Gıda hileleri nelerdir lütfen dikkat melekler

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Gıda hileleri nelerdir lütfen dikkat melekler

Hileli gıdalar nelerdir nasıl anlaşılır kadınlar kulübü melekler forum'da​

Dönem dönem halk sağlığı ile oynayan ve insanların yiyeceklerine hile katanların haberlerini duyuyoruz. Eskiden bu firmalar ifşa edilmez iken artık ilan ediliyor. Hileli şekilde halkın sağlığı ile oynayan firmalar gün geçmiyor ki yeni bir sahtekarlık yöntemi bulmasın melekler.

Peki bunları nasıl yapılorlar diye düşünüyor iseniz işte sizlere neler yaptıklarını gösteren işaretleri yazıyoruz kızlar. Bakın bakın da biraz bilginiz olsun hadi bakalım bu arada böyle bildiğiniz firma var ise bizlere konularımızdan yazarak yardımcı olabilirsiniz. Hem sizin durumunuza düşecek, düşmeye yakın olan melekleri uyaracaksınız. meleklermekani.com

HİLELİ GIDALAR HANGİLERİDİR NELER YAPIYORLAR
  • En başta peynirlerde hile yapıyorlar melekler. Ufala birleştir yeniden kalıplara dök birincisi bu.
  • Dana kıymayı alacak iseniz bir kere daha düşünün içinde bi tek ben yokum. Tavuk parçaları sakatatlar ve gıda boyaları katıyorlar.
  • Sütlerin yağlarının tamamı makinalardan alınıyor ve yerine başka yağlar koyularak sarartılıyor.
  • Küflü tüm kaşarları topluyorlar yeniden eriterek içine biraz margarin katarak yağlandırıyorlar.
  • Tavuk döneri yerken bin kere düşünün içinde bağırsak paça sakatat kafa kelle göz her şey var dikkat edin.
  • Kırmızı toz biberi alırken iyice düşünün sağlam yerden alın içinde bildiğiniz kiremit tozu koyuyorlar.
  • Zeytinyağlarının içine rafine yağ koyarak piyasaya sürüyorlar.
  • Son tüketim tarihi geçen sucuklar salamlar sosisler yeniden diğer orijinallerinin içine katılıyor ve bir daha işlenerek paketleniyorlar.
  • Baharatların içinde kuru ot saman ne ararsan katıyorlar.

Şimdilik bunları bilmeniz yeterli. Bu sıkıntılar içinde kalmamak için bilindik tanındık markaların ürettiği ürünleri almanız mantıklı olacaktır. Ne olduğunu bilmediğiniz ürünleri alarak emin olun sıkıntı içinde olacaksınız. Bildikleriniz var ise markalar vs bizlere yazar mısınız ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet gıda ile ilgili hile yapan bir çok firma var vve Bakanlık dönem dönem bunların listesini veriyor bulur isem konuya ekleyeyim herkesin bilgisi olsun daha iyi olur.

Geri