeni projelerin hayata geçirilmesi, izleyiciyle buluşturularak alınan tepkilere göre ileriye dönük devam ettirilmesi için büyük önem taşımaktadır.

Ömer Uğur’un yönettiği, Halit Akçatepe, Rasim Öztekin, Ufuk Özkan, Zuhal Topal, Fırat Tanış ve Bihter Dinçel’in rol aldığı dizi için Akçatepe’nin yaptığı yorum gerçekten iddialı: “Geniş Aile’de kahkaha garanti!”KAHKAHA GARANTİ
Kanal D’nin yeni komedi dizisi “Geniş Aile”, bu akşam ekrana gelmeye başlıyor. Yönetmen koltuğunda Ömer Uğur’un oturduğu, usta oyuncular Halit Akçatepe ve Rasim Öztekin’in yanı sıra Ufuk Özkan, Zuhal Topal, Fırat Tanış ve Bihter Dinçel gibi başarılı oyuncuların rol aldığı dizi, yaz sezonunun en flaş yapımları arasında yer almaya aday. Halit Akçatepe’nin ‘kahkaha garantili’ diye tarif ettiği yapımın detaylarını oyuncuları anlattı.
Türk ailesini yansıtan yeni bir diziye başladınız. Öncelikle hayırlı olsun. Rollerinizi anlatır mısınız?
Zuhal Topal:
Ben Şukufe’yi canlandırıyorum. Şukufe, eskiden Cevahir’in yavuklusuymuş ama Cevahir onu bırakıp Almanya’ya gitmiş. Şimdi Şukufe, Bilal ile flört ediyor. Cevahir geri döndüğünde de ortalık karışıyor.
Fırat Bey, siz de iki sevgili arasına giren kara kedisiniz sanırım...
Fırat Tanış:
Şukufe’nin şimdiki sevgilisi Bilal’i oynuyorum. Bilal, Cevahir’in de çocukluk arkadaşı ama aralarında hep çekişme var. Cevahir’in Almanya’dan dönmesiyle, Bilal’in Şukufe’yle ilişkisi tehlikeye giriyor.
Ufuk Bey, esas adam sizsiniz değil mi?
Ufuk Özkan:
Evet, ben Cevahir’im. Cevahir, tam bir faydasız. Yaptığı şeylerin sonunda müebbet yemiyor ama evden kovuluyor. O da Almanya’ya gidiyor. Orada oturabilmek için bir evlilik yapıyor. Altı ay sonra döndüğünde de duyuyor ki, Şukufe’nin peşinde biri dolanıyor...
Peki Şukufe sizin Almanya’da evlendiğinizi biliyor mu?
Ufuk Özkan:
Evet biliyor. Ve hatta çocuğumun olduğunu zannediyor. Halbuki herif altı aydır orada... Cevahir geri döndüğünde herkes büyük şok yaşıyor. Ama o kendini kanıtlamaya çalışıyor.
Sizi genellikle asi ve çapkın rollerde izliyoruz...
Ufuk Özkan:
Evet, aslında ben de bunu düşündüm. Faydasız ama sempatik, sınıfın zeki öğrencisi ama çok haylaz...
“Geniş Aile” izleyiciye nasıl bir mesaj verecek?
Ufuk Özkan:
Aile olmak çok güzel.
Zuhal Topal: Sonuçta ne varsa ailede var.
Fırat Tanış: Türkiye sancılı bir dönemden geçerken, insanların gülümsemesini istiyoruz. En büyük mesaj bu.
Sonuçta ortada bir kız var, iki erkek arasında nasıl bir çekişme olacak? Kavga sahneleri izleyecek miyiz?
Ufuk Özkan:
Bunlar birbirlerine horozlanıyorlar ama hiçbir zaman müebbet yemezler. En fazla göz morartılır.
Fırat Tanış: Ortada tahrik var ama kanlı bıçaklı değiller.
Bu bir komedi dizisi ama öykü abartıdan uzak, çok daha doğal gibi görünüyor. Yanılıyor muyum?
Zuhal Topal:
Evet, öyle. Karikatürize, abartılı bir şey yok. Tamamen hayatın içinden, herkesin yaşadığı şeyler. Ama tabii ki komedi tarzında. Çekim yaptığımız yer de çok sıcak, tam bir mahalle ortamı...
Dizide Rasim Öztekin ve Halit Akçatepe’nin dışında genç bir oyuncu kadrosu var...
Zuhal Topal:
Bu benim Rasim Abi ile birlikte yer aldığım dördüncü proje. Rasim Abi, o yaş grubundan çalışılacak en keyifli insandır. Müdahale etmez, tam aksine çok eğlencelidir.
Ufuk Özkan: Bir müdahale yok ama oynarken bir şeyleri atlarsınız o zaman söyleyebilirler. Biz de birbirimize bir şeyler öğretiyoruz. Mesela Fırat, okulda benim bir üst sınıfımdaydı. Onun çok faydasını gördüm. Aramızda mutlaka rol üzerine konuşuruz.
Zuhal Topal: Ben de konservatuvarda okurken, Fırat Abi gelirdi bize...
HALİT AKÇATEPE
Herkes kendinden bir şey bulacak

