Geri çekilme yöntemiyle hamile kalınırmı?

  • Konbuyu başlatan Uzman SühaN
  • Başlangıç tarihi
Geri çekilme yöntemiyle hamile kalınırmı?
geri çekilme yöntemi nedir,geri çekilme yöntemi gebelikten korurmu,geri çekilme yöntemiyle hamile kalanlar,geri çekilme yöntemi ve gebelik hakkında bilgiler


g.jpg

Geri çekme yönteminin kontrolü erkeklerdedir. Güvenilir olması; erkeğin kontrollü olması, cinsel ilişkideki tecrübesi yani penis vajinanın içindeyken boşalmamasına bağlı olmaktadır. Erkek için de bu yöntem zordur. Çünkü boşalma anında hemen zamanında geri çekilmesi gerekir.
Geri çekme yöntemi korunmak için başarı oranı çok azdır ve bu yüzden bu yöntem önerilmemektedir. Eşiniz boşalmadan önce siz farkında olmasanız da spermlerin bazıları vajinanın içine akabilir ve durumda da gebe kalınabilir. Bu yüzden iyi bir korunma yöntemi değildir. Güvenirliği çok düşük olduğu için istenmemiş olan gebeliklerin bir çoğu bu yöntemi kullanarak gebe kalmışlardır.
Eğer ki arkasından tekrar cinsel ilişkide bulunulacaksa erkeğin tuvalete gidip idrar kanalındaki tüm meniyi atması gerekir. Penisi ve etrafını da yıkamalıdır. Kadının üzerine sıçramışsa mutlaka temizlenmelidir. Sperm dayanıklı bir hücre olduğu için bulaşıklarından dahi gebe kalma imkanınız vardır. Bilinmesi gereken erkeklerin zevk suyu boşalama öncesinde gelmektedir. Ama zevk suyu denilen sıvının içinde de sperm hücreleri vardır.
Geri çekme yöntemi ile korunulduğu düşünülse de kesinle gebe kalan birçok kişi vardır. Sadece gebe kalsam da olur dediğiniz zaman bu yöntem kullanır. Geri çekilme yöntemi günümüzde modern tıpta doktorların kesinlikle önermediği bir doğum kontrol yöntemidir.
 
C

chitlenmitt2

Forum Okuru
Valla benim gerizekaya elli kere dedim yok et eteymiş ten teneymiş al işte hamile kalmışım o kadar dedim daha 7 aylık evliyik çalışıyorum da işim de var bu adam beni öldürecek yaaaa napacam kızlar aldıramamda geri çekilmeyle hamile kalanlar var mı başka acaba ?
 
Üst