1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.311
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  Genital bölge estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler

  Konu, 'Cinsellik Mekanı' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  genital bölge estetiği nedir,genital bölge estetiği ne kadar sürer,vajina daraltma estetiği,vajina daraltma estetiğinde iz kalırmı,genital bölge estetiği hakkında soru ve cevaplar  Bu uygulama vajinanın dış üçte birini oluşturan orgazmik alan, iç ve dis dudaklar, vajina içinin genişliği ve perineal bölge denilen bu alandaki, pubis vajina üstündeki bölge ve bacak içlerindeki

  aşırı yağ birikmelerinin cerrahi olarak yeniden düzenlenmesini kapsamaktadır.

  Günümüzde vücut konturlarının düzeltilmesi için yapılan işlemler oldukça rağbet görmektedir. Bunun altında yatan en önemli nedenin başarılı sonuçların elde edilmesidir. Kontur düzeltilmesinde vücut bir bütün olarak değerlendirilmelidir ve bölgeler arasındaki orantılara dikkat edilmelidir. Aksi takdirde elde edilen sonuç yetersiz kalacaktır.

  Labialar (Dudaklar)
  Vajinanın fonksiyonu dışında dış kısımlarını oluşturan labia majör ve labia minör denilen büyük (dış yandaki) ve küçük (iç yandaki) dudaklar ile pubis bölgesinin düzeltilmesi estetik amaçlıdır. Pek çok kadın labialarının büyük ve sarkık olmasından şikayet etmektedir. Cinsel fonksiyonları etkilemez ancak psikolojik olarak hasta mutlu olacağı için cinsel başarı ve haz artacaktır. Bu dudakların normalden büyük olduğu bazı durumlarda klitorisi örteceği için orgazmın gecikmesine ve hazzın azalmasına fonksiyonel olarak da neden olabilir.

  Labialarin normalden küçük ve gevşek olduğunda yağ dokusu transferi ile bunlar normal, gergin ve daha genç görünüme kavuşmaktadır. Bu basit ve lokal anestezi ile yapılan günlük cerrahi girişimlerdir. Bazen bacak içlerinde ve pubis denilen vajinanın üst bölümündeki alanlarda aşırı yağlanma olmaktadır. Bu durumda lokal anestezi ile basit liposuction ile düzeltilmektedir.

  Labia Minör Sarkması
  Büyük ve sarkık iç dudaklar ( Labia Minör ) dış dudakları taşacak şekilde aşağı ve dışarı doğru asimetrik olarak taşarak estetik görüntüyü bozmakta hastaları rahatsız etmektedir. Pek çok kadın bunların dışarı sarkmasından rahatsızlık duymakta ve partnerlerine görünmek istememektedir. Ayrıca spor yaparken ve pantolon giyerken rahatsızlık vermektedir. Bu durum basit bir cerrahi işlem ile düzeltilmekte ve sarkık olan iç dudaklar yeniden normal görünümüne kavuşmaktadır.

  Labia Majör Gevşemesi Ve Sarkması
  Küçük dudaklarda olduğu gibi büyük ve sarkık büyük dış dudaklar lokal anestezi altında küçültülebilmektedir. Ayrıca yaşa bağlı olarak içlerinin boşalıp sarkması ve dolgunluk gerginliğinin azalması ise yine yağ dokusu transferi ile düzeltilmekte ve dış büyük dudakların tekrar dolgun ve gergin görünmeleri sağlanmaktadır.

