1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.480
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Giysilerdeki Lekeleri Çıkarmanın Pratik Yolları

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  bu konu leke çıkarma bilgilerine yer vermektedir.
  Hepimizin başına zaman zaman en esvdiğiniz kıyafetimize leke bulaştığı olmuştur. Bazen bu lekeleri çıkarmakta güçlük çekeriz ve o çok esvdiğiniz belkide ilk kez giydiğiniz giysiyi bir kenara koymak durumunda kalırsınız. Oysa leke çıkarmanın pratik yolları ile lekeler artık sorun olmaktan çıkacak ve sizde sevdiğiniz giysileri lekesiz bir şekilde doya doya giyebileceksiniz.

  Leke çıkarmanın basit ama etkili yolları sizlerle...

  < Konu Resmi..>


  1) Lekelenin üzerine gelecek şekilde kıyafetinize uygun bir desen çizin. Bu desen bir çiçek motifi de olabilir, eğer eliniz yatkın ve giysinizin modeli de müsaitse bir şal deseni bile olabilir. İnternette bulabileceğiniz değişik desenlerden de ilham alabilirsiniz.

  Çizdiğiniz deseni, bildiğimiz dikiş ipliklerinden giysinizin rengine yakışacak bir renkte iplik ile zincir işi işleyin. Zincir işi, dikiş ipliği ile işlenildiğinde sanki kumaşın üzerinde baskı gibi duruyor.

  İsterseniz nakış ipliği ile de işleyebilirsiniz; bu kez işlediğiniz desen ipliğin kalınlığına bağlı olarak kabartma gibi duracak ve yine çok güzel olacaktır.

  Aynı kıyafetiniz tekrar lekelenirse, aynı çiçeklerden ya da desenlerden yine işleyerek, desen sayısını arttırabilirsiniz.

  Çocuklarımızın kıyafetlerine de aynı işlemi farklı motifler ya da figürler ile uygulamamız mümkün.

  2) Kıyafeti batik olarak boyamak da bir çözüm.Paket lastikleri ile ya da iplikler ile çeşitli yerlerinden aralıklı olarak bağladığımız giysiyi, suda erittiğimiz toz boyaya batırıp 3-4 dakika kadar sonra tuz ve sirke katılmış duru suya batırarak beklettikten sonra, iyice sıkıp ipliklerini çözüyoruz ve batik giysimiz hazır olmuş oluyor.

  3) Kumaş boyası ile ya da hobi malzemeleri satan yerlerden uygun fiyata alabileceğimiz boyutlu kumaş boyaları ile lekeli kısmı aynı işlemede olduğu gibi desen çizerek boyayabiliriz.

  4 ) Lekeli yerin ebadına göre farklı bir kumaştan aplike yapabiliriz

  5 ) Leke uygun bir yerdeyse, kumaştan pratik bir gül ya da çiçek yaparak lekenin üzerine dikebiliriz..

  6 ) Çocuklarımızın kıyafetlerinde lekenin olduğu yere dikilebilen çizgi film karakterli ya da farklı çıkartmalarından dikebiliriz (tuhafiyelerde bulunuyor)

  Böylelikle giysimizi giyilmez olmaktan çıkarıp, israf etmemiş oluruz.


   
Giysilerdeki Lekeleri Çıkarmanın Pratik Yolları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tükenmez Kalem Lekesini Çıkarmanın Yolları

  Tükenmez Kalem Lekesini Çıkarmanın Yolları

  Bu konu; kalem lekesini çıkarma yolları hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, özellikle küçük çocuğunuz varsa çok işinize yarayacağını düşündüğümüz bir bilgiyle karşınızdayız. Çok bunaldığımızda çocuğumuzu oyalamak için bazen pek tasvip etmediğimiz şeylere izin veririz. Bunlardan biri de tükenmez kalemi eline vermektir. Bir yere sürüldüğü zaman lekesi başa bela olan tükenmez kalem...
 2. Ter Lekesini Kolayca Çıkarmanın Yolu!

  Ter Lekesini Kolayca Çıkarmanın Yolu!

  ter lekesi ter lekesi nasıl çıkar ter lekesi çıkarma Sevgili melekler, bazı insanlar diğerlerine oranla daha fazla terlerler. Özellikle toplum içinde kişiyi hayli zora sokan bu durum karşısında kimi zaman tişörtlerde ve gömleklerde lekeler oluşur. Eğer bu lekelerin çıkmamasından şikayetçiyseniz, hemen makalemizi okuyun ve bu bilgiyi aklınızın bir köşesine not edin.. Yapmanız gereken...
 3. Halıdaki Yanık Lekesini Çıkarmanın Yolları

  Halıdaki Yanık Lekesini Çıkarmanın Yolları

  halıdaki yanık lekesi nasıl çıkar, halıdaki lekeler nasıl çıkar, halıdaki yanık lekesinin çıkarmanın yolları, halıdaki yanık lekesi nasıl geçer Bazen en sevdiğiniz halı türlü nedenlerden dolayı bir takım kazalara maruz kalabilir. Sigara, ütü yanığı gibi etkenler halı yüzeyinde hoş olmayan görüntülere yol açar. Melekler mekanı olarak sizlere halıdaki yanık lekesini çıkarmanın yolları ile...
 4. Küf lekesini çıkarmanın yolları

  Küf lekesini çıkarmanın yolları

  Küfü gerek banyo ve mutfak, banyolarda bulunan sert zeminlerden gerekse kumaşlardan çıkarmak oldukça zordur. Küflerden kurtulmak için dikkat edilmesi gereken püf nokta özenli bir şekilde küflü bölgeyi çamaşır suyu ve sudan oluşan bir karışımla temizlemektir. Bu işlemden sonra yeniden küf oluşumunun önüne geçmek için bu bölgelerin sık aralıklarla ve iyice temizlenmesi ve mümkünse küf oluşan...
 5. Sakız Lekesini Çıkarmanın Pratik Yolları

  Sakız Lekesini Çıkarmanın Pratik Yolları

  Hemen hemen hepimizin başına mutlaka gelmişliği olan sakız lekesi her zaman can sıkıntısı yaşatır. Bir şekil de kumaş, saç, giysiler ve halı gibi şeylere yapışan sakız lekesini çıkarmak için bayanlar farklı yöntemler denerler. Bunların bazıların da başarılı olunsa da bazıları için sonuç olumlu olmayabilir. Sizler için bu yazım da sakız lekesini çıkarmanın en pratik yollarından oluşan...

Sayfayı Paylaş