“Geniş Aile”yi bir de sizden dinleyelim...
- 7’den 70’e herkesin izleyebileceği bir komedi dizisi “Geniş Aile”. İzleyen herkes hem kendinden hem de etraftan tanıdığı ailelerden bir şey bulacak bu dizide. Mesela her kalabalık ailede bir Cevahir muhakkak vardır.
Çekimler nasıl gidiyor?
- Çok keyifli. Çekimlerin yapıldığı Boyacıköy Mahallesi sakinleri de bizi çok sevdi. Sıcaktan bunaldıkça sete sağ olsunlar limonata ve soğuk erik suyu getiriyorlar. Herkes dört gözle ilk yayını bekliyor.
İzleyici ne bulacak “Geniş Aile”de?
- Duygusallık, samimiyet ve bol bol komedi... Hayatın kendisi gibi.
RASİM ÖZTEKİN
Okan Bayülgen’le aynı filmde oynayacağız

“Geniş Aile”de nasıl bir karakteri canlandıracaksınız?
- Ben geniş ailenin babası Kuddusi rolündeyim. Kuddusi, klasik bir Türk babası. Zaman zaman tutucu, zaman zaman da modern... Esnaflık yapıyor ve arkadaşları tarafından da çok seviliyor.
Çekimler başlamadan önce tatil yapabildiniz mi?
- Yoğun bir yaza giriyorum, bu yüzden tatil yapacak vaktim de olmayacak. Okan Bayülgen ile bir filmde oynayacağım. O başrol oynayacak, ben de konuk oyuncu olarak yer alacağım. “
BİHTER DİNÇEL
Evin tek kızı ve hijyen manyağı

Siz Nazan’ı oynuyorsunuz. Rolünüzden biraz bahseder misiniz?
- Nazan 25 yaşında ve evin tek kızı. Çok titiz hatta hijyen manyağı. Bütün günü evi temizleyerek geçirebilir. Hayatını neşelendiren yegane unsur, abisi Cevahir. Onu ispiyonlamak, gaza getirmek, kısacası abisiyle uğraşmak onu hayata bağlayan en önemli aktivite. Mürsel adında bir sözlüsü var. Ama bir türlü evlenemiyorlar.
Dizinin kadrosuna nasıl katıldınız?
- Yine D Productions’ın yapımcılığını üstlendiği, Kanal D’de yayınlanan “Haneler”de oyunculuk yapıyordum. “Nazan rolü tam senlik” dediler, kadro da süperdi, bana sadece oynamak kaldı.

