1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Gideros Koyu-Kastamonu

  Konu, 'Adım adım Türkiye' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  gideros koyu gıderos gıderos koyu < Konu Resmi..>


  Gideros Koyu!


  Kastamonu'nun en güzel koylarından biri olan Gideros koyu; kestane, meşe, kayın, şimşir ve çam ağaçlarından oluşan yemyeşil bir örtüyle çevrilerek, zümrüt yeşili bir gölü andırıyor.

  [​IMG]

  İsmi Cenevizliler'den kalma Gideros Koyu, iki balık lokantası ve birkaç evden oluşuyor. Her açıdan manzarası ve seyri güzel doğa cennetini önceden keşfedenler, Ankara'dan İstanbul'dan balık yemek için gelmeyi adet edinmişler. Virajlar, daralan yollar, rampalar, onların gözünde hiç büyümemiş.


  < Konu Resmi..>


  Görür görmez hayran kalıp hiç üşenmeden girdim içeri. Yolu beton, 200 metre meyil ve birkaç virajla kıyıya iniliyor. Araçlar için park yeri var. Küçük plajı ise kumsaldan denize girmeye imkan veriyor. İsteyen tekne tutup, koyun dışına da açılabilir. Hamamı, mağarayı görüp denize girebilir, balık da tutabilir, seyir zevki veren koyda, salata ve balık yiyebilirsiniz.

  < Konu Resmi..>


  Türkiye'nin çağdaşlaşma sürecinde ayrı bir yeri olan Kastamonu'da 23-31 Ağustos 1925 tarihinde Atatürk Şapka ve Kıyafet devrimini başlatmış. Kastamonu'nun sahip olduğu zengin tarihi ve kültürel mirası kadar ilgi çeken doğası içinde Ilgaz Dağı Milli Parkı, dağcılık ve kış sporlarına meraklıları ağırlarken; zengin orman örtüsü, piknik yerleri, yaylaları, kanyonları ve mağaraları ile de resim ve fotoğraf gibi sanatsal etkinliklere meraklı olanlara olanak tanıyor. Tosya gibi bereketli çentik tarlalarının su yüzeyindeki yansımaları ise ilginç görüntüler oluşturuyor.


  < Konu Resmi..>   
Gideros Koyu-Kastamonu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. resimlerle Kastamonu

  resimlerle Kastamonu

  resimlerle kastamonu Bu resım kucultulmustur.Gercek boyuta donmek ıcın tıklayın.800x452.kastamonu kalesiBu resım kucultulmustur.Gercek boyuta donmek ıcın tıklayın.800x600.kayamezarBu resım kucultulmustur.Gercek boyuta donmek ıcın tıklayın.780x585.Bu resım kucultulmustur.Gercek boyuta donmek ıcın tıklayın.780x585.Bu resım kucultulmustur.Gercek boyuta donmek ıcın tıklayın.780x540.Bu resım...
 2. koma

  koma

  Koma Kendini koma halinde görmek, karşılaşacağınız kötü bir olayın sizi çok etkileyeceğine yorumlanır. Kendini koma halinde görmek, karşılaşacağınız kötü bir olayın sizi çok etkileyeceğine yorumlanır. Kişinin bazı dostlarından haber alamayacağına işaret eder
 3. Kastamonu Tarihi ve Kastamonu Coğrafyası

  Kastamonu Tarihi ve Kastamonu Coğrafyası

  1.Konumu Ve Doğal Yapısı Kastamonu ili Batı Karadeniz bölgesinde 41 derece 21' kuzey enlemi i!e 33 derece 46' doğu boylamları arasında yer alır. Deniz seviyesinden yüksekliği 775m.dir.Yüzölçümü 13.108,1 km2dir. Kastamonu İli çoğunlukla engebeli arazilerden oluşmaktadır, ilin kuzeyinde Batı Karadeniz Dağları bulunmaktadır. Karadeniz sahiline paralel olarak isfendiyar (Küre) Dağları...
 4. Neden kastamonu?

  Neden kastamonu?

  Atatürk'ün ileri görüşlülüğüne çok güzel bir örnek... Şapka giymek için neden Anadolu'nun en çok bağnaz görünen bir bölgesini seçtiğini sormuştum. Dedi ki: — O tarafa ilk defa gidiyordum. Halk o kadar beni görmek merakında idi ki, başımda ne ile görse öyle kabul edecekti. İzmir tarafına gitseydim, yalnız şapkamı görürlerdi.
 5. konu

  konu

  açılanma nedir doktorum bana dedide anlamadım bir açıklasanız

Sayfayı Paylaş