1. CanselCan

  CanselCan Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  30 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  9
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  3

  Giysiler Ne Anlatır?

  Konu, 'Moda Güncel' kısmında CanselCan tarafından paylaşıldı.

  ıyafetlerimiz kişisel iletişimimizdir. Yani nasıl yaşıyorsak, dışarıdaki dünyaya onu giysimizle yansıtırız. İster modanın bize dikte ettiği şekilde giyinelim ister modayı tamamen reddedelim. Nasıl yaşıyorsak, bunu giydiklerimizle tüm dünyaya gösteririz. Kısacası, kişisel hikâyemizi aslında üzerimizde taşırız. Çevremizdekilerin stilleri de tanıyalım ya da tanımayalım ilk önce dikkatimizi çeken özellikleridir. Örneğin, başarılı bir akademisyeni üzerinde imitasyon yılan derisi bir pantolon, yün çorap ve safari ceketle gördüğünüzde şaşırmaz mısınız? Ya da terapistinizi derin dekolteli bir mini elbiseyle...

  Kariyerlerinin zirvesinde olsalar da bu görüntüleriyle sizde ciddi bir imaj oluşturmayacakları kesin. Demek ki, hepimiz kıyafetlerimizle dünyaya bir şeyler söylüyoruz.

  Eteğin uzunluğu, Jean pantolonun dar ya da bol olan paçaları, seçtiğimiz renkler, aslında içinde bulunduğumuz ruh halinin dışavurumundan başka bir şey değil. Şaşırtıcı olansa, tüm bu karakterlerin bilinçaltında topluma kişinin kendisiyle ilgili mesajlar veriyor olması. Akademisyen, sıra dışı kıyafetiyle kadınlığının altını çiziyor aslında. Belki baskıcı bir ailenin kızıydı belki de erken yaştaki hamileliğinin travmatikliğiyle özgüvenim geliştiremedi. Şimdi kaybettiği tüm o zamanları daha da önemlisi kadınlığını bulmanın peşinde.

  Ve giyim stiliyle bunu gösteriyor. Giydiklerimiz kişiliğimizin resimli bir albümü gibi. Herkes albümün sayfalarını çevirebilir. Çünkü kıyafetimiz kendimize çehre kazandırmadan önce okuduğu bir şeydir. Uzmanlara göre de "dresscode”olarak adlandırılan stil anahtarı bizim yabancılara karşı kendimizi güvenceye aldığımız en önemli oryantasyondur. Yeniden farkına vardığımız psikolojik şemamızı giysilerimizle bir daha gözden geçirmiş oluruz. Aynı zamanda giydiğimiz mantonun markası, sezona ait ayakkabı ve modaya uygun pantolon formuyla tanımlandığımızı biliyoruz. Çünkü giyim tarzımız sosyal zekâmızın önemli bir parçasını oluşturuyor.

   
 2. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.296
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113
  Benim giyim tarzım hiç belli olmuyor bir bakarsınız benim üzerim de son derece şık ve çekici bir abiye kıyafet görebilirsiniz, bir başka gün uçuk, kaçık salaş spor bir giyim:D:D Ama genel olarak şunu diyebilirim ki bu konuda mütavazi olmıcam kimse kusura bakmasın hahaha giyim tarzım çevrem tarafından da çok beğeniliyor aslında giyimi biraz da taşımak önemli diye düşünüyorum çok pahalı marka aldığınız bir kıyafet bir kişinin üzerin de kendini hiç göstermez ama pazardan alınan bir kıyafet birinin üzerin de son derece kaliteli ve şık durabilir. Burada önemli olan insanın kendine yakışanı giymesi ve üzerin de taşıyabilmesi... Renk konusuna gelince son zamanlar da elektrik mavisi kıyafetlere dolabım da çok fazla yer verdim özellikle siyahla kombine ettiğim de çok yakışıyor. Birçok rengi benim dolabım da bulabilirsiniz ama genel olarak, siyah, mavi, kırmızı ve pastel tonlar çoğunlukta.
   
Giysiler Ne Anlatır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Erkek bebeklerin giysileri neden mavidir?*

  Erkek bebeklerin giysileri neden mavidir?*

  * Erkek bebeklerin giysileri neden mavidir?* Yüzyillarca önce insanlarda seytani güçlerin bebeklerin vücutlarina girmek için firsat kolladiklarina iliskin bir ortak inanç vardi. Ayrica bu seytani güçlerin, mavi renk tarafindan kovulduguna da inaniliyordu. Bu yüzden seytan korkar diye erkek bebeklerin giysilerinin mavi olmasi adet haline geldi.
 2. Denizdeki giysi tercihiniz nedir?

  Denizdeki giysi tercihiniz nedir?

  denize girerken neyi tercih edersiniz .sahsen ben girmiyom ama giysem heralde elbiselerimle girerdim
 3. Erkek bebeklerin giysileri neden mavidir?

  Erkek bebeklerin giysileri neden mavidir?

  Erkek bebeklerin giysileri neden mavidir? Yüzyıllarca önce insanlarda şeytani güçlerin, bebeklerin veya küçük çocukların odalarında dolaştıklarına, onların vücutlarına girmek için fırsat kolladıklarına ilişkin ortak bir inanç vardı. Ayrıca bu şeytani güçlerin, mavi renk tarafından kovulduğuna da inanılıyordu. Çünkü mavi göklerin rengi idi. Hatta bugün bile hala Ortadoğu'da...
 4. Rüyada Giysi Görmek Ne Demek ?

  Rüyada Giysi Görmek Ne Demek ?

  Rüyada Giysi Görmek Rüyada Giysi Görmek Ne Anlama Gelir Rüya tabircilerinin tabirlerine dayanarak rüyada giysi görmek ne anlama geliyormuş öğrenelim melekler :) Rüyada gördüğünüz giysi canlı renkte ise sizi heyecanlandıracak bir an yaşayacağınıza, etekleri uzun ve içinde rahat edemiyorsanız, nasıl başa çıkacağınızı bilmediğiniz bir derde, yırtık ve eski ise yabancı biri tarafından...
 5. Rüyada Giysi Kaybetmek Ne Demek ?

  Rüyada Giysi Kaybetmek Ne Demek ?

  Rüyada Giysi Kaybetmek Ne Anlama Gelir Rüyada Giysi Kaybetmenin Tabiri Nedir Rüyasında giysi kaybedenlerin rüya tabiri bakın nasılmış melekler :) Rüyasında Bir kimse elbiselerini zayi ve kaybettigini görse, o kimselere zinet veren seylerin helak ve telef olmasına isarettir.

Sayfayı Paylaş