1. Bölüm Özet

Geniş Aile’nin başkahramanı evin sorumsuz ve serseri oğlu Cevhahir’dir. Almancı biri ailenin kızı ile evlenip Almanya’ya giden Cevahir, üç ay sonra boşanmış olarak eve dönünce durgun olmayan ortalık daha da karışır. Evin babası, kızı Nazan’ı evlendirip evin nüfusunu azaltmaya çalışırken Cevahir’in yeniden eve dönmesi bütün planları altüst eder. Ailesine çok çektiren, ne okuyan ne de çalışıp hayatını bir düzene sokan Cevahir’in hiçbir şey olmamış gibi davranması ailenin reisi babayı iyice çileden çıkarır ve onu eve kabul etmez. Sokakta kalmak istemeyen Cevahir kendince bir çözüm üretir fakat bu çözüm de kızkardeşi ile nişanlısının arasını bozar. Üstelik Cevahir gelir gelmez sadece ailesini değil, bütün mahalleyi de karıştırmayı başarır. Evlenip Almanya’ya gitmeden önceki sevgilisi Şükufe artık ezeli düşmanı Koyu Bilal ile birliktedir. Bunu öğrenen Cevahir ortalığı birbirine katar.
Geniş Aile’nin, Cevahir’i adam etmek ve kızları Nazan’ı evlendirip evdeki kalabalık nüfusu azaltmak için verdikleri mücadeleyi ve babanın tutmayan planlarını kahkahalarla izleyeceksiniz.

2. Bölüm Özet

Cevahir�in hem evine hem de mahalleye dönüşü muhteşem olmuştur. Cevahir, ortamı yumuşatıp eve geri kabul edilmek için türlü numaralar yapar. Ancak babasının onunla, adam gibi iş sahibi olup para kazanmadan konuşmaya niyeti yoktur. Cevahir, babasında hiç etkili olmayan kredisini annesi, dedesi ve babaannesi üzerinde dener. Onlardan okula devam edeceğini söyleyerek paralarını alır. Esas amacı emlakçılığa başlayan Koyu Bilal�e rakip olarak, korsan emlakçılık yapmaktır. Ancak daha ilk işinde babasının hesaplarını karıştıracak ve onu delirtecek bir yatırım yapar. Abisinin gelişi ile etrafı tehlikeli bulan Nazan, Mürsel ile evlilik işini hızlandırır. Fakat abisi Cevahir ondan da hızlı çıkar. Şuküfe�nin gönlünü alarak, kızkardeşinden önce ikinci kez evlenebilmek için bir plan yapar. Küçük kardeş Zekai ise aşık olduğu Pırıl�ın dikkatini çekmek için yalan üstüne yalan söyler ve başı derde girer. Mürsel ile Nazan arasına kuşku tohumları eken Cevahir, o kadar başarılı olur ki artık evde ne huzur ne de kavgasız gün vardır. Üstelik kazdığı bu kuyuya Cevahir de düşmüştür.

3. Bölüm Özeti

Kuddusi ansızın rahatsızlanır. Kuruyemiş dükkânını emanet edecek kimse de yoktur. Uyanık Cevahir duruma hemen müdahale eder ve geçici de olsa dükkâna bakmak üzere babasını ikna eder. Cevahir�den ümidi olmayan Kuddusi, ailenin diğer üyelerinin baskısı ile maalesef bu teklifi kabul eder. Cevahir, kankası Ulvi ile dükkânın başına geçer. Koyu Bilal her yerde Şuküfe�yi izlemektedir. Durumdan sıkılan, gizli gizli hâlâ Cevahir�e ilgi duyan Şuküfe, Koyu Bilal ile ilişkilerine ara verir. Sinirleri iyice bozulan Koyu Bilal, Şuküfe�yi Cevahir�e kaptırmamak için harekete geçer ve kuruyemiş dükkânını batırmak için komplo kurar. Kuddusi, Mürsel�in bir an önce Nazan�ı istemesi için ültimatom verir. Nazan bunu Mürsel�e iletir. Ancak nişanlısının ona kötü bir haberi vardır. Evdeki Cevahir gerginliğini yanlış yorumlayan Zekai kendinin evlatlık olduğundan şüphelenir. Bu durumu öyle abartır ki, okuldaki arkadaşları ve Pırıl bile çok etkilenir. Yakın arkadaşı Saltuk ailenin ağzını aramaya gelir. Fakat Zekai, evdekilere daha fazla yük olmamak için Çocuk Esirgeme Kurumu�na başvurmuştur.

