1. ay_yıldız

  ay_yıldız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  20 Kasım 2010
  Mesajlar:
  14
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  gezegenlerin anahtar kavramları

  Konu, 'Burçlar' kısmında ay_yıldız tarafından paylaşıldı.

  kahve falında anahtar deliği görmek GÜNEŞ;
  gezegenlerin anahtar kavramları
  ANAHTAR KAVRAM: Canlılık bireylik duygusu yaratıcı enerji parlayan iç benlik temel değerler. Olma ve yaratma dürtüsü. Tanınma ve kendini ifade ihtiyacı.
  OLUMLU İFADE; Ruhun ışın ve ısı yayması benlikten akan yaratıcılık ve sevgi;
  OLUMSUZ İFADE; Gurur kibir aşırı özel olma arzusu.
  [​IMG]
  AY;

  ANAHTAR KAVRAM: Reaksiyon bilinçsiz eğilimler kendi hakkında duygularkoşullanmış tepkiler. İçsel desteği hissetme dürtüsü ailevi ve duygusal güvence dürtüsü. Duygusal sükunet ve ait olma ihtiyacı kendi hakkında iyi hissetme ihtiyacı.
  OLUMLU İFADE; Duyarlılık gönül huzuru uyum sağlayan akıcı benlik duygusu.
  OLUMSUZ İFADE; Aşırı duyarlılık güvensizlik kusurlu engelleyici benlik duygusu.

  MERKÜR;

  ANAHTAR KAVRAM: İletişim bilinçli akıl. Konuşma veya hünerle algılarını ve zekasını ifade dürtüsü. Başkalarıyla bağlantı kurma ihtiyacı öğrenme ihtiyacı.
  OLUMLU İFADE; Aklın ve hünerin yaratıcı kullanımı yüksek ideallere hizmet eden mantık ve etme gücü nesnel anlayış ve net sözel ifade ile anlaşmaya varabilme.
  OLUMSUZ İFADE; Aklın ve hünerin yanlış kullanılması mantıklı kılınmaya çalışılan ahlaksızlık dik kafalı ve tek yönlü iletişim becerisi.

  VENÜS;

  ANAHTAR KAVRAM: Duygularla renklenen beğeniler değerler kendinden verme ve başkalarından alma yoluyla enerji alışverişi paylaşma. Sosyallik ve sevgi dürtüsü duygu gösterme dürtüsü zevk dürtüsü. Birisine yakın olma ihtiyacı rahatlık ve uyum hissetme ihtiyacı duygularını aktarma ihtiyacı.
  OLUMLU İFADE; Sevgi başkalarıyla alıp vermepaylaşma ruh cömertliği.
  OLUMSUZ İFADE; Kendi isteklerine düşkünlük açgözlülük duygusal talepler duyguları kısıtlamak.

  MARS;

  ANAHTAR KAVRAM: Arzu hareket isteği inisiyatif fiziksel enerji güdü. Kendini ortaya koyma ve saldırma dürtüsü kararlı hareket etme dürtüsü. Arzularına ulaşma ihtiyacı fiziksel ve cinsel heyecan ihtiyacı.
  OLUMLU İFADE; Cesaret inisiyatif farkındalıkla tutarlı bir amaca yönlendirilmiş irade gücü.
  OLUMSUZ İFADE; Sabırsızlık bildiğini okumak vahşilik gücün yanlış kullanımı veya tehditler.

  JÜPİTER;

  ANAHTAR KAVRAM: Açılma yayılma iyi niyet. Daha büyük bir düzenle veya kendinden büyük bir şeyle birleşme dürtüsü. Yaşama ve kendine inanç ve güven ihtiyacı kendini geliştirme ihtiyacı.
  OLUMLU İFADE; İnanç yüksek güce veya büyük plana güvenmek iyi niyete açıklık iyimserlik kendi ilerleme ihtiyacına açıklık.
  OLUMSUZ İFADE; Aşırı güven tembellik enerjiyi dağıtmak işi başkalarına bırakmak sorumsuzluk boyunu aşmak veya fazla söz vermek.

  SATÜRN;

  ANAHTAR KAVRAM: Büzülme kasılma çaba. Kendi yapısını ve bütünlüğünü savunma dürtüsü somut başarı kanalıyla güvenlik dürtüsü. Sosyal onay ihtiyacı kendi kaynaklarına ve emeğine güvenme ihtiyacı.
  OLUMLU İFADE; Disiplinli çaba görev ve sorumluluk kabul etmek sabır organizasyon güvenilirlik.
  OLUMSUZ İFADE; Aşırı kendine yeterli olmaya çalışarak veya inançsızlıkla kendini kısıtlamak katılık soğukluk savunmaya geçmek felç eden korku karamsarlık veya yasaklar.

