Genital Dudakların Şekil bozukluğu

Uzman SühaN

Administrator
Genital Dudakların Şekil bozukluğu
labioplasti nedir,labioplasti kimlere yapılır,labioplasti ameliyatı,labioplasti yaptıranlar,labioplasti öncesi sonrası,labioplasti fiyatları ,labioplasti hakkında bilgiler


Genital estetik içinde en sık yapılan ameliyatlardan birisi küçük dudak olarak da bilinen iç dudakların (labium minus) küçültülmesi işlemi. Bu işleme labioplasti adını veriyoruz. İç dudaklar, dış dudakların arasında yer alan ince deri kıvrımı şeklinde oluyor ve klitorisin üst kısmından başlayarak, sağ ve sol taraflardan vajina girişinin arkasına kadar uzanıyor. Önden arkaya doğru giderek inceliyor ve vajina arkasına doğru yaklaştıkça belirsiz bir hal alıyor.

Kadın ve Erkek için Genital Cerrahi Nedir?

Genital bölgenin görüntüsünün düzeltilmesi ve kişinin hem kendi, hem de partnerinin cinsel uyumunu ve yaşam kalitesini arttırmak amacıyla yapılır.Bu sorun yüzyıllardan beri bilinen ancak çokfazla dile getirilemeyen özel konuların başında gelmektedir.En güzel Kadının bile kendisini rahatsız eden ve öz güvenini kırılmasına neden olan büyük bir sorun olmaktadır.

Genital Dudakların Şekil bozukluğunun düzeltilmesi yani Labioplasti Nedir?

Genital bölgede içte olan ve daha küçük olan dudaklar (labium minus) yaşla beraber nadiren de doğumsal olarak sarkabilir veya asimetrisi olabilir. Normalde küçük dudaklar, dışta yer alan büyük dudakların da altındadır ve görünmezler. Bunların sarkması hem estetik olarak rahatsız edicidir, hem de cinsel birleşmede soruna sebep olur. Küçük dudakların normalden büyük veya sarkık olması hyjen sorunlarına da yol açabilir ve kötü kokuya sebep olabilir. Cinsel birleşme anında kitlesel etkisi nedeniyle sorunlara sebep olabilir. Bu sarkma ve asimetri estetik olarak toparlanabilir.Bu dış görüntüde ki kötü görüntü bayanın cinsellikten soğuması ve/veya rahatça cinselliğini yaşayamaması gibi birçok sorunu yanında getirebilmektedir.Bunun tedavisi ve renk koyuluğunun giderilmesi sayesinde daha rahat ve öz güvenle cinsel hayatına devam edebilmektedir.

Genital Şişkinlik veya Genital Yaşlanma giderilmesi için Vulvaplasti yapılabilir mi?

Dış genital bölgenin normalden daha yağlı olması bazen giyimde sorun olabilir. Mons pubis denen bu yağlı bölge özellikle de kıyafetlerde belirgin olabilir ve rahatsızlık verebilir. Bu bölgeye liposuction yapılır. Yaşla ve çok doğum yapma sonrası dış dudaklarda (Labium majus) sarkma, incelme ,parşomen kağıdı gibi görüntü olabilir. Bu tür durumlarda sarkmalarda gerekli toparlama yapılırken gerekli olduğunda otolog doku ile dolgu uygulanabilir.

Vajina daraltma nedir(Vajinoplasti) ve Kimlere Yapılır?
Vajen girişinin, özellikle doğumlar sonrası, çok genişlemesi çiftlerde cinsel hazzın azalmasına sebep olabilir. Bu durumun düzeltilmesi için vajen daraltma (vajinoplasti) yapılır.Bazende hiç doğum yapmamış bayanlarda bile vajinanın genişlemesinden ve cinsellik sırasında çıkan seslerden rahatsızlık duyulabildiği için de bayanların en büyük sorunlarından biri haline gelmektedir.

G Noktası ve Klitoris Estetiği Nedir?
Küçük dudakların (labium minusların) önde birleşim yerinde bulunan klitoris erkekteki penisin eşdeğeridir. Bazen klitorisin üzerine adeta bir külah gibi örten deri bulunur ve bu deri nedeniyle kadının cinsel olarak haz alması mümkün olmaz. Bu derinin alınıp klitorisin açığa çıkarılması gerekir. Bazen de klitoris normalden büyük olabilir, bu tür durumda da klitorise küçültme yapılabilir.

Hymen-Kızlık zarı Rekonstrüksiyonu Nedir?(Hymenoplasty nedir?)
Hymen (kızlık zarı) bütünlüğünün önemli olduğu durumlarda hymen onarımı yapılır. Hymen, çevresindeki dokular kullanılarak yeniden yapılabilir.. Bu sosyal ve toplumsal bir olay olduğu için.Sosyal endikasyonlar ön planda olmalıdır.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Uzman SühaN

Administrator
Labia kadınlardan kadına farklılık gösterir, bu yüzden sizinkini başkasının standartlarına göre değerlendirmeyin.Büyük labia kadınların çalışma, sosyal ya da sportif hayatını etkiliyorsa sadece tıbbi bir sorundur.Görüntüden rahatsızsanız ayrıca estetik ameliyatla durumdan kurtulabilirsiniz.
 
Üst