4. Bölüm Özet

Cevahir'in kuruyemiş dükkânı işletme çabası hüsranla sonuçlanınca, işin başına işsiz kalan damat adayı Mürsel geçer. Fakat Kuddusi�nin damadından yana da şansı yoktur. Dükkana gelen herkes Mürsel�i dolandırmanın bir yolunu bulur. Nazan, kuruyemiş dükkanı batmasın ve babası bunu ögrenmesin diye evden iş girişimlerinde bulunur. Önce ev yapımı mantı yapıp satmaya, ardından da çocuk bakmaya başlar. Bu durum Kuddusi�nin şüphelenmesine neden olur. Zekai ise aşkından deliye döndügü Pırıl�ın ilgisini çekebilmek için tango dersleri almaya başlar. Ancak tango yapmak sanıldıgı kadar kolay degildir. Koyu Bilal�den intikam almak için fırsat kollayan Cevahir�in aklına şeytan bile aklına gelmeyecek bir fikir gelir. Kankası Ulvi�nin de teklifi kabul etmesi ile plan başarıya ulaşır. Koyu Bilal sinirinden çılgına döner. Cevahir�in hiç degişmedigini gören şuküfe de ilişkilerine ara verdigi Koyu Bilal�in teklifini kabul eder. Fakat olaylar hiç beklenmedik şekilde gelişecektir.

5. Bölüm Özet

Cevahir’i çıldırtan gelişme

Koyu Bilal ile Şuküfe’nin yakınlaşması Cevahir’i çılgına çeviriyor. Mürsel, kuruyemiş dükkânını zar ettirince Kuddusi işine son verir. Mürsel’in Nazan’ı istemesi yine zora girer. Koyu Bilal ile Cevahir kahvede yine kapışır. Devir duruma el koyar. Devir’in sert yapmasına kızan Cevahir, kahvehanenin karşısına seyyar çayhane açar, üstelik müşteride bulur. El işi triko yapan Şuküfe’ye sürpriz bir iş teklifi gelir. Bu iş teklifi, Koyu Bilal ile Şuküfe’nin yakınlaşmasına neden olur. Bu yeni durum da Cevahir’i iyice deli eder. Pırıl’a açılan Zekai, kızın kendisini reddetmesinden korktuğu için okulda sürekli ondan kaçar. Ancak bir kaçar, iki kaçar üçüncüsünde fena yakalanır. Evdeki baskılara dayamayan ve bir an önce sözlenmek isteyen Nazan, Mürsel’e özel ders işi ayarlar. Fakat bilmeden aracı olduğu öğrenci kızdır. Öğrenci genç kız olunca durum değişir. Nazan kızı fena kıskanır ve Mürsel’e özel dersin kendi evlerinde verilmesi şartını koşar. Çaresiz Mürsel, sevgilisinin önünde ders verse de yine de yaranamaz ve öğrenci ile Nazan birbirlerine girerler. Dersi bırakan öğrenci, Nazan’dan intikam almak için bir plan yapar. Mürsel yine işsiz kalırken Nazan’a birden bire inşaat mühendisi bir talip çıkar. Üstelik anne ve babası istemek için acele ile Kuddusi’lerin kapısına dayanırlar. Bunu öğrenen Mürsel ise ortalığı fena karıştırır.

6. Bölüm Özet

Polis, Cevahir’in peşinde

Kahvehaneye gelen polislerin kendisini aradığını anlayan Cevahir kaçıyor, polisler kovalıyor. Ve işin sonunda ortaya sürpriz bir durum çıkıyor.
Cevahir kahvehanede yine Koyu Bilal ile atışırken polisler gelir. Polisler, Cevahir için gelmiştir. Cevahir durumu anlayınca kaçar, polisler de onu kovalar. Ancak Cevahir evde köşeye sıkışır. Polisler, hiç ummadıkları hayırlı bir iş için Cevahir’i aramaktadırlar. Başta aile olmak üzere bütün mahalle Cevahir’e konan talih kuşu ile şaşkına döner. Zekai ise kendisine hiç yüz vermeyen Pırıl’ı yumuşatmaya çalışır. Ancak kankası Saltuk’un verdiği tavsiyelere uyunca Pırıl ile arası daha da açılır. Mürsel’in okula tayini çıkması ve Cevahir’in bir anda zengin olması Nazan’a yıldırım nişanı yapılmasına neden olur. Bütün aile telaş içindedir. Fakat Cevahir’in zenginlik kaynağı Şuküfe ile aralarının daha da bozulmasına neden olur. Bu da Koyu Bilal’in ekmeğine yağ sürer. Yıldırım nişanı, yıldırım hızı ile yapılırken, Cevahir masrafları üstlendiği için etrafa hava atar. Ancak paranın kaynağı Cevahir’in henüz alamadığı yüklü miktardaki parası değil, kayınbiraderi tarafından yine kandırılıp, bankadan kredi alan Mürsel’den gelmektedir. Ancak, nişana gelen ve para işlerini yürüten avukatın getirdiği şok haber ile ortalık daha da karışır.