  URANÜS;

  ANAHTAR KAVRAM: Bireysel özgürlük ego-benliğin özgürlüğü. Orijinallik gelenekten bağımsızlık ve farklılaşma dürtüsü. Kısıtlamasız ifade değişim ve heyecan ihtiyacı.
  OLUMLU İFADE; Gerçeğe uyum özgünlük kaşiflik deneylemeye yönelim özgürlüğe saygı.
  OLUMSUZ İFADE; İnatçılık huzursuz sabırsızlık sürekli heyecan ve amaçsız değişim ihtiyacı isyan aşırılık.

  NEPTÜN;

  ANAHTAR KAVRAM: Aşkın özgürlük birleşme ego-benlikten kurtulma Kendi sınırlarından ve maddi dünyanın sınırlarından kaçma dürtüsü; Yaşamla birliği deneyimleme bütünle tamamen kaynaşma ihtiyacı.
  OLUMLU İFADE; Bütüne uyum deneyimin ruhsal boyutunun farkındalığı tamamen saran şefkat bir ideali yaşamak.
  OLUMSUZ İFADE; Kendine zararlı kaçışlar en derin ihtiyaçlarından ve sorumluluktan kaçış dürtülerle yüzleşmeyi ve kendini bir şeye adamayı reddetmek.

  PLUTO;

  ANAHTAR KAVRAM: Dönüşüm değişim eleme. Tamamen yeniden doğma dürtüsü deneyimin çekirdeğine sızma dürtüsü. Kendisini arıtma ihtiyacı acı çekerek eskiyi bırakma ihtiyacı.
  OLUMLU İFADE; Zihni ve irade gücünü kişinin kendi dönüşümüne odaklama ihtiyacını kabullenmek en derin arzuları ve takıntılarıyla yüzleşme ve onları çaba ve yoğun deneyimler kanalıyla değiştirme cesaretine sahip olmak.
  OLUMSUZ İFADE; Bilinçdışı şiddetle arzuların takıntılı ifadesi başkalarını kendi ihtiyaçları doğrultusunda zorlamak maniple etmek insanın kendisiyle yüzleşme acısından kaçmak için insafsız yollar kullanması gücü delice sevmek
  __________________
   
gezegenlerin anahtar kavramları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kavramlar SÖzlÜĞÜ

  Kavramlar SÖzlÜĞÜ

  Arz (Dünya, Yer): Güneş Sistemi’nin Güneş’ten itibaren üçüncü gezegeni. Üzerinde yaşadığımız gök cismi. Baily, Francis (1774-1844): İngiliz amatör astronom. 1836 Tam Güneş Tutulması’nda, Ay vadilerinden süzülen Güneş ışınlarının Ay diskinin kenarında bir elmas yüzüğü andıracak şekilde parlak ışınlar oluşturduğunu ilk kez görüntülemiştir. Bu olay Baily’s Beads veya Elmas Yüzük Etkisi...
 2. jübiter gezegeni

  jübiter gezegeni

  jübiter Rüyada bu gezegeni görmek, maliye bakanina ve yardimcisina isaret eder. Jüpiter gezegenim ayla beraber görülmesl. alimsahma. nz ka isaret eder. Yanar bir halde bulunan Jüpiter gezegeni, ayla beraber otursa, bu rüya nama za, oruca, ibadetlere ve hacca isaret eder. Bir baska rivayete görede: Rüyasinda Jüpiter gezegenini gören, gün geçtikçe çalisma gücünü kaybeder. Bir hastaliga yakalanir.
 3. Anahtar

  Anahtar

  Anahtarla bir yeri açmak hayra, kapatmaksa şerre delalet eder. Anahtar, Allah'tan bir şey istemeyle, dua ve istiğfar ile tabir edilir. Elinde bir anahtar olduğunu görmek abdest alıp ibadet etmeye; elinden anahtarın düştüğünü görmek namazı eda etmekte gevvşek davranmaya delalet eder. Ayrıca anahtar görmek, rızık, ilim, evlat, elçi, mal, define, koca ve hacca gitmekle tabir edilir. Elinde birçok...
 4. gezegen geyikleri

  gezegen geyikleri

  merkür: ya bi s. git ya popomu yaktın güneş: lan ip. sana bi koyarım çıkarsın sistemden dötün donar mars: kaç kere dedim bu iş olmaz bırak peşimi diye neptün: ya benim olursun ya kara deliğin dünya: bırakın kızı nen jüpiter: sen sen ufaklık gel bakim buraya uranüs: buyur abi bi mesele mi var jüpiter: güneş dingili tutuldu artık sistemin sefiri benim haraçları ben topluyorum bundan...
 5. Gezegen Falı

  Gezegen Falı

  gezegen falı gün ay yıl fal plüton resmi gezegenlerimiz plüton Arkadaşlar bu bölümde adınızı, doğum tarihinizi (gün ,ay , yıl) ve saatinizi yazıp aşağıdaki gezegenlerden birini (en çok etkilendiğiniz) seçip bana mesaj yollayın. Bakalım sizin için neler söyleyeceğim. Kendi gezegeninizi bilmiyorsanız onuda yazacağım. Moderatörün Tavsiyesi: Siz yinede kendi gezegeniniz dışında bir gezegen...

Sayfayı Paylaş