  Vulvar Lipoplasti
  Vulva alanını oluşturanlardan pubis denilen vajina üstü bölgesi ve bacak içlerindeki aşırı yağ birikmesi sonucu oluşan kontur bozuklukları basit liposuction işlemleri ile lokal anestezi ile günlük cerrahi işlem olarak düzeltilebilmektedir.
  Abdominoplasti yani karin germe ameliyatları ile kombine olarak yapılan vajinal yenileme ameliyatları yardımı ile bu bölge gerilmekte ve stress urinary incontinence denilen gülerken, hapşırırken, öksürürken, spor veya günlük ev işleri gibi aktiviteleri yaparken istem dışı idrar kaçırmaları da büyük oranda düzelmektedir.
  Karin germe ameliyatı ile doğum veya yaşlanmaya bağlı olarak aşağı doğru gevşeyip sarkan vajinal alanlar gerilmekte ve yeniden eski olduğu yere gelmektedir.

  Klitoris tek orgazm organı değildir. Diğer orgazm alanı pubococcygeous ve transverse kasların oluşturduğu perineal bölgedir. Vajinal yenileme bu bölgenin üst kısmında bulunan Grafenberg noktası (G noktası) da normal yerine gelmektedir.

  Cerrahi tedaviler genellikle lokal anestezi altında günlük cerrahi uygulamalar olarak yapılmaktadır. Hastanede yatmayı gerektirmez. 1-7 gün içinde hastalar normal günlük aktivitelerine dönebilmekte cinsel ilişki ise yapılan ameliyatın tekniğine bağlı olarak 3- 8 hafta sonra serbest bırakılmalıdır.

  Genital Bölge Estetiği İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  Vajinal Yenileme Ameliyatı Ne Kadar Sürmektedir ?
  Yapılacak uygulamanın şekline göre 1-3 saat kadar sürmektedir.

  Ne Tip Bir Anestezi Uygulanır?
  Hastanın tercihine göre lokal veya genel anestezi uygulanır.

  Ne Kadar Süre Sonra Cinsel Hayatıma Dönebilirim?
  Yapılacak uygulamanın sekline göre 3-8 hafta kadar sonra.

  Normal Hayatıma ve İşime Ne Zaman Dönebilirim?
  Yapılan ameliyata ve ne iş yaptığınıza göre değişmekle birlikte 1-7 gün içinde.

  Ne Kadar Ağrı ve Rahatsızlık Hissedeceğim?
  Ameliyat olan hastalar ağrı kesicilerle hiç veya çok az ağrı duyduklarını söylemektedirler.

  Ameliyat Ücreti Ne Kadardır?
  Yapılacak olan uygulamanın sekline göre hastadan hastaya değişmektedir.

  Riskleri Nelerdir?
  Bu ameliyatlar çok güvenli ameliyatlardır ve çok az riskler içerir. Bilinen kanama ve enfeksiyon gibi cerrahi riskler %1''in altındadır.

  Vajinal Daraltma ve Estetik Ameliyatları Diğer Estetik Ameliyatlar ile Beraber Yapılabilirmi?
  Evet, diğer liposuction, meme büyütme gibi estetik ameliyatlarla birlikte uygulanabilir.

  İz Kalır mı?
  Gözle görünen çok fazla bir iz kalmaz.

  Vajina Estetiği Vajina Daraltma
  Vajinal daraltma yada yenileme yas veya doğumlara bağlı olarak vajinanın gevşemesi sonucu oluşan estetik görünüm düzeltmeye ve cinsel ilişki hazzını artırmaya yönelik cerrahi bir uygulamadır.

  Bu uygulama vajinanın dış üçte birini oluşturan orgazmik alan, iç ve dis dudaklar, vajina içinin genişliği ve perineal bölge denilen bu alandaki, pubis (vajina üstündeki bölge) ve bacak içlerindeki aşırı yağ birikmelerinin cerrahi olarak yeniden düzenlenmesini kapsamaktadir.

  Vajen Daraltma
  Gevseme yapisal olarak veya normal doğum sonrası oluşan travma sonucunda kadında alt genital bölgede bulunan kas ve yumuşak dokuların gevşeyip genişlemesi ve sarkmasıdır. Vajinal kaslar gevşer, normal gerginlik ve dirençleri azalır, vajinayı kontrol ve destek fonksiyonları bozulur. Sonuç olarak vajina gevşer, iç, dış genişliği artar ve cinsel haz azalır.