7. Bölüm Özet

Cevahir ve Mürsel’in başı dertte

Mürsel’e yaptıklarından dolayı evden atılan Cevahir, durumu toparlamak için iş bulsa da hem kendinin hem de Mürsel’in başını yine yakar.
Mürsel’e yaptıkları ortaya çıkan Cevahir yine evden atılır. Üstelik bu kez Kuddusi’nin yumuşayacağı yoktur. Şuküfe’nin Nazan ile konuşmasını dinleyen Koyu Bilal taktik değiştirir ve Mürsel’i taklit etmeye başlar. Artık Cevahir ile kavga etmek yerine mahallede darda olan herkese yardım etmeye başlar. Bu taktik işe yarar. Şuküfe Cevahir’den soğudukça Bilal göze girmektedir. Sokakta kalan Cevahir Mürsel’i kafalamanın bir yolunu bulur ve evine yerleşir. Borcunu ödemek içinde Ulvi ile turist gezdirme işine girer. Fakat iş ilerledikçe sadece turistleri gezdirmekle kalmazlar. Kunter’den fırsat bulamayan Zekai ve Pırıl ile rahat görüşebilmek için okuldan kaçarlar. Ancak durumu anlayan abi Kunter peşlerine düşer. Nazan’ın bir anlık kıskançlığı yüzünden nişanlısı Mürsel ile araları açılır. Şuküfe’nin annesi rahatsızlanır ve Kuddusi ile Koyu Bilal yardım ederler. Bunu duyan Muazzez duruma sinir olur. Şuküfe’nin annesi Kuddusi’nin mahalleden eski sevgilisidir. Borçlarını kapatmaya çalışan Cevahir turist gezdirmekle kalmaz, onları Mürsel’in evin getirip bir de parti verir. Fakat bu partinin zamanı çok yanlıştır. Kunter’den kaçan Zekai ile Pırıl da partiye katılır. Mürsel’in evine baskına giden Nazan’ın peşinde ise annesi Muazzez de vardır.

8.Bölüm Özeti

Cevahir ve Koyu Bilal güç birliği yapıyor!

Cevahir bu kez de Mürsel’in evinde düzenledikleri turist partisinden dolayı eve alınmaz. Parası da bitmiştir ancak Kuddusi yumuşamaz. Mahallede dolanırken fırsat ayağına gelir. Gizemli ve zengin bir kadın, Koyu Bilal ve Cevahir’e iş teklifinde bulunur. Mahalledeki evleri kendi adına satın almalarını teklif eder. Üstelik kim daha çok ev alırsa, ona daha çok prim vereceğini söyleyince iki rakip dört koldan mahalleliyi evlerini satmaları konusunda ikna etmeye çalışırlar. Bu kadından bir tek Şükufe şüphelenir ve iki ezeli düşmanı uyarır. Ancak bu gizemli kadının kahveci Devir ile bir geçmişi olduğu ortaya çıkar. Zekai, Pırıl’ı bir türlü öpemediği için dertlidir. Kunter her yerde ikisini izlemektedir. Zekai ise bir yolunu bulup Pırıl’ı öpmeye çalışır. Nazan, nişanlısı Mürsel’in kredi borcunu ödemeye yardım için elden kozmetik ürünleri satmaya başlar. Fakat sattığı ürünler mahalle kadınlarına alerji yapar. Okulun yeni müdürü de Mürsel’e kafayı takmıştır. Her dakika siciline eksi yazma derdindedir. Gizemli kadın Belgin’in foyası ortaya çıkar ama iş işten geçmiştir. Mahalle sakinleri evlerini kaybetme tehlikesindedir. Cevahir ve Koyu Bilal neden oldukları bu büyük sorunu çözmek için ilk kez güç birliği yaparlar.

Geri