  Duvarlardaki gevşeme ayni zamanda cinsel partner olan erkegin duyacagi cinsel hazzı da azaltacaktır. Cerrahi olarak vajinal kanal daraltılmakta ve gevşemiş olan kas yapıları düzeltilmektedir.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Ağustos 2016
 2. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.311
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113
  Genital bölge ile ilgili problemler konjenital, gelişimsel ve gebelik sonrası olabilir.Genital bölge ile ilgili sorunlar doğuştan gelişimsel ve post gebelik sonrası olmak üzere üç bölümde incelenebilir. Doğumsal sorunlar, dışsal ve bağıntılı olarak iç organ anomalileri, gelişmemiş olma, gelişme veya anormal gelişim olarak ortaya çıkabilir.Gelişimsel problemler, genital anatominin gelişim süreci üzerinde, daha önce hormonal etkilerle çok normal olan gelişim süreci ile ilgilidir. Ayrıca sık görülen vakalar bu bölgede elastikiyet kaybı ve sarkma olmaktadır.
   
Genital bölge estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hibe'de Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Hibe'de Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Bir bedel veya bir karşılık almaksızın bir malın (emlak) mülkiyetinin bir başkasına devredilmesi işlemine bağış denir. Bağış yapan kişi tapu siciline koyduğu şerhle bağışladığı kimsenin kendisinden önce vefatı halinde bağışladığı mülkiyetin tekrar kendisine geçmesini isteme hakkına sahiptir. 18 yaşını bitirmemiş veya zihinsel özürlü kimseler bağış yapamaz. Kanuni temsilcilerin izni olsa...
 2. Teknede Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Teknede Dikkat Edilmesi Gerekenler

  tekne alırken nelere dikkat edilmeli TEKNE de DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER Tekneler de bulunan su depoları sınırlı olduğu için su ve elektrik kullanımına dikkat etmeliyiz,işimiz bitince kapatmalıyız. Teknelerin Kamaral bölümlerinde sigara içmemeliyiz. Tekne içerisinde kabuklu yemişlerin çöpünün dağılmamasına dikkat etmeliyiz. Mavi tur da yemek saatleri, rotalar,durulacak koylar hava...
 3. Sünette dikkat edilmesi gerekenler

  Sünette dikkat edilmesi gerekenler

  sünnetten sonra yapılması gerekenler sünnette dikkat edilmesi gerekenler sünnetten sonra dikkat edilmesi sünnette yapılması sünnet olduktan Sünnet basit bir operasyon gibi gözükse de gerek fiziksel gerekse de psikolojik açıdan, yanlış uygulamalar, etkileri yaşam boyu sürecek sorunlara yol açabiliyor. Sema Hastanesi Çocuk Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Ali Kürşat Budan bu yüzden sünnetin profesyonel...
 4. Emzirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Emzirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  emzirirken dikkat edilmesi gerekenler, emzirme, emzirme dönemi, emzirirken beslenme, anne bebek ilişkisi, merak ettiğiniz herşey burda meleklerim... Allah'ın kadına verdiği en kutsal görevdir annelik melekler :) Bizden bir parça ,bir can olan bebeklerimize en iyi şekilde bakmak, onları en iyi şekilde büyütebilmek için elimizden gelen herşeyi yaparız. Şimdi okuyacağınız makalede...
 5. Botoks Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Botoks Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  botoks sonrası, botoks yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler, botoks yaptıranlar Son yıllar da çizgi ve kırışıklıklar için ufak iğnelerleuygulanan botoks bayanlar tarafından çok tutulmaya başladı. Özellikle kaş arası ve yüzde ki mimik çizgilerine karşı oldukça etkili olan botoksun etki süresi 4/6 ay arası değişiyor. Öncelikle botoks yaptıracak bayanların bu işlemi mutlaka bir uzmana...

Sayfayı